Sumo

Jan Mastela pierwszy w rankingu do Mistrzostw Europy

Jan Mastela awansował na pierwsze miejsce w rankingu do Mistrzostw Europy. - Na wyróżnienie zasługują również debiutanci Kacper Żelazny, Kacper Bijan i Filip Pacelta – zwraca uwagę trener Ryszard Szpakiewicz

Puchar Polski Młodzików i Kadetów w Sumo rozgrywany w Kielcach-Nowinach był drugim etapem kwalifikacji do Mistrzostw Europy w 2019 r. W zawodach uczestniczyło 221 zawodników i zawodniczek z 20 klubów z całej Polski. Przed rozpoczęciem walk pucharowych dodatkowo rozegrano turniej dla najmłodszych, w którym brało udział ponad 80 dziewcząt i chłopców. W tej grupie nasz klub reprezentował Kacper Żelazny, który zdobył dwa złote medale – w swojej kategorii wagowej do 85 kg i w kategorii Open.

Pozostała czwórka zawodników, którzy startowali w turnieju głównym wywalczyła jeden złoty medal, dwa brązowe, piąte i siódme miejsce. W grupie kadetów Jan Mastela, który ostatnio startuje najczęściej w dwóch kategoriach wagowych wywalczył złoty medal (w kat. wagowej do 85 kg i brązowy w kat. do 95 kg).

Mikołaj Łętocha walczący w najliczniejszej kat. wagowej do 55 kg, trafił na wymagających przeciwników i w efekcie zajął siódme miejsce w gronie 16 zawodników. W grupie Młodzików walczyli debiutanci Kacper Bijan w kat. wagowej do 35 kg i Filip Pacelt w kat. wagowej do 60 kg. Kacper wywalczył brązowy medal , a Filip zajął piąte miejsce.

Jan Mastela dzięki wygranej w kat. wagowej do 85 kg awansował na pierwsze miejsce w rankingu do Mistrzostw Europy ze zdobyczą 4 punktów.

Trener Ryszard Szpakiewicz: Spośród pozostałych zawodników chciałbym wyróżnić szczególnie debiutantów : Kacpra Żelaznego, Kacpra Bijana i Filipa Pacelta, którzy pomimo tremy spisali się bardzo dobrze. Filip niestety w wyniku losowania trafił do grupy ze starszymi o dwa lata przeciwnikami, którzy już od kilku lat występują w zawodach sumo i mimo ambitnej postawy nie awansował do strefy medalowej.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Karatecy z Myślenic ćwiczyli w Bukowinie Tatrzańskiej
Karate 0

Karatecy z Myślenic ćwiczyli w Bukowinie Tatrzańskiej

W Letnim Obozie Karate Kyokushin w Bukowinie Tatrzańskiej wzięło udział 400 karateków z całej Polski, w tym 14 osobowa ekipa z Myślenickiej Akademii Karate "Byakko" Głównym celem obozu było propagowanie aktywności fizycznej wśród uczestników. Poranne rozruchy oraz 2 treningi dziennie prowadzone były pod kątem nauczania i doskonalenia technik karat...