SUMO: Szpakiewicz i Mastela z brązowymi medalami

Krzysztof Szpakiewicz i Jan Mastela zdobyli brązowe medale podczas zwodów zaliczanych do Pucharu Europy

W Pucharze Europy w węgierskim Erd uczestniczyło ok. 400 zawodników i zawodniczek z 7 krajów: Węgier, Ukrainy, Estonii, Niemiec, Włoch, Norwegii i Polski. Walki odbywały się we wszystkich grupach wiekowych od młodzików po seniorów, oraz w kategorii Open. W grupie seniorów zawody były równocześnie pierwszym etapem kwalifikacji do Word Games, które odbędą się w 2021 roku w Stanach Zjednoczonych.

Reprezentacja Polski liczyła 35 zawodników i zawodniczek, a wśród nich dwóch zawodników Dalinu Myślenice. Zarówno Krzysztof Szpakiewicz jak i Jan Mastela zdobyli brązowe medale i przegrali wyłączone ze złotymi medalistami w swoich kategoriach wagowych.

Krzysiek walczył w grupie juniorów (do 18 lat) w nietypowej dla niego kategorii wagowej do 60 kg. Pierwszą walkę przegrał z Węgrem Zoltanem Kozepem, a następnie w repasażach pokonał Włocha Federico Vergari i zawodnika ukraińskiego Borisa Zakhozhyi.

Jan Mastela walczył w grupie Kadetów (do 16 lat) w kategorii wagowej do 75 kg. Janek również przegrał pierwszą walkę z późniejszym złotym medalistą Dany Iavhusishynem z Ukrainy. W repasażach pokonał Węgra Budavari Levente i Niemca Erika Oertela.

- Bardzo cieszy nas postawa zawodników, którzy pomimo krótkiego okresu przygotowawczego walczyli bardzo skutecznie z trudnymi przeciwnikami. Niestety z powodu choroby w zawodach nie uczestniczył nasz trzeci zawodnik, który został zakwalifikowany do wyjazdu - Adrian Poradzisz - mówi trener Ryszard Szpakiewicz.