Myślenice

Nagrody dla zasłużonych za osiągnięcia w dziedzinie kultury i sportu

Nagrody dla zasłużonych za osiągnięcia w dziedzinie kultury i sportu

W hali widowiskowo sportowej na Górnym Przedmieściu nagrody za osiągnięcia w dziedzinie kultury i sportu z rąk starosty odebrało 16 osób, stowarzyszenia i zespoły muzyczne

Nagrody przyznawane są za osiągnięcie wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym oraz w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

W tym roku zostało nagrodzonych 11 osób za osiągnięcia sportowe. 10 nagród przyznano za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Pula wszystkich 21 nagród wyniosła 42 tysiące złotych.

 

Nagrodzeni w dziedzinie sportu

Tomasz Wątorek: trener siatkówki, pracuje jako asystent w młodzieżowych reprezentacjach Polski w męskiej siatkówce, zdobył, miedzy innymi, brązowy medal ME kadetów w 2020 roku.

Marcin Wróbel: trener grup młodzieżowych siatkówki i piłki nożnej w Tokarni, występował również w klubie kolarskim Krakus Swoszowice, organizator i animator młodzieżowego życia sportowego na terenie Gminy Tokarnia.

Jacek Łętocha; długoletni trener szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice, trener grup dziecięcych i młodzieżowych w klubie sportowym Orzeł Myślenice.

Lena Latoń; zawodniczka fitnessu gimnastycznego z osiągnięciami na skalę ogólnopolska i międzynarodową, mistrzyni Polski, medalistka mistrzostw Europy, mistrzyni Świata.

Klaudia Szuba - Łata; czołowa zawodniczka w Polsce w biegach OCR – biegi przeszkodowe, z sukcesami w Polsce i za granicą, zawodniczka judo, posiadaczka stopnia mistrzowskiego – I dan.

Jakub Suder; od wielu lat czołowy szachista w Polsce w kolejnych kategoriach wiekowych, mistrz Polski, reprezentant Polski, członek Akademii Szachowej.

Stanisław Nowak; kolarz MTB, przełajowy i BMX, w ubiegłych latach wielokrotny oraz aktualny Mistrz Polski, reprezentant Polski na mistrzostwa Europy i mistrzostwa Świata.

Anna Bubula; trenerka narciarstwa biegowego w LKS Markam Wiśniowa-Osieczany, doktor nauk o kulturze fizycznej, w swojej karierze trenerskiej wychowała mistrzynie Polski, reprezentantki Polski, uczestniczki mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich.

Tomasz Satoła; młody szachista z sukcesami na arenie małopolskiej i ogólnopolskiej, mistrz Małopolski, czołowy zawodnik Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół i Przedszkoli.

Kinga Dróżdż; biegaczka narciarska, medalistka Mistrzostw Polski Młodzików i Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, czołowa zawodniczka w Polsce.

Krzysztof Szpakiewicz; zapaśnik i zawodnik sumo, reprezentant Polski, zwycięzca szeregu turniejów zapaśniczych i sumo w Polsce i Europie, Mistrz Europy, medalista mistrzostw Polski i OOM w zapasach.

 

Nagrodzeni w dziedzinie kultury

Marian Cieślik: Z wykształcenia polonista, od wielu lat pracownik samorządowy. Z zamiłowania historyk, regionalista i kronikarz. Autor licznych artykułów prasowych oraz kilkunastu publikacji książkowych i opracowań na temat historii gminy Tokarnia oraz kultury, etnografii, obyczajów górali beskidzkich Kliszczaków. Autor krótkich form prozatorskich i poetyckich. Sekretarz Gminy Tokarnia.

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie; w tym roku obchodzi jubileusz 10 lecia istnienia. Stowarzyszenie łączy działania na rzecz propagowania kultury ludowej, pielęgnowania tradycji regionalnej oraz budowania lokalnej tożsamości wspierając rozwój kobiet, ale także organizacji w których się angażują oraz ich lokalnych społeczności, poprzez działania Domu Małopolskich Gospodyń.

Koło Gospodyń Wiejskich w Zawadzie; aktywnie działa w promowaniu kultury, lokalnych oraz polskich tradycji, uczestnicząc w działaniach organizowanych na terenie powiatu m.in. w akcjach charytatywnych, pokazach i degustacjach kulinarnych.

Ewa Garbień; wieloletni pracownik instytucji kultury na terenie województwa małopolskiego. Nauczyciel oraz instruktor plastyczny. Z dużym zaangażowaniem pracuje z dziećmi i młodzieżą rozwijając ich pasje artystyczne.

Stanisław Judasz; kierownik i instruktor muzyki w Zespole Pieśni i Tańca „Elegia”. Wraz z innymi członkami Kapeli oraz Zespołu współtworzy od wielu lat Grupę Kolędniczą „Z Dorotą”, wielokrotnie nagradzaną w powiatowych, wojewódzkich oraz ogólnopolskich przeglądach grup kolędniczych.

Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce”; od 21 lat z licznymi sukcesami promuje kulturę i tradycję regionu na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. W dorobku ma setki koncertów, występów i pokazów, wiele dyplomów, dziesiątki pucharów i medali zdobywanych na festiwalach folklorystycznych oraz we współzawodnictwie tanecznym.

Ewa Kawończyk; dyrektor szkoły podstawowej nr 1 w Tokarni. Od wielu lat czynnie angażuje się w życie kulturalne zarówno gminy Tokarnia jak i całego powiatu myślenickiego, organizując lub współorganizując liczne wydarzenia oraz projekty skierowane do społeczności lokalnej. Wiceprezes Lokalnej Grupy Działania „Klimas”, prezes Stowarzyszenia „Jesienny Liść”.

Łukasz Szlachetka; muzyk, animator, gitarzysta, nauczyciel, autor tekstów piosenek i muzyki dla zespołów i solistów, wokalista Zespołu „My Way”, z którym wielokrotnie koncertował na terenie całego kraju. Aranżer oraz kompozytor. Współpracuje ze szkołami z terenu powiatu myślenickiego rozwijając w młodzieży pasję do muzykowania i śpiewu.

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Lubomir w Myślenicach; poza organizacją turystyki społecznej dla mieszkańców powiatu Myślenickiego, PTTK Oddział Lubomir jest organizatorem licznych wydarzeń kulturalno – historycznych takich jak: Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich, Rozpoczęcie Sezonu w Beskidzie Myślenickim, Beskidzkie Lato. Organizator ogólnopolskiego konkursu na szczeblu regionalnym w Myślenicach pn. „”Poznajmy Ojcowiznę”.

Zespół Muzyczny HellHaven: założony w Myślenicach w 2008 roku. Pierwszy duży sukces odniósł w 2011 r. zdobywając główną nagrodę w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Talentów w Opatowie. W trakcie 13 lat działalności Zespół zagrał wiele koncertów na terenie całego kraju oraz wydał kilka płyt we współpracy z wydawcami krajowymi, jak i zagranicznymi. Utwory Zespołu HellHaven pojawiały się na antenie lokalnych i ogólnopolskich rozgłośni radiowych.

Komentarze

Zobacz więcej