Kultura

MOKiS: Trzy odsłony Nocy Galerii

Ogromnym sukcesem zakończyła się II Myślenicka Noc Galerii organizowana w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu w ramach Europejskiej Nocy Muzeów i Galerii 2018

Podczas dwóch wernisaży i jednego koncertu można było doświadczyć wspaniałych twórczych emocji. Do udziału w ekspozycjach organizatorzy zaprosili: Myślenickiego artystę Andrzeja Boryczkę, pedagogów i studentów Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Koncert natomiast przygotowali: Konrad Cygal i Rasikamon Siyapong.

- Bardzo się cieszę, że nasza propozycja spotkała się z takim zainteresowaniem. Staramy się bowiem tak projektować nasze wydarzenia, żeby odpowiadały na oczekiwania widzów. Po ostatnich wernisażach, spotkaniach czy koncertach widać, że kierunek jest dobry – wyjaśnia Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora MOKiS.

Myślenicka Noc Galerii w MOKiS odbyła się po raz drugi. Miała szczególne znaczenie, bowiem po prawie rocznej przerwie związanej z modernizacją Galerii Sztuki Współczesnej widzom zaprezentowano galerię po remoncie, który został sfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ważnym aspektem wydarzenia jest prezentacja twórczości lokalnych artystów. Bez wątpienia zaliczają się do nich Andrzej Boryczko i Konrad Cygal, którzy zaskoczyli wielu odwiedzających tej nocy MOKiS. Malarstwo Boryczki, czy śpiew Cygala spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem.

Aranżacja wystawy Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie i różnorodność materiałów: drewno, kamień, ceramika i metal, sprawiły że wystawa w sposób przekrojowy pokazuj możliwości jakie przed rzeźbiarzem stwarzają różne techniki.

Ekspozycje w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu można oglądać do końca czerwca 2018. Dla zainteresowanych osób czy instytucji istnieje możliwość oprowadzenia kuratorskiego z udziałem Natalii Nowackiej, głównego specjalisty ds. edukacji artystycznej i wystawiennictwa.

materiał powstał przy współpracy z MOKiS 2/5

Powiązane tematy

MOKiS: Laury recytacji przyznane
Kultura 0

MOKiS: Laury recytacji przyznane

Ponad 250 uczestników wzięło udział w tegorocznej edycji Miejsko-Gminnego Konkursu Recytatorskiego o „Myślenicki Laur Recytacji”.

Miś Uszatek w Myślenicach!
Kultura 0

Miś Uszatek w Myślenicach!

Myślenickie Kino Muza z okazji dnia dziecka, sięga po bajkowy repertuar z przeszłości, aby pokazać dzieciom bajki z dawnych lat a i ich rodzicom pozwolić wrócić wspomnieniami do tytułów bajek z czasów ich dzieciństwa

MOKIS: najmniejszy bal świata
Kultura 0

MOKIS: najmniejszy bal świata

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza serdecznie na rodzinny spektakl teatralny w wykonaniu Teatru im. Ks. Kardynała Karola Wojtyły. Sztukę pt. „Najmniejszy bal świata”

Zobacz więcej

Bogna Becker wraca do Myślenic po 15 latach z wystawą „Lalki to My”
Kultura 3

Bogna Becker wraca do Myślenic po 15 latach z wystawą „Lalki to My”

Wernisaż odbył się w ramach wydarzeń związanych z Kulturalnymi Dniami Myślenic 2019. Bogna Becker wróciła ze swoją twórczością do Myślenic po 15 latach przerwy, mimo że na co dzień mieszka i pracuje w Drogini Jej prace zostały zaprezentowane w Galerii Sztuki Współczesnej w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu w Myślenicach. Wernisaż był inauguracj...

Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne 2019: Zobacz, jak pracują artyści
Kultura 0

Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne 2019: Zobacz, jak pracują artyści

„Most Zamiast Murów - Artystyczne Przełamywanie Barier”. „ODDŹWIĘK” to hasło trwających na Zarabiu XXII Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych w których każdy może wziąć udział Od 15 lipca w Myślenicach trwają XXII Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne dla artystów profesjonalnych oraz XIX Europejskie Warsztaty Plastyczne dla dzieci i młodzieży....

Tutaj filmy wyświetlają na miejskich murach
Dobczyce 0

Tutaj filmy wyświetlają na miejskich murach

„Kino w dobrym klimacie” to cykl plenerowych projekcji filmowych, które przez całe lato odbywać się będą na Staromiejskim Wzgórzu w Dobczycach Tegoroczny cykl filmowy rozpoczął seans filmu „Sugar Man”. Poza wspomnianym dokumentem, amatorzy plenerowych pokazów zobaczą m.in. komedię „Za jakie grzechy, dobry Boże?”, „Wszystko za życie” („Into the Wil...