Miasto

Działaj Lokalnie: Nawet 6 tys. zł za ciekawą inicjatywę

Działaj Lokalnie: Nawet 6 tys. zł za ciekawą inicjatywę

Ruszył nabór wniosków do konkursu „Działaj lokalnie” w ramach którego organizacje pozarządowe lub grupy nieformalne mogą otrzymać 6 tys. zł na realizację projektów na rzecz społeczności w których funkcjonują

Konkurs adresowany jest do organizacji pozarządowych (fundacji i stowarzyszeń) oraz grup nieformalnych, które mają siedzibę i planują realizować projekty na terenie powiatu myślenickiego. Celem konkursu jest wspieranie ludzi i organizacji, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swoich wsi, miast, gmin, osiedli i społeczności je zamieszkujących.

AGNIESZKA WARGOWSKA-DUDEK, Fundacja ARTS: W konkursie nie ma ograniczeń tematycznych. Dofinansowanie mogą uzyskać te projekty, które angażują mieszkańców do wspólnych działań, integrują lokalną społeczność i przyczyniają się do budowania dobra wspólnego. Z naszej strony organizacje mogą liczyć na wsparcie merytoryczne i konsultacyjne, zarówno na etapie składania wniosków, jak również w trakcie ich realizacji i rozliczania.

Projekt przewiduje przyznanie pieniędzy na projekty, które m.in. zakładają współdziałanie mieszkańców, pozwalające osiągać cel o charakterze dobra wspólnego, wynikają z konkretnych potrzeb społeczności, przewidują takie działania, które będą kierowane do określonej grupy odbiorców, będą realizowane wspólnymi siłami mieszkańców we współpracy samorządów, przedsiębiorców i organizacji społecznych, będą angażowały zasoby lokalne – naturalne, społeczne, ludzkie i finansowe a ich czas trwania to minimum 3 miesiące. Okres realizacji projektu odbędzie się pomiędzy 1 września 2013 roku a 28 lutego 2014 r.

IZABELA JANCZAK-BIZOŃ, Fundacja ARTS: - To na czym nam zależy najbardziej, to wspieranie potencjału drzemiącego w naszej społeczności. W 2012 roku rozpoczęliśmy proces integracji środowiska NGO. Efektem współpracy kilku organizacji był wniosek złożony na konkurs dla Ośrodków Działaj Lokalnie. Wspólnymi siłami sprowadziliśmy do naszego powiatu program grantowy Działaj Lokalnie, dzięki któremu corocznie będziemy mogli wspierać finansowo ciekawe inicjatywy i pomysły ludzi z naszego regionu. Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie.

Nabór wniosków trwa do 31 lipca.

Spotkanie szkoleniowe związane z obsługą generatora wniosków odbędzie się 24.07.2013 r. Szczegóły dotyczące programu i konsultacji indywidualnych: arts.odl@gmail.com oraz pod nr tel. 663-366-577 w godz. (10-14).

Konkurs „Działaj lokalnie” finansowany jest przez polsko-amerykańską Fundację Wolności. Program na terenie powiatu myślenickiego realizuje Fundacja Sztuki Przygody i Przyjemności ARTS.

Komentarze (1)

Zobacz więcej