Miasto

Wizyta Premiera Morawieckiego w Myślenicach

materiał promocyjny

Szef polskiego rządu, Premier Mateusz Morawiecki, uczestniczył w Myślenicach w spotkaniu wigilijnym z seniorami, gdzie razem z Burmistrzem Miasta i Gminy Myślenice Jarosławem Szlachetką złożył życzenia świąteczno-noworoczne

- Bardzo serdecznie chciałbym życzyć Wam tego, by ważne były te dni, których jeszcze nie znacie, żeby były piękne, jak najpiękniejsze - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wigilii dla seniorów organizowanej przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w budynku Muzeum Niepodległości w Myślenicach.

W wydarzeniu wzięło udział 40 seniorów wraz z opiekunami z terenu Gminy Myślenice – było to jednocześnie pierwsze spotkanie zorganizowane przez MGOPS w sprawie powstających grup wsparcia dla potrzebujących seniorów oraz ich opiekunów. Wigilijne spotkanie od strony artystycznej urozmaiciły dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej w Myślenicach oraz dziecięca schola z Pcimia.

- Życzeniem Pana Premiera było, aby jego przyjazd był wizytą kameralną. Chciał wykorzystać swój pobyt w Myślenicach na indywidualne rozmowy z seniorami o ich potrzebach i marzeniach. Dla wszystkich uczestników przyjazd szefa rządu był niezapowiedzianą i miłą niespodzianką, która na pewno na długo zapadnie w pamięci. Dziękuję za obecność Pana Premiera i odpowiedź na moje zaproszenie – komentował wizytę Mateusza Morawieckiego w Myślenicach burmistrz Jarosław Szlachetka.

W trosce o osoby starsze Gmina Myślenice obecnie przygotowuje się do złożenia wniosku w ramach rządowego programu Dom Senior+. Ten program zakłada stworzenie stałej placówki dla codziennej aktywności seniorów, a dzisiaj na terenie gminy brakuje miejsca, gdzie osoby starsze mogą się integrować i wspólnie realizować swoje pasje.

Burmistrz Jarosław Szlachetka wykorzystał pobyt Premiera Morawieckiego, aby złożyć na jego ręce życzenia świąteczno-noworoczne oraz podziękować za dotychczasowe rządowe wsparcie dla inwestycji realizowanych na terenach ziemi myślenickiej. Między innymi za przekazanie w 2018 roku 2,4 mln złotych przeznaczonych na remont myślenickiego szpitala.

 

Materiał powstał we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice 

Powiązane tematy

Myślenicki Festiwal Lata 2019 zakończył koncertowy miesiąc
Rozrywka 7

Myślenicki Festiwal Lata 2019 zakończył koncertowy miesiąc

Niedzielny koncert zespołu Lady Pank w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata zakończył miesiąc pełen koncertów i festiwali muzycznych. Która impreza wypadła najlepiej? Tradycyjnie lipiec to miesiąc w którym miasta powiatu myślenickiego obchodzą swoje imieniny, a stałym elementem lata od kilku sezonów stają się rozmaite festiwale. Swoimi imieninami f...

Festiwal Lata już w weekend. Które ulice będą zamknięte i gdzie zostawić samochód?
Myślenice 5

Festiwal Lata już w weekend. Które ulice będą zamknięte i gdzie zostawić samochód?

W najbliższy weekend w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata na Zarabiu zagra m.in. Zakopower i Lady Pank. Organizator w dzielnicy rekreacyjnej miasta spodziewa się tłumów i zaleca spacer. Zobacz, które ulice zostaną wyłączone z ruchu i gdzie najlepiej zaparkować Jeśli wybierasz się na jeden z koncertów w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata – Dni My...

Miasta świętują swoje imieniny. Pod zaporą zagrały 4 gwiazdy
Dobczyce 0

Miasta świętują swoje imieniny. Pod zaporą zagrały 4 gwiazdy

Po Sułkowicach swoje święto obchodziły Dobczyce, a na scenie ustawionej pod zaporą zagrał Gromee, Czadoman i Michał Leja Jako jedyne Dni Dobczyc trwają przez trzy dni, a weekendowe granie rozpoczął swoim występem zespół IMMERSJA, a następnie piątkowa gwiazda wieczoru Gromee, który zaserwował publiczności najpopularniejsze kawałki w zupełnie nowej...

Komentarze

 • 19 gru 2018

  Jakie tym razem przekazał brednie seniorom? Lekarstwa za darmo, 500+ senior, darmowa i bezkolejkowa opieka medyczna. To wszystko już było i drugi raz seniorzy nie dadzą się nabrać (za wyjątkiem tych, którzy mają sklerozę i już zapomnieli jak ich wykołowali).

  67 42 Odpowiedz
 • 19 gru 2018

  Czyżby to przymiarka do pomnika kaczora w Mcach? Jak długo można jechać na kłamstwie...

  55 44 Odpowiedz
 • 19 gru 2018

  Emerytki przynajmniej godnie przyjęli kłamczuszka paluszkami

  52 38 Odpowiedz
 • 19 gru 2018

  zaczyna się zgorzkniałe gadanie ...... najwięcej naobiecywał premier Tusk jak ostatnio był w Myślenicach :-)))
  https://www.youtube.com/watch?v=l6l1a441Id0

  21 47 Odpowiedz
 • Piotr 19 gru 2018

  Myślę, że pan premier przybył z wytycznymi bądź wskazówkami jak pan Burmistrz ma mówić ludziom, o tych "obniżkach" cen wody w MZWiK od Nowego Roku z 3,69 do 3,99 netto a także kanalizacji z 9,10 do 9,83 netto.
  Nawiasem mówiąc celniejszym będzie tutaj podanie kwot brutto bo mieszkańcy jako osoby nie prowadzące działalności gospodarczej nie mają prawa odliczyć podatku VAT. Tak więc drodzy mieszkańcy "obniżki" brutto:
  woda z 3,98 do 4,31 wzrost o 7,66%
  kanalizacja z 9,83 do 10,62 wzrost o 7,44%

  Ciekawe jaka strategia zostanie obrana przez pana Burmistrza.
  Mam nadzieję, że nie powie iż "....te pieniądze im się po prostu należały.."

  Bądź też nie posłuży się klasykami:
  - "Ktoś może powiedzieć - ponieśliśmy porażkę.Nie szanowni państwo. Pokazaliśmy, że Polska jest krajem podmiotowym, że czasy państwa dużego europejskiego, które na wszystko się zgadza, że załatwia tylko małe interesy, bardzo często tylko o charakterze osobistym, w gruncie rzeczy, że te czasy się skończyły, skończył się czas tego rodzaju polityków" " J.Kaczyński

  "Z polskiego na nasze": Ktoś może powiedzieć podnieśliśmy cenę wody. Nie szanowni państwo
  to tylko wam się tak wydaję, to są kłamstwa, oszczerstwa i działania platformersów, komunistów, Putina a przede wszystkim Fransa Timmermansa, który próbuje państwu udowodnić, że 10,62 to więcej niż 9,83 co oczywiście nie jest prawdą. Cytując "klasyka" Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne."

  No ewentualnie ostatecznie można zachować się jak prezes NBP i domagać się nakazania tymczasowego usunięcia artykułów prasowych a także wpisów na forum związanych podwyżkami cen wody w Myślenicach. :D

  58 19 Odpowiedz
 • 20 gru 2018

  No spotkanie opłatkowe SUPER! tylko coś pustawo na tych talerzach. O przepraszam paluszki są.

  33 14 Odpowiedz
  • 20 gru 2018

   Program Tanie Państwo+ paluszki i woda dla wszystkich.

   42 13 Odpowiedz
  • Piotr 20 gru 2018

   Nie rozumiesz o co chodzi?
   Premier na tych spotkaniach przyzwyczaja emerytów do tego, że od nowego roku do jedzenia woda i suchy chleb po tym jak zrewaloryzowane świadczenia zderzą się z galopujacą inflacją.

   14 7 Odpowiedz
 • 20 gru 2018

  Nie no, z taniej wody i pociągów Kraków - Myślenice to się wywiązać wypada. Tu przecież dotykamy dwóch sztandarowych obietnic królosława.

  A co do samej wizyty, potrzebne nam to? Po co to? Sam stosunek PiS do seniorów najlepiej oddaje cytat:
  " - Odstąpienie od opodatkowania emerytur i rent, rozumiane jako ich wypłata w kwocie brutto, zwiększyłoby dochody pozostające w dyspozycji osób pobierających te świadczenia, niemniej jednak zwolnienie z opodatkowania emerytur i rent nie znajduje „systemowego” uzasadnienia – odpowiada Elżbieta Bojanowska, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej".

  Naszym największy problem jest taki, że mamy bardzo zachłannych polityków jak wrzód na tyłku i baaardzo drogie państwo. Dlaczego ktoś kto odkłada całe życie na i tak lichą emeryturę musi jeszcze zapłacić od tego podatek, czy ten "dochód" nie był już opodatkowany gdy ten ktoś pracował zawodowo.

  Prawda, prawda i jeszcze raz prawda - tego brakuje wszystkim. Kłamiesz pan jak z nut.

  41 12 Odpowiedz
 • 20 gru 2018

  Jak premier odwiedza nasze miasto, to dobrze, może ta kolej wypali do Swoszowic, trzeba drążyć temat.

  Inna sprawa, że premier jest wszędzie, najrzadziej Urzędzie Rady Ministrów, czyli pełni rolę reprezentacyjną rządu w terenie.
  Ciekaw jestem, kto jest zorientowany na codzienną pracę w URM?
  Czy aby nie jest tak, że kota nie ma to myszy harcują.

  23 8 Odpowiedz
 • 20 gru 2018

  No tak, Morawiecki jak Szydło, uprawia wieczną kampanię wyborczą. Rządzi jarosłaff polskemzbaff , reszta wykonuje polecenia... i plecie, plecie i plecie:-)

  40 15 Odpowiedz
 • 20 gru 2018

  Przeglądnąłem zdjęcia z tego spotkania i zwraca uwagę to, że osób towarzyszących jest dwa razy więcej niż seniorów.
  Nie byłem, więc może się mylę.

  29 7 Odpowiedz
 • 20 gru 2018

  10 odpowiedzi, 5 klakierów, wszyscy przeciwnicy .....czy to jest normalne? Czy Wy żyjecie z hejtów? Każda inicjatywa w Waszych głowach jest stanem paranoicznym. Jakbyście nie usiedli zawsze dupa Was boli. Przyjedzie źle, nie przyjedzie to olewa i też źle, a puste stoły, a nie puste bo paluszki, noooo właśnie dlaczego paluszki, a czy słone, a dlaczego nie sezamowe, a jak sezamowe to dyskryminacja innych bo z makiem nie było, noooo właśnie ten rząd to tylko dyskryminacje i tanie paluszki ale jak droższe to też źle bo nasze pieniądze przejadają, a co gorsze to żarli Ci co byli osobami towarzyszącymi. Ludzie Was trzeba leczyć.

  https://www.youtube.com/watch?v=KZP5aZ5HqzA

  8 33 Odpowiedz
 • 20 gru 2018

  zdjecie
  zdjecie

  28 11 Odpowiedz
 • 20 gru 2018

  Vivaldi, cenę wody obniżaj a nie poniżaj się tu (choć to niemożliwe, niżej dna się nie da)

  19 8 Odpowiedz
 • 20 gru 2018

  Vivaldi widać, że Tobie paluszki smakowały:)

  20 5 Odpowiedz
 • Beata 20 gru 2018

  Po wylewie hejtu widać, że boli :)

  10 23 Odpowiedz
 • 21 gru 2018

  Ano boli okradanie Polski i Polaków przez hordy pis-dziel-ów, KNF, skok Wołomin cba, arimr Obajtek, drukarnia wojskowa, Gliński, to tylko z dzisiaj newsy no i te wasze obniżki przez podwyżki wody, prądu, kłamcy i złodzieje

  22 9 Odpowiedz
  • Beata 21 gru 2018

   Szkoda czasu na Twoje bzdury. To taki wylew całej żółci, która siedzi na żołądku, każdego zindoktrynowanego leminga. Na to leków jeszcze nie wynaleziono.

   5 16 Odpowiedz
 • 21 gru 2018

  Umówić Ci (Wam) wizytę u psychiatry? Na psychologa za późno.

  oportunista napisał/a:

  Vivaldi, cenę wody obniżaj a nie poniżaj się tu (choć to niemożliwe, niżej dna się nie da)

  Paliwo masz dzisiaj tańsze to se przywieź tanio wody ze źródełka dzbanie.

  4 11 Odpowiedz
 • 21 gru 2018

  A ja się zastanawiam kiedy Morawiecki zacznie chodzić po chatach. Swego czasu po domach chodził obraz, teraz obrazów już nie chcą, ale czy premiera chcą? A tak pójdzie po domach, opowie o tym co dobrego robi jego rząd, to prawie jak ksiądz po kolędzie, aha no i zarobić "do budżeta" można.

  9 4 Odpowiedz
  • 21 gru 2018

   no i wszystko o tobie już wiadomo. Jakbyś chciał wiedzieć to obraz ( i to chyba 5 kopii) chodzi po domach i nie wiem kto nie chce ale chyba ty skoro pojęcia o tym nie masz. Ależ ty cierpisz w życiu.....troche mi ciebie szkoda (formy osobowe niestety celowo z małej litery , na tyle szacunku zasługujesz). Skąd ty masz tyle jadu w sobie? Skąd ty człowieku jesteś? Kogo reprezentujesz? I dokąd zmierzasz?

   2 10 Odpowiedz
 • 21 gru 2018

  Cała Polska z was się śmieje - pisokłamcy i złodzieje

  11 5 Odpowiedz
 • 21 gru 2018

  Następny rodzynek, "ekspert" prawny pis Jarosław Szymanek splagiatował pracę swojej studentki, grozi mu 3 lata paki (po zmianie dojnej zmiany, teraz go Ziobro kryje)

  9 2 Odpowiedz
 • 22 gru 2018

  no i już teraz wiem kto Ci żołędzi podrzuca. Portal naTemat.pl -czyli wszystkie zmanipulowane fake newsy łykasz i żresz aż do syta. Chyba to lubisz. A dla innych trochę podstaw o portalu i jego człowieku:
  http://strefakodera.pl/blog/redakcja-natemat-pl-to-najpopularniejsi-hejterzy-w-polskim-internecie

  https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/2667-prawdziwa-historia-tomasza-lisa-dlaczego-warto-znac-historie-dziennikarza-nocnej-zmiany

  już wiem dlaczego masz takie parcie na kretyńskie pomysły w stylu Lisa i lobbing pseudo europejski.

  3 Odpowiedz
  • 22 gru 2018

   Czyli proponujesz rządy monopartyjne i taki sam przekaz medialny?

   4 Odpowiedz
 • 22 gru 2018

  Mapa pomników smoleńskich vel pomników Kaczyńskiego to już około 500 monumentów rozsianych od morza po góry. To ze składek mieszkańców (OMG), duże kwoty przelewają też sami politycy PiS. Ciekawe co się stanie z tymi pomnikami kiedy opadną emocje, uniesienie i obiektywnie spojrzymy na "dokonania", życie Lecha i samą katastrofę smoleńską. Przetrwać próbę czasu może pomnik Wałęsy, pomniki Kaczyńskiego wcześniej czy później czeka rozbiórka tak jak wielu w przeszłości których kult próbowano sztucznie wykreować bądź narzucić. W sumie to z całej szopki może śmiać się cała Europa, zwłaszcza z tego że pewna część narodu wierzy w te brednie i że one w ogóle mają posłuch. A wracając do pomników... kto chce niech daje, jego sprawa.

  PS. Na marginesie warto wiedzieć ile zarabia premier, który służy narodowi z miłości do Ojczyzny i tak chętnie rodaków po całej Polsce nawiedza. Bóg, honor, Ojczyzna.

  https://m.youtube.com/watch?v=A_39brEixPU

  5 Odpowiedz
 • 23 gru 2018

  poza Wami nikt się nie śmieje ale mniejsza z tym. Powiedz mi czy ze swoim mentorem i góru Tomaszem Lisem
  https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/2667-prawdziwa-historia-tomasza-lisa-dlaczego-warto-znac-historie-dziennikarza-nocnej-zmiany

  rozmawiacie sobie na jego skrzywionym portalu naTemat.pl o np.reparacjach wojennych? Tu już nie jest tak śmieszne no nie? Reparacje się nie przedawniają i Niemcy robią wszystko aby przez takich jak Ty ośmieszać i twierdzić bez sensu, że Europa się z nas śmieje. Niestety nie śmieje tylko chce zdyskredytować bo nikt inny po pieniądze za zniszczenia nie sięgnie, nikt do tej pory nie miał jaj. Niestety trafili na część takich jak tu co swoje jaja sprzedali i nadal sprzedają szastając narodowymi sloganami.

  2 4 Odpowiedz
 • 23 gru 2018

  Nie dajmy się zbałamucić mieszaniem jakie robią ludzie z PiS. Twarda świadomość gdzie leżą problemy obecnej sytuacji Polski. Przytaczam tu rzetelną analizę z Rzeczypospolitej. Trzeba dużego dystansu do tego co mówi i robi PiS, nawet gdyby rozdawał 1000+ (to z naszych pieniędzy!!!), patrzeć i analizować czego chcą w zamian. Wolności nie da się kupić. Nie dajmy się zwariować. Zagrożenie ze strony Rosji było, jest i będzie nadal aktualnym wyzwaniem.

  >>> >>>>>>>>
  Sytuacja wewnętrzna Polski

  Odpowiedź Polski na rosyjskie wyzwanie zależeć będzie m.in. od tego, jak ukształtuje się w nadchodzącej dekadzie polska scena polityczna. Polska znalazła się na zakręcie – musi zadecydować o tym, jaki obierze kurs polityczny, jaki model demokracji i kultury politycznej i jaką orientację w ramach UE. Widać pewne niepokojące podobieństwa antyzachodniej propagandy przywódcy Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego i Władimira Putina („dyktatura” multi kulti i politycznej poprawności zagrażająca prawdziwej konserwatywnej i narodowej Europie). Analizując na chłodno ideologię PiS– przy istotnych różnicach- jest ona bliższa Putinowi niż gotowych byłoby przyznać wielu działaczy partii – chodzi o kwestie takie, jak nacjonalizm, etatyzm, suwerenność, populizm, konserwatyzm i odrzucenie liberalnej demokracji. Z drugiej strony wyborcy PiS (i sam Kaczyński) są najbardziej krytycznie nastawieni do Rosji w ramach elektoratów partyjnych (zarazem twardy elektorat PiS jest niechętny Ukrainie).

  Głęboka nieufność Polaków do Rosji i fundamentalne różnice w kwestii bezpieczeństwa nie grożą trwałym polsko-rosyjskim sojuszem, którym straszy opozycja w Polsce. Jednak antyliberalny kurs wewnętrzny Warszawy (Węgry Orbana jako źródło inspiracji) może skomplikować jej stosunki z kluczowymi krajami UE, co zaowocuje samoizolacją i marginalizacją. Obrona chrześcijaństwa, antyislamskie, antyniemieckie, antyukraińskie i antyzachodnie resentymenty to wspólny język polskich nacjonalistów (bardziej radykałów niż mainstreamu PiS) i putinowskiej propagandy, otwierający drogę rosyjskiej infiltracji i wojnie informacyjnej, nawet w tak nieprzyjaznym jak polskie otoczeniu. Patrząc na badania opinii publicznej pokazujące wyraźny wzrost nastrojów nacjonalistycznych w ramach polskiego społeczeństwa, proces kokietowany przez wielu polityków elity rządzącej należy pamiętać, że im bardziej nacjonalistyczna będzie Polska, tym trudniej będzie Warszawie odgrywać rolę promotora współpracy regionalnej w kwestiach bezpieczeństwa. Polski nacjonalizm wpłynie bowiem negatywnie na relacje Polski z takimi sąsiadami, jak Niemcy, Ukraina i Litwa.

  Tak więc sukces twardej polityki Moskwy w regionie zależy w znacznej mierze od tego, czy zdoła ona zneutralizować Polskę – albo destabilizując ją, albo spychając w izolację. Rosja może posłużyć się w tym celu szeregiem instrumentów, jak np. internetowe i medialne kampanie propagandowe, promujące w Polsce prorosyjskie lub przynajmniej antyzachodnie siły polityczne, skłócanie Polaków z sąsiadami, podsycanie sporów politycznych i jak wreszcie sankcje ekonomiczne i embarga. Ekonomiczny nacisk Rosji prawdopodobnie będzie miał ograniczony wpływ na polską gospodarkę. Polskie inwestycje w Rosji i rosyjskie w Polsce nie są imponujące. Co więcej, niedawny dramatyczny spadek polsko-rosyjskich obrotów handlowych spowodowany wzajemnymi unijno-rosyjskimi sankcjami i kryzysem gospodarczym w Rosji okazał się łatwy do przełknięcia dla polskiego biznesu, który umiał zdywersyfikować swoje relacje handlowe.

  >>>>>>>> Cytat z: https://www.rp.pl/Publicystyka/307279909-Eksperci-Rosja-najwiekszym-zagrozeniem-dla-bezpieczenstwa-Polski.html

  2 Odpowiedz
  • 23 gru 2018

   Kolejne potwierdzenie skąd bierzecie karmę. Człowieku słowo rzetelna i Rzeczpospolita to oksymoron (poszukaj znaczenia tego słowa sam wtedy zapamiętasz). Gazeta Rzeczpospolita , właściciel Grzegorz Hajdarowicz kupuje Rzeczpospolitą :
   "Bankiem, który współfinansuje ten zakup jest bank Leszka Czarneckiego, Getin Bank. Leszek Czarnecki to jeden z najbogatszych Polaków, prywatnie mąż znanej dziennikarki TVN. Pan Leszek został posądzony o współpracę z służbami peerelu. W spółkach pana Grzegorza w gremiach zarządzających i kontrolujących też pojawili się panowie z dawnych służb."
   więcej o kolejnym "guru" koło Tomasza Lisa jest tutaj :

   https://www.salon24.pl/u/alamira/763701,powolny-upadek-rzeczpospolitej

   i dalej cyt.: "Nie po to pan Grzegorz dostał zielone światło od Tuska na nabycie gazety, aby tolerować inaczej myślących.
   Działania podejmowane przez pana Hajdarowicza, aby przez giełdę zrefinansować koszty zakupu gazety skończyły się całkowitym niepowodzeniem. Stało się tak dlatego, że jego główny biznes czyli "Rzeczpospolita"po prostu szoruje po dnie. Nie ma się czym chwalić.Inwestorzy tego nie kupili. Dodatkowo doświadczenie Hajdarowicza w tym medialnym interesie jest niewielkie."

   Z takimi wzorcami szorujecie po dnie podobnie jak same w sobie Wasze wzorce. Brzuch i jaja obdarte do żywego, kręgosłup moralny złamany i tym samym frustracja wypływa także tutaj. Hejt i fake newsy oraz manipulacja.....ot KOD-owcy.

   3 Odpowiedz
 • 23 gru 2018

  Jak ja lubię czytać wyznawców politycznej sekty... Czytać Gazetę Polską spod pióra kaczysława, ewentualnie Nasz Dziennik. Polemiki nie ma, bo z czym tu polemizować? Z insyacjami, wycieczkami ad personam? 'Patryjoty' kochające Ojczyznę i rodaków? No chyba tak, bo przecież sami powtarzają że nie dla pieniędzy idzie się do polityki, ale nie mogę się pozbyć wrażenia, że ktoś tu za wszelką cenę broni swojego Korytka+
  :-)

  2 Odpowiedz
 • 23 gru 2018

  ale ja nie biorę żadnego korytka+ a że opisałem Ci Lisa i Hajdarowicza jako głównych z korzeniami PRLu i to świetnie wyszkolonymi do propagandy iście putinowskiej czyli dezinformacji, czego Ty nie akceptujesz to już Twój problem. Żyj sobie z rzeczpospolitą i natemat.pl ....trudno, taki Twój wybór. Żal mi Ciebie ale trudno, jak to mówią"głupiemu nie zaszkodzi a mądremu nie pomoże".

  2 Odpowiedz
 • 23 gru 2018

  Ta wizja świata którą Ty tutaj pokazujesz to wizja przykra i ponura... a nawet bardzo. Fakty Cię nie przekonują, Ty wolisz drążyć i insynuować kto z kim i jak. Podanie suchych faktów to za mało... Jeśli ktokolwiek zbuduje na takich postawach wspólnotę narodową, ba nawet domową - to będzie to despota... Despota będzie szukał dowodów zdrady, niewierności, a strach przed nimi znaczy tyle co ślepota. Nie wchodząc w życie prywatne, może i masz udane, ale to co w głowie to dosyć specyficzne miksum...

  Rozwojowo działają mechanizmy otwarte. To chyba tyle. Nie rozumiem po jakiej orbicie trzeba krążyć by nie widzieć, jak bardzo niepewnym krajem stała się w ostatnich kilku latach Polska. I to PiS rozmontowuje to państwo. Nie będziemy nim jeśli nie znajdziemy drogi dialogu i wspólnych celów, nie uszanujemy pewnych zasad... ktoś inny się o nas zatroszczy. Kłopot w tym, że te same rzeczy usłyszymy z ust Dudy, Kaczyńskiego i wszystkich ideologów tego ruchu. Kaczyński nie stworzył rodziny, a nagle bierze się za naprawę Polski? On ma łączyć Polaków? No w jaki sposób, mówiąc o lepszym i gorszym sorcie, czy krzycząc o kanaliach i mordach zdradzieckich... To gra, tu nie widać współpracy, póki co jest władza która walczy ze zdrajcami i złodziejami... Ale to już było.
  https://m.youtube.com/watch?v=mxwFwjQUMq8

  3 Odpowiedz
  • 24 gru 2018

   :-))) ...... patrząc na Szwecję, Francję, Niemcy jest chyba odwrotnie a i w moim życiu jest świetnie, spokojnie, rodzinnie, z zaufaniem, nie widzę zagrożeń zachwiania i niestabilności. Nie pokrywa się to kompletnie z Twoją tezą chyba z resztą chorą. Ale dla mnie spoko, to nie ja tu mam nerwowe wpisy i jadowate podsumowania :-)

   1 4 Odpowiedz
 • 24 gru 2018

  W Twoich słowach ani słowa krytyki w stosunku do obecnie rządzących. Sorrki, ale nie wygląda to przekonująco...

  2 Odpowiedz
 • 25 gru 2018

  Ale kogo ma cokolwiek przekonywać? Ciebie? Ja sobie nie muszę nic udowadniać :-) tym bardziej Tobie, Ty już sam widzisz co chcesz zobaczyć, wybór dokonałeś, tetryczysz sam sobie ja u siebie jestem zadowolony.

  2 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

ALARMUJECIE:"Do Cariatasu na Średniawskiego też nie ma przejścia"
Myślenice 3

ALARMUJECIE:"Do Cariatasu na Średniawskiego też nie ma przejścia"

Po publikacji artykułu o "nieformalnym" przejściu dla pieszych na ul. 3-go Maja, które ma zostać zamalowane - piszecie, że to nie jedyny problem w tej części miasta. Jako dowód na to przesyłacie zdjęcia z ul. Średniawskiego, gdzie brakuje przejścia dla pieszych prowadzących do nowej siedziby Cariatasu. Przypomnijmy stacja stanęła na terenie byłego...

Przejście tak jakby jest, ale... od 3 lat go nie ma. Zostanie zamalowane
Myślenice 3

Przejście tak jakby jest, ale... od 3 lat go nie ma. Zostanie zamalowane

Przejście tak jakby jest, ale... od 3 lat formalnie nie istnieje. Jak to możliwe? Zostało zlikwidowane w 2016 roku. Problem w tym, że piesi ciągle z niego korzystają Górne Przedmieście w Myślenicach to zdaniem wielu naszych Czytelników jedna z najbardziej zapomnianych części miasta. Coraz częściej mieszkańcy tej dzielnicy starają się zwrócić na si...

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos
Myślenice 99

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

Wycinka drzew w pasie zieleni przy ul. Słowackiego została wstrzymana. Stało się tak po alarmie i zapowiedziach protestów jakie w sobotę wznieśli mieszkańcy Jak alarmowaliście w sobotę; w pasie zieleni przy ul. Słowackiego ruszyła wycinka drzew. Wśród mieszkańców szybko rozeszła się wiadomość o tym, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki mi...

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii
Myślenice 44

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii

Od nowego roku przy ulicy Szpitalnej w Myślenicach staną dwa parkomaty. Radni rozważają czy wprowadzić opłaty przy ul. Armii Krajowej, Okulickiego i Generała Maczka. „To nie rozwiąże problemu, a przekieruje go na inne ulice” – zwraca uwagę Grażyna Ambroży Trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum miasta”. Radni podjęli uchwałę na mocy któr...

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest
Alarmujecie 55

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest

Od rana trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. "Podobno to nie koniec, ma zniknąć cały pas drzew do ulicy Piłsudskiego" - informuje Małgorzata Jarzyna z ruchu "Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach"  artykuł aktualizowany Ze wstępnych informacji wynika, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki między ulicami Mickiewicza i...