Koronawirus

Liczba zakażonych ciągle rośnie. Wicestarosta: "Strefa żółta coraz bliżej"

Liczba zakażonych ciągle rośnie. Wicestarosta: "Strefa żółta coraz bliżej"

Zaledwie w przeciągu kilku dni liczba zakażonych COVID-19 w powiecie myślenickim wzrosła o kilkadziesiąt przypadków.

Od początku zmagań z pandemią, wirusa potwierdzono u 386 mieszkańców powiatu. "Strefa żółta coraz bliżej" - w mediach społecznościowych pisze wicestarosta Rafał Kudas (FZM)

 

Liczba zakażonych koronawirusem ciągle rośnie. Zaledwie tydzień temu potwierdzonych przypadków koronawirusa w powiecie myślenickim było 321. Obecnie to 386 osób.

W ostatnim czasie Ministerstwo Zdrowia wydało listę ostrzegawczą. Jeśli przyrost zachorowań nie wyhamuje, trafi na nią powiat myślenicki i nowotarski. Oznacza to powrót do obostrzeń z początku pandemii, ale wyłącznie na wskazanym obszarze, czyli tzw. "żółtej strefie".

W takich obszarach ograniczenia dotyczą targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek nie tylko w sklepach, ale również w przestrzeni publicznej. Do tej pory, w zależności od dynamiki zmian do strefy żółtej trafiały m.in. powiat limanowski i tatrzański.

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myślenicach (16 września) od początku pandemii SARS CoV-2 potwierdzono u 386 osób (w tym 293 ozdrowieńców), hospitalizowanych z wynikiem dodatnim jest 5 osób, w izolacji przebywa 88, a kwarantanną aktualnie objętych są 443 osoby.

W ostatnim czasie koronawirus został potwierdzony m.in. wśród księży w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach i w Komendzie Powiatowej Policji.

Po wznowieniu nauki w trybie stacjonarnym, koronawirus pojawił się także w szkołach. Jeden przypadek stwierdzono w podstawówkach w Skomielnej Białej i w Tokarni oraz w Zespole Szkół Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach. Uczniowie z klas, gdzie potwierdzono wirusa trafili na kwarantannę. Podobny przypadek odnotowano w I Liceum Ogólnokształcącym w Myślenicach. " W zaistniałej sytuacji spowodowanej potwierdzonym zakażeniem jednej z uczennic, cała klasa została objęta kwarantanną" - czytamy w oświadczeniu sanepidu.

Wczoraj wicestarosta Rafał Kudas napisał na facebooku o kolejnych zakażonych podając miejscowości. "Od piątku przybyło 27. Miejscowości z nowymi zakażeniami: Bęczarka, Myślenice, Krzczonów, Osieczany, Borzęta, Poznachowice Dolne, Tenczyn, Więciórka. Strefa żółta coraz bliżej" - czytamy w zamieszczonym przez niego poście. Czy scenariusz o objęciu powiatu myślenickiego żółtą strefą się spełni?

 

Powiązane tematy

Komentarze (19)

 • 17 wrz 2020

  - Straż pożarna słucham.

  - Jestem dyrektorem przychodni zdrowia.
  Mamy w przychodni pożar.

  - Proszę dokładnie opisać kolor płomieni, ich wielkość, źródło pochodzenia., zdiagnozuję państwa sytuację, wskażę jak ugasić pożar i zaproponuje drogę ucieczki.
  Proszę nie odkładać słuchawki.

  19 7 Odpowiedz
 • Marta 16 wrz 2020

  A ten starosta coś wie o tej strefie czy tak tylko pisze żeby nastraszyć ludzi?

  20 9 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 16 wrz 2020

  Dyrektor szpitala ma potwierdzonego wirusa i proboszcz mysle ze po wyjściu z kwarantanny czy szpitala powinni zabrać głos

  17 4 Odpowiedz
 • 16 wrz 2020

  a ma ktoś osobie zarażona wśród swoich znajomych tylko nie na kwarantannie

  17 6 Odpowiedz
 • 16 wrz 2020

  Luna mirekm ma rację zmień prochy. Ciebie wszędzie pełno, boję się że z chwilę wyskoczysz mi z lodówki.

  18 11 Odpowiedz

Zobacz więcej