Sumo: Krzysztof Szpakiewicz z Pucharem Polski

Krzysztof Szpakiewicz zajął pierwsze miejsce w Pucharze Polski Juniorów w Sumo w Krotoszynie. Na W rankingu Sport- Zony na najskuteczniejszego zawodnika sezonu 2018 zajmuje 9 miejsce wśród wszystkich zawodników i zawodniczek sumo, a wśród chłopców 4.

W zawodach w Krotoszynie uczestniczyło 118 zawodników z 12 klubów polskich oraz trójka zawodników z Azerbejdżanu. Puchar Polski był również pierwszym etapem kwalifikacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy . Dalin Myślenice reprezentowało dwóch juniorów: Krzysztof Szpakiewicz w kat. wagowej do 60 kg i Jakub Miska w kat. do 70 kg.

Kolejne zwycięstwo odniósł Krzysztof Szpakiewicz pokonując w finale Mikołaja Raźniaka z Krotoszyna. Był to już ich szósty finał w zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Stan rywalizacji obydwu czołowych zawodników, którzy zdominowali rywalizację w najniższej kategorii wagowej w grupie kadetów, a obecnie juniorów wynosi 4:2 na korzyść Krzyśka.

Znacznie trudniejsze zadanie miał Jakub Miska. W jego kategorii wagowej spośród dwunastu zawodników występowało sześciu medalistów Mistrzostw Polski i Europy w różnych grupach wiekowych. Pierwszą walkę przegrał z późniejszym srebrnym medalistą Piotrem Sikorą, a w drugiej uległ zawodnikowi z Warszawy Tymoteuszowi Żebrowskiemu. Ostatecznie zajął dziewiąte miejsce. Nie przekreśla to jeszcze szans awansu Kuby do reprezentacji, ponieważ w przyszłym roku zawodników czekają jeszcze trzy turnieje kwalifikacyjne do ME.

Ryszard Szpakiewicz, trener: Były to ostatnie zawody najwyższej rangi w tym roku zarówno w zapasach jak i w sumo. W grudniu planowane są jeszcze zawody sprawnościowe dla najmłodszych. Cieszy również fakt, że na koniec 2018 roku Krzysztof Szpakiewicz w rankingu Sport- Zony na najskuteczniejszego zawodnika zajmuje dziewiąte miejsce wśród wszystkich zawodników i zawodniczek sumo, a wśród chłopców czwarte miejsce.