Sport

Sumo: Krzysztof Szpakiewicz wywalczył miejsce w reprezentacji

Miejsce w kadrze wywalczył Krzysztof Szpakiewicz, ale szanse na nie mają jeszcze Jakub Miska i Jan Mastela

Puchar Polski Kadetów w Gorzowie Wielkopolskim był przedostatnim turniejem, na którym zawodnicy zdobywali punkty kwalifikacyjne do wyjazdu na Mistrzostwa Europy w Estonii. Do punktacji liczą się tylko pozycje medalowe, więc poziom był wysoki i rywalizacja bardzo zacięta.

Dalin Myślenice reprezentowało trzech zawodników: Krzysztof Szpakiewicz w kat. wagowej do 55 kg, Jakub Miska w kat. do 75 kg i Jan Mastela w kat. do 85 kg. Złoty medal wywalczył Krzysztof Szpakiewicz wygrywając cztery walki, a w finale pokonał w pięknym stylu Mikołaja Raźniaka z Krotoszyna. Jakub Miska wygrał trzy walki i jedną przegrał z Mikołajem Wiśniewskim z Krotoszyna i zdobył brązowy medal.

Krzysiek zapewnił już sobie awans do reprezentacji Polski, a Kuba i Janek zachowali jeszcze szanse, lecz na Mistrzostwach Polski w Myślenicach muszą walczyć o najwyższe cele.

Powiązane tematy

Jan Mastela pierwszy w rankingu do Mistrzostw Europy
Sumo 17

Jan Mastela pierwszy w rankingu do Mistrzostw Europy

Jan Mastela awansował na pierwsze miejsce w rankingu do Mistrzostw Europy. - Na wyróżnienie zasługują również debiutanci Kacper Żelazny, Kacper Bijan i Filip Pacelta – zwraca uwagę trener Ryszard Szpakiewicz

Komentarze

Zobacz więcej

Karatecy z Myślenic ćwiczyli w Bukowinie Tatrzańskiej
Karate 0

Karatecy z Myślenic ćwiczyli w Bukowinie Tatrzańskiej

W Letnim Obozie Karate Kyokushin w Bukowinie Tatrzańskiej wzięło udział 400 karateków z całej Polski, w tym 14 osobowa ekipa z Myślenickiej Akademii Karate "Byakko" Głównym celem obozu było propagowanie aktywności fizycznej wśród uczestników. Poranne rozruchy oraz 2 treningi dziennie prowadzone były pod kątem nauczania i doskonalenia technik karat...