Okolice

Aktywne wakacje z Kopalnią Soli Bochnia

materiał promocyjny

Pobyty trzy godzinne z zajęciami sportowymi, trasa turystyczna z multimediami i pobyty nocne dla osób indywidualnych, to wakacyjne propozycje Kopalni Soli Bochnia

Nawet jeżeli podczas tegorocznych wakacji nie planujemy dalekich wypraw, możemy w bardzo ciekawy sposób spędzić czas w miejscu, które dostarczy nam wielu atrakcji i jeszcze zagwarantuje dobrą pogodę.

 

Kopalnia Soli Bochnia – aktywna seniorka

Blisko 800 letnia historia, najstarszej kopalni soli kamiennej w Polsce , doceniona wpisem na Listę Światowego dziedzictwa Unesco, przyciąga coraz większe rzesze turystów i poszukiwaczy nietypowych miejsc. Wakacje to najlepszy czas na zaplanowanie takiej wycieczki. Bocheńska kopalnia to miejsce pełne unikalnych atrakcji, sprzyjających aktywności fizycznej. Przejście tras turystycznych, pobyty trzy godzinne z wakacyjną ofertą zajęć sportowych, oraz pobyty nocne, w naturalny sposób wymuszają aktywność i pozwalają korzystać z mikroklimatu solnych komór.

Atrakcje jak w parku rozrywki

Zdj. R. Tatomir – podziemna przeprawa łodzią

Zwiedzając kopalnię , mamy jednocześnie możliwość skorzystania z wielu atrakcji. Już sam zjazd do kopalni jest wielkim przeżyciem. Do podziemnego miasta zjeżdża się prawdziwą windą górniczą. Przejazd autentyczną górniczą kolejką, dostarcza wiele radości nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Nie lada wyzwaniem jest 140 m zjeżdżalnia, łącząca dwa poziomy kopalni.

Przeprawa łodzią po zalanej solanką komorze to kolejna atrakcja, gwarantująca wiele niezapomnianych wrażeń, dzięki którym poznajemy piękno i unikalność bocheńskiej kopalni. W największej z podziemnych komór, komorze Ważyn, czeka na gości boisko sportowe i mini plac zabaw dla dzieci.

Kopalnia Soli Bochnia, to również trasy tematyczne, o charakterze specjalistycznym. Trasa przyrodnicza prezentuje niezwykłe zjawisko jakim jest świecenie kryształów halitu, natomiast trasa historyczna „Wyprawa w Stare Góry” przeznaczona jest dla osób lubiących szczyptę adrenaliny i odrobinę wysiłku fizycznego połączonego ze zwiedzaniem niezwykłych miejsc.

Oferta bocheńskiej kopalni zawiera propozycje zarówno dla osób indywidualnych, jak i grup zorganizowanych. W okresie wakacji, podczas weekendów udostępniono większą ilość zjazdów do kopalni.

Sportowe soboty w komorze Ważyn

W sobotnie poranki lipca i sierpnia, na uczestników pobytów trzy godzinnych czekają dodatkowe atrakcje w postaci zajęć sportowych, prowadzonych przez profesjonalnych trenerów. Zumba, joga, a może aerobic? Wystarczy sprawdzić harmonogram i termin zajęć i cieszyć się aktywnością w najlepszym klimacie. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich chętnych uczestników pobytów trzygodzinnych, niezależnie od wieku i umiejętności.

Zjazdy na pobyty z zajęciami sportowymi odbywają się w każdą sobotę lipca i sierpnia ( z wyjątkiem 31.08.2019) o godzinie 9.00 . Zajęcia trwają 1 h zegarową , pobyt w komorze trwa do godz. 12.00

Noc 250 m pod ziemią

Pobyt nocny to nie tylko zwiedzanie kopalni i pobyt w największej z podziemnych komór – komorze Ważyn ale przede wszystkim nocleg w kopalni 250 m pod ziemią. Pobyty nocne organizowane są dla grup i osób indywidualnych. Najbliższe terminy pobytów nocnych dla osób indywidualnych to 13 i 27 lipiec 2019 r. Grupy zorganizowane ( pow. 30 os.) mogą uzgadniać terminy indywidualnie.
Dobra pogoda przez cały rok.

W żadnym miejscu nie otrzymamy gwarancji dobrej, niezmiennej pogody, chyba że… wybieramy się do kopalni… Przez cały rok panuje tutaj taka sama temperatura powietrza. W lecie odczuwalny jest przyjemny chłód, zimą zwiedzanie odbywa się w wiosennej temperaturze. Takie warunki sprzyjają planowaniu wycieczek bez względu na panującą pogodę. Bocheńska kopalnia bardzo chętnie odwiedzana jest przez całe rodziny. Atrakcje historyczne, stare urządzenia górnicze, połączone z nowoczesnymi projekcjami multimedialnymi niosą przekaz dla najmłodszych, ale również i dorosłych uczestników wycieczek.
Kopalnia Soli Bochnia cały czas jest zakładem górniczym, nie ma tu już jednak zagrożeń typowych dla takich miejsc. Zwiedzanie odbywa się pod czujnym okiem przewodnika, a nad bezpieczeństwem wszystkich osób przebywających w kopalni, czuwa zespół doświadczonych pracowników.

Więcej informacji:

Kopalnia Soli Bochnia sp. z o.o.
Ul. Campi 15 15, 32 – 700 Bochnia
Biuro Obsługi Klienta ( informacja i rezerwacja )
tel. 14 6926752, 14 6926754

Mail : biuro@kopalnia-bochnia.pl
Szczegółowe informacje i e- bilety

Zobacz więcej

Czy firma Solarman chce uruchomić lawinę obniżek cen fotowoltaiki w Polsce?
Materiał promocyjny 0

Czy firma Solarman chce uruchomić lawinę obniżek cen fotowoltaiki w Polsce?

Jeszcze rok temu nikt nie słyszał o Solarmanie, dziś ta marka zdobywa serca Polaków! Czy to przypadek, okoliczności rynkowe, dobre ceny na fotowoltaikę a może coś innego... Postanowiliśmy dowiedzieć się dlaczego tak się dzieje?   Fotowoltaika ma się dobrze Przyglądając się rynkowi fotowoltaiki można szczerze powiedzieć, że dynamicznie się rozwij...

Pływali statkiem po Zbiorniku Dobczyckim. Stanie się to normą?
Dobczyce 4

Pływali statkiem po Zbiorniku Dobczyckim. Stanie się to normą?

Tylko podczas jednego weekendu 600 osób wzięło udział w rekreacyjnych rejsach po Zbiorniku Dobczyckim. To przedsmak tego jak mogłoby być wykorzystywane jezioro… gdyby udało się doprowadzić do jego otwarcia Rejsy statkiem zostały zorganizowane przez Wodociągi Miasta Krakowa we współpracy z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie – Regionalny Z...

Mają szybkie samochody, nowoczesne kamery i jedno zadanie... wyłapywać piratów drogowych
Drogi 2

Mają szybkie samochody, nowoczesne kamery i jedno zadanie... wyłapywać piratów drogowych

Dzisiaj na drogi małopolski wyjeżdżają policjanci specjalnej grupy „Speed”. Są wyposażeni w szybkie samochody, nowoczesne kamery, a ich główne zadanie polegać będzie na wyłapywaniu piratów drogowych  Małopolski zespół „Speed” rozpoczyna dziś działania na drogach. Do grupy należy 50 funkcjonariuszy z całego województwa. Nie są to tylko policjanci „...

Sebastian Kasprzyk Honorowym Ambasadorem Gminy i Miasta
Dobczyce 3

Sebastian Kasprzyk Honorowym Ambasadorem Gminy i Miasta

Czołowy polski biegacz specjalizujący się w zawodach przeszkodowych OCR - Sebastian Kasprzyk ze Stojowic, podczas Dni Dobczyc 2019 otrzymał wyróżnienie „Honorowego Ambasadora Gminy i Miasta Dobczyce” Wyróżnienie przyznała mu Rada Miejska, a oficjalnie odebrał je z rąk przewodniczącej i wiceprzewodniczącego w trakcie Dni Dobczyc 2019. Sebastian Ka...