Drogi

Noga z gazu! Na drogach policja sprawdza prędkość. Tylko w weekend za szybką jazdę zatrzymali 60 kierowców

Noga z gazu! Na drogach policja sprawdza prędkość. Tylko w weekend za szybką jazdę zatrzymali 60 kierowców

Dzisiaj w całej Polsce policja prowadzi „kaskadowy pomiar prędkości”. Na wielu drogach można się spodziewać dużej liczby patroli. Tylko w miniony weekend w powiecie myślenickim policjanci zatrzymali 60 osób, które jechały za szybko

 

Dziś Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest „zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa”, a jak czytamy w notatce prasowej; funkcjonariusze będą reagować, poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali prędkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań – mówi Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Tylko w weekend od 23 do 25 lipca na terenie powiatu myślenickiego policjanci skontrolowali 129 samochodów. Wzięli pod lupę m.in. miejsca gdzie często wieczorami zbierają się kierowcy samochodów, takie jak myślenickie Zarabie, parking przy ul. Podgórskiej w Dobczycach, czy rejon zalewu w Sułkowicach.

W czasie działań funkcjonariusze ujawnili 119 wykroczeń i wystawili 73 mandaty za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym (głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości - 60). Zatrzymali również 10 dowodów rejestracyjnych. W jednym przypadku z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Takie działania będą powtarzane w powiecie myślenickim cyklicznie – zapowiadają policjanci.

Komentarze

Zobacz więcej

Jak przechowywać opony poza sezonem?
Lifestyle 0

Jak przechowywać opony poza sezonem?

Przechowywanie opon to często nie poruszana, za to bardzo ważna kwestia dla jak najdłuższego utrzymania ich w dobrej kondycji. Jeżeli chcemy długo i bezawaryj...