Myślenice. Niedziela Palmowa i konkurs Palm Wielkanocnych rozpoczęły Wielki Tydzień
Palmy oceniano w trzech kategoriach – tradycyjna, oryginalna i najwyższa, a pierwsze miejsce zajęli Anna, Mikołaj i Mirosław Kus, Rodzina Fąfarów oraz Rodzina Kusów za konstrukcję wysoką na 16,87 metra
W niedzielę 13 kwietnia na myślenickim Rynku odbyła się kolejna edycja Myślenickiego Konkursu Palm Wielkanocnych, kiermasz wielkanocnych potraw oraz pokaz rękodzieła prosto spod rąk lokalnych artystów ludowych.
Konkursowi towarzyszyła degustacja i kiermasz wielkanocnych specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń z Gminy Myślenice. Na stołach znalazły się m.in. tradycyjne wypieki, wędliny i nalewki. Uczestnicy kiermaszu mogli nie tylko próbować tych specjałów, ale także zaopatrzyć się w świąteczne smakołyki na własny stół.
Wyniki Wielkanocnego Konkursu Palm Wielkanocnych – Myślenice 2025:
Palma tradycyjna:
1. Anna, Mikołaj i Mirosław Kus
2. Ola Bodzioch
3. Elżbieta Sokół-Proszek
Palma oryginalna:
1. Rodzina Fąfarów
2. Maliny z Buliny
3. Uniwersytet Trzeciego Wieku
Palma najwyższa:
1. Rodzina Kusów – 16,87 m!
2. Rodzina Wierciaków – 12,71 m
3. ex aequo: Rodzina Hajdus i Rodzina Jamróz – 6,07 m
Dodatkowe nagrody Grand Prix burmistrza otrzymał Związek Podhalan im. Św. Jana Pawła II, nagrodę Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej: Stowarzyszenie Przytul Sierściucha, a nagrodę proboszcza parafii NNMP - Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej: ex aequo Rodzina Ślusarczyków i Beata Sroka z Rodziną.
Wydarzenie zorganizował Myślenicki Oddział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, Miasto i Gmina Myślenice oraz Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu.
Podobają Ci się nasze artykuły?
Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie.