logo-web9
Piłka nożna

V liga nie dla Orła. Drużyna z Myślenic przegrywa finał baraży z Pogonią Kraków

Orzeł Myślenice przegrywa w finale baraży z Pogonią Kraków 2:1. Stawką tego meczu był awans do małopolskiej V ligi. W tej oprócz drużyny z Krakowa zagra Raba Dobczyce

Finałowy mecz turnieju barażowego o V ligę odbył się w sobotę 22 czerwca w Krakowie, gdzie biało-zieloni zmierzyli się z miejscową Pogonią.

W 9 minucie wynik spotkania strzałem zza pola karnego otworzył Munyaradzi Mwakanya, zdobywając bramkę dla gospodarzy.

Za punkt zwrotny tego spotkania można uznać czerwoną kartkę, którą w 30 minucie przy wyniku 1:0 dla Pogoni otrzymał bramkarz Orła Michał Pająk. Od tego momentu myśleniczanie grali w dziesiątkę.

Szansę na wyrównanie biało-zieloni mieli niespełna 10 minut później, kiedy to po zagraniu ręką w polu karnym przez jednego z obrońców gospodarzy, sędzia podyktował rzut karny dla Orła.

Na jedenastym metrze piłkę ustawił Kiryl Kyrylow, ale lepszy w tym pojedynku okazał się bramkarz Pogoni. W doliczonym czasie gry, po wrzucie piłki z autu w pole karne, ta odbita od jednego z obrońców gospodarzy, wpadła do bramki. Po tej sytuacji wynikiem 1:1 zakończyła się pierwsza część spotkania.

W drugiej połowie Orzeł mimo gry w dziesiątkę stwarzał więcej sytuacji podbramkowych, ale piłka nie znalazła drogi w kierunku bramki.

W 57 min. za reakcję po decyzji sędziowskiej - drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał… trener Orła Kamil Ostrowski, który musiał opuścić ławkę trenerską. Chwilę później dołączył do niego drugi trener Jakub Stasiak.

Dogodną sytuację na zdobycie gola w 63 min. miał Damian Wsół, ale w ostatniej chwili piłkę na rzut rożny wybił obrońca Pogoni.

W 83 min. po zamieszaniu w polu karnym Orła sędzia odgwizdał faul Artura Mistarza na graczu ekipy Pogoni i wskazał na jedenasty metr. Wykonawcą rzutu karnego był Kacper Szułdrzyński, który pokonał Huberta Świerczyńskiego, dając Pogoni prowadzenie 2:1 i gola na wagę awansu.

Orłowcy próbowali doprowadzić do remisu, ale bez skutku. W sezonie 2024/25 w V lidze zagra Raba Dobczyce i Pogoń Kraków.