Sumo

Puchar Polski Juniorów. Trzy medale Jana Masteli w trzech kategoriach

Jan Mastela na podium

Jeden srebrny i dwa brązowe medale to dorobek Jana Masteli, który podczas Pucharu Polski Juniorów w Sumo organizowanym w Dębicy reprezentował Dalin Myślenice

Reprezentant Dalinu walczył w trzech kategoriach wagowych: do 90 kg, do 100 kg oraz Open. W każdej z nich wywalczył medale. W kat. do 90 kg wygrał cztery walki, a w finale przegrał z Mikołajem Mrowińskim z Krotoszyna zajmując drugie miejsce. W pozostałych kategoriach do 100 kg i Open zajął trzecie miejsca.

Na półmetku rywalizacji, po dwóch turniejach rankingowych Janek znajduje się na miejscach  premiowanych awansem na Mistrzostwa Europy w dwóch kat. wagowych: do 90 i do 100 kg. Kolejne zawody , również w sumo odbędą się na początku marca w Kwidzyniu. Będą to Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U21, w których  wystąpią Jan Mastela i Krzysztof Szpakiewicz.