W ubiegłym roku Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zanotował pół milionową stratę finansową. Według dyrektor MOKiS sytuację finansową mogłoby uratować cyfrowe kino i filmy w technice 3D.

Co wy sądzicie na ten temat?

Komentarze

 • toksyk@wp.pl 09.03.2011 - 11:17
  Skoro osoby nie przychodzą do kina w Myślenicach (ponieważ filmy są wyświetlane 1,2 miesiące po premierze), to nie będa również przychodziły na filmy w 3D. Bezsensowne wpompowanie 600 TYŚ w MOKiS nic tu nie da. Problem trzeba rozwiązać w inny sposób. Moim zdaniem przez stworzenie atrakcyjnej oferty przede wszystkim dla młodzieży. W pełni popieram NWR który BEZINTERESOWNIE stara sie zmienić coś w braku funkcjonalności MOKiS. Mam również pytanie jakie projekty przygotował dyrektor MOKiS i ile one przyniosły strat?
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 12:40
  Również uważam,że jest to pomysł bez sensu, który (patrząc optymistycznie) zwrócił by się dopiero po 10 latach. A i tak to tylko 60 000 zł dochodu rocznie, co z pozostała stratą prawie 440 000 zł. Moim zdaniem w MOKiS nic nie ma ciekawego poza dobrymi obiadami :)
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 14:48
  Należy częściej organizować spektakle, seanse a nie raz na kilka miesięcy. Proszę zwrócić uwagę ile na ostatnik kabarecie było ludzi. Sala pękała w szwach.
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 15:18
  dla mnie to jest niewiarygodne... ludzie sami poddaja pomysly, pisza co chcieliby zobaczyc, w czym wziac udzial a dyrekcja i tak ma to gdzies i wyda sie 600 tys na kino na ktore prawie wcale w naszym miescie nie ma zapotrzebowania, bo mlodzi wola duze multipleksy w krakowie
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 20:19
  Dyrektor MOKiS powinien 10% każdej inwestycji dokładać z własnej kieszeni to by się poważnie zastanowiła...
  Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2011 - 21:49
  projektor cyfrowy - OK
  3d - niekoniecznie

  Z tego co mi wiadomo, to kopie filmów takich jak "Czarny Łabędź" czy też "Jak zostać królem" są robione tylko na cyfrze. Nie ma ich na analogu. Podobno na całą Polskę ma byc tylko jedna taśma analogowa Łabędzia, wiec kolejka do niej na pewno długa...

  Stąd też zainwestowanie w cyfrowy projektor jest jedyną szansą na oglądanie nowości w mieście w tym terminie, co i w większych kinach.

  Cyfra pozwoliłaby też na transmisję np oper z NY, czy baletu z Moskwy. Tak robią mniejsze kina w innych miastach, przykład Dąbrowa Tarnowska

  Może warto pomyśleć o czymś takim, ale najpierw sprawdzić, czy ludzie są czymś takim zainteresowani. Pamiętajcie, że sprowadzenie jakiegoś kabaretu to spory koszt. Bez sponsora, musi się to zwrócic z biletów, stąd może wysokie ceny...
  Cytuj Zgłoś
 • toksyk@wp.pl 10.03.2011 - 9:05
  gość: Rafał napisał/a:
  Dyrektor MOKiS powinien 10% każdej inwestycji dokładać z własnej kieszeni to by się poważnie zastanowiła...
  To spowodowałoby że nie było by żadnych inwestycji jak do tej pory. Ja proponuje żeby za każdy rok w którym MOKIS przynosi stratę musiała płacić z własnych pieniędzy. 500 tyś straty rocznie. Każdy dyrektor prywatnej spółki dawno już wyleciałby na zbity pysk!!
  Cytuj Zgłoś
 • 11.03.2011 - 5:02
  Zburzyć zrobić parking ! Koło szpitala niema gdzie zaparkować.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 12.03.2011 - 10:33
  Zgadzam się z TOKSYKIEM,CIEKAW JESTEM CZY KTOŚ PRYWATNIE
  DZIAŁAJĄC JAKO PRZEDSIĘBIORCA WYŁOŻYŁ BY KATĄ KWOTĘ ZE SWOJEJ KIESZENI NA Z GÓRY UTOPIONY POMYSŁ,BO Z DOTACJI TO MOŻNA I KOPALNIE ZŁOTA W RPA KUPIĆ.MOKiS trzeba przekształcić w spółkę czy firmę i "RUSZY"a nie traktować na zasadzie fundacji gdzie się kasę ciągnie skąd sie da i nią zarządza(pensje dla zarządzających i TE sprawy inne organizacyjne:);)
  NIECH MOKiS pokaże jak Z A R O B I Ć
  NIE ZAROBI ZMIENIĆ ......kogo?......
  Cytuj Zgłoś
 • 18.03.2011 - 0:17
  FranuśGunia ma trochę racji. Koło szpitala naprawdę nie ma miejsca na zaparkowanie. Możnaby zrobić chociaż kilkanaście miejsc parkingowych przed MOKiSem i trochę na tym zarobić. A kino to całkiem inna sprawa. Nie jest to głupi pomysł, tylko przydałoby się rzeczywiście szybciej wyświetlać filmy a nie jak wszyscy o nich zapomną. mogłoby to przynieść zyski, ponieważ w okolicy nie ma kina(nie chodzi mi o Kraków). zamiast pompować kase do kin krakowskich można wspomóc własne tylko należy dobrze dotrzeć do ludzi w odpowiednim wieku.
  Cytuj Zgłoś
 • 22.03.2011 - 19:04
  Powiem tak szczerze wam wszystkim, że te pieniądze przydałyby się Ziemi Myślenickiej. Byłam razem z mężem w krk w nck na koncercie i było wspaniale. Zespół jest w świetnej kondycji, widać, że cały czas pracują i tworzą wspaniałe show jakim jest polski folklor. Stworzenie cyfrowego kina w emdeku nie poprawi kondycji finansowej tej placówki. Moim zdanie to zły pomysł.
  Cytuj Zgłoś
 • 22.03.2011 - 19:24
  a dajcie wy juz spokoj z ta ziemia myslenicka, nie mozna pompowac pieniedzy tylko w taki zespol
  Cytuj Zgłoś
 • 23.03.2011 - 20:05
  Zgadzam się z moją przedmówczynią: chyba nie rozumiesz?!! Dlaczego "pompować" ! Ten zespół to jedyna i atrakcyjna zakładka myślenic. Z mokisu chyba tylko oni tam coś kolwiek robią i chyba jeszcze teatr. A poza tymi dwoma organizacjami nic sie ciekawego nie dzieje.
  Cytuj Zgłoś
 • 26.03.2011 - 11:43
  Trudno się dziwić, że są straty, skoro kino w żaden sposób nie zachęca widzów do przyjścia. Ja chętnie chodziłabym do myślenickiego kina, ale nie zamierzam czekać kilka miesięcy na okazję zobaczenia filmu - często bywam w Krakowie, to przy okazji obejrzę film w którymś z kin będących bardziej "na czasie". I nie chodzi o multipleksy, bo tych nie lubię, ale choćby Kino pod Baranami - nieduże, w sumie podobne do myślenickiego, a jednak są i premiery, popularne filmy i niszowe, ambitne kino. Do tego promocje, ciekawe rozwiązania dla widzów. Czyli się da, ale nasze nieszczęsne "kino" nie potrafi. A może faktycznie przekształcić w spółkę, firmę - bo miasto sobie nie radzi. Ale może planowane zmiany pomogą - myślę, że cyfra jak najbardziej się przyda, 3D niekoniecznie. Po kawałku, nie wszystko naraz. Taniej będzie niż za cyfrę i 3D jednocześnie, a pozostałe pieniądze przeznaczyć na coś innego (potrzeb nie brakuje, a każdy gorsz jest ważny). Tylko nie w Ziemię Myślenicką - bardzo lubię ten zespół, bywam na występach, ale ładowanie pieniędzy ciągle i tylko w ZM to jednostronność, a ta nie służy rozwojowi Myślenic.
  Cytuj Zgłoś
 • 09.05.2011 - 7:38
  gość: agata46 napisał/a:
  Zgadzam się z moją przedmówczynią: chyba nie rozumiesz?!! Dlaczego "pompować" ! Ten zespół to jedyna i atrakcyjna zakładka myślenic. Z mokisu chyba tylko oni tam coś kolwiek robią i chyba jeszcze teatr. A poza tymi dwoma organizacjami nic sie ciekawego nie dzieje.
  to wyjdz z kopalni...
  Cytuj Zgłoś
 • 16.05.2011 - 18:32
  Wydaje mi się, że warto by było powiększyć ofertę samego MOKiS-u. Sama zmiana kina nie pomoże - tak jak pisała osoba powyżej - Myslenice nigdy nie będą priorytetem w kolejce po filmy - tak jak np. Kraków.
  Ja osobiście chętnie zaglądałabym na ciekawe wystawy - tych jest bardzo mało... Mało muzyki poważnej, mało koncertów, mało spotkań...
  Może warto ogłosić konkurs na nowego dyrektora?
  Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach