Miasto

Rozleniwiły Was święta? Zobaczcie ile wolnego czeka nas w 2015 roku

Rozleniwiły Was święta? Zobaczcie ile wolnego czeka nas w 2015 roku

W nowym roku ustawowo przypada 13 dni, które będą wolne od pracy. W połączeniu z weekendami można przedłużyć sobie wolne, albo kompletować tzw. długie weekendy

Pierwsza okazja do przedłużonego weekendu czeka nas zaraz po Sylwestrze. Biorąc wolne w piątek 2 stycznia niektórzy będą mogli cieszyć się czterodniowym weekendem noworocznym. Oczywiście jeżeli nie pracujecie w soboty.

W tym samym miesiącu - 6 stycznia we wtorek wypada święto Trzech Króli. W połączeniu z wolnym 5 stycznia, znowu może udać się nam skompletować długi weekend. 

Warto, bowiem kolejna taka okazja nadarzy się dopiero w kwietniu, kiedy to Poniedziałek Wielkanocny wypada 6., co prowokuje do wypisania urlopu na wtorek 7 kwietnia, lub piątek 3 kwietnia. 

Miesiąc później warto zaplanować majówkę. Święto Pracy wypada 1 maja w piątek, a więc nasz weekend bez wypisywania urlopu będzie trwał co najmniej trzy dni. Tu warto poszaleć, ponieważ kolejna taka okazja spotka nas w czerwcu, a potem dopiero za kilka tygodni.

Szansę na czterodniowy weekend da początek czerwca, bowiem już 4 (czwartek) wypada Boże Ciało. Biorąc wolne w piątek po raz kolejny możemy cieszyć się 4 wolnymi dniami.

To jedyna okazja w najcieplejszych miesiącach roku na przedłużanie wolnego, bowiem w lipcu nie przypada żaden dzień ustawowy wolny od pracy, natomiast Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny przypada na 15 sierpnia (sobota). W takich przypadkach pracodawca ma obowiązek wskazania innego dnia wolnego.

Końcówka roku również nie przynosi najlepszego rozstawienia świąt, które tak cenią sobie kolekcjonerzy dni wolnych. Wszystkich Świętych (1 listopada) przypada w niedzielę, natomiast Święto Niepodległości (11 listopada) w środę. 

Wigilia wypadnie w czwartek 24 grudnia, natomiast Pierwszy Święta Bożego Narodzenia w piątek i sobotę (25, 26 grudnia). 

Dni wolne od pracy w 2015 roku:

1 stycznia (czwartek) - Nowy Rok
6 stycznia (wtorek) - Trzech Króli
5 kwietnia (niedziela) - Wielkanoc
6 kwietnia (poniedziałek) - Poniedziałek Wielkanocny
1 maja (piątek) - Święto Pracy
3 maja (niedziela) - Święto Konstytucji 3 Maja
24 maja (niedziela) - Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki)
4 czerwca (czwartek) - Boże Ciało
15 sierpnia (sobota) - Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
1 listopada (niedziela) - Wszystkich Świętych
11 listopada (środa) - Święto Niepodległości
25 grudnia (piątek) - Pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia
26 grudnia (sobota) - Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia

Komentarze (4)

  • OKOKI 27 gru 2014

    17% Polaków w wieku produkcyjnym cały czas ma wolne ponieważ nie mają pracy.

    29 7 Odpowiedz
  • 27 gru 2014

    wiekszosc tych swiat wypada w dzien wolny od pracy,tylko budzetowka na tym skorzysta,oni beda sobie mogli wziasc dzien wolny za to swieto w sobote czy niedziele

    15 6 Odpowiedz
  • 28 gru 2014

    Ustawowo należy się dzień wolny jeżeli święto wypada w sobotę (wprowadzili to w zamian za wolne Trzech Króli) problem z tym, że w 2015 większość wypada w niedzielę, więc nie będzie dodatkowego dnia wolnego.

    5 4 Odpowiedz
  • Tolo 2 sty 2015

    Może i owszem jest to coś ciekawego dla sektora budżetowego,jak ktoś tu wspomniał...
    niemniej jednak chciałbym zauważyć że jest cała masa ludzi których to w ogóle nie obchodzi,mianowicie jeżeli ktoś pracuje i ma stawkę godzinową rachunek jest prosty nie ma godzin nie ma kasy...:(
    ot i cała rzeczywistość!

    2 Odpowiedz

Zobacz więcej