24. Finał WOŚP w Myślenicach: Zebrano 93 495,42 zł

 82 084,83 zł - to wstępna kwota jaką na terenie Myślenic udało się zebrać podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - podaje myślenicki sztab WOŚP

- Skończyliśmy liczyć przed północą, zebraliśmy 93 495,42 zł. To kwota orientacyjna - podaje myślenicki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To o ponad 10 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku, ale najwięcej z dotychczasowych zbiórek organizowanych w Myślenicach. 

Od rana na ulicach całego powiatu kwestowało 164 wolontariuszy m.in z Myślenic, Sieprawia, Tokarni, Dobczyc, Węglówki, Bysiny. Trzemeśni.

W tym roku WOŚP wolontariusze w całej Polsce zbierali pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów

Każdego roku szczegółowo określany jest cel finałowej zbiórki. Ubiegłoroczny 23. Finał WOŚP poświęcony był podtrzymaniu standardów leczenia dzieci na specjalistycznych oddziałach pediatrycznych. W efekcie zbiórki wyposażone zostaną dziecięce oddziały pulmonologiczne, reumatologiczne oraz kardiochirurgiczne, a także onkologiczne. 

W tym roku po konsultacji ze środowiskami medycznymi i prośbami spływającymi od polskich szpitali Fundacja postanowiła w czasie 24. Finału WOŚP po raz kolejny zbierać pieniądze dla pediatrii, tym razem wyposażając oddziały podstawowe, co umożliwi zakup sprzętu dla większej ilości szpitali, także tych małych. Tegoroczny finał to również zbiórka na rzecz geriatrii.  

Ogólna kwota zebrana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w 2016 roku: 

WOŚP w Myślenicach

W Myślenicach wolontariuszy można było spotkać na ulicach od samego rana. W piątek w Liceum Ogólnokształcącym oraz w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się kiermasz ciasteczek z którego dochód zostanie przekazany na WOŚP. 

W niedzielę od godz. 10 do 14 na Zarabiu (ul. Parkowa) wraz z MotoSportem w ramach datków na Orkiestrę można było przejechać się samochodami rajdowymi. O godz. 19 w Sztabie WOŚP (Rynek 27) odbyła się licytacja przedmiotów. Pod młotek trafią m.in. kalendarze, koszulki, kubek, gra, płyty DVD, pendrive, zegar. 

O godz. 20. Na płycie Rynku odbyło się "Światełko do nieba” – pokaz fajerwerków kończący 24. Finał WOŚP. 

Czy zamierzasz wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy podczas 24. Finału?

.

 

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 10.01.2016 - 13:01
  Mój datek na "orkiestrę"
  http://www.dlapolski.pl/smutna-prawda-o-wosp-w-polsce
  Info dla zwolenników i przeciwników.
  13 50 Cytuj Zgłoś
 • 10.01.2016 - 16:28
  Na zarabiu jeden z samochodów rajdowych wożących chętnych miał wypadek i ściął słupa... grubo..
  15 7 Cytuj Zgłoś
 • Robert 10.01.2016 - 19:06
  Xawery, 650 mln zł w 23 lata. Porównaj to do 1100 mln zł (1 miliard 100 mln) COROCZNIE tylko na lekcje religii w szkołach, a potem zacznij może lamentować i zastanów się jak wyglądała by służba zdrowia i czy w ogóle trzeba by ją wspierać, gdyby każdego roku miliard złotych, przeznaczany obecnie na lekcje religii, dofinansowywał szpitale.

  Info dla zwolenników i przeciwników finansowania jednej religii z budżetu:
  http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/fundusz;koscielny;to;nic;zobacz;ile;kosztuje;nas;konkordat,17,0,1046545.html

  A gdyby te środki przeznaczyć na emerytury? Uruchom wyobraźnię...
  34 57 Cytuj Zgłoś
 • 10.01.2016 - 21:55
  Zawsze musi być jakaś ofiara losu, której nie podoba się religia, księża, kościół. A dajże sobie na spocznij i staraj się wyróżnić czymś mądrym, a nie kolczykiem w uchu, kitką na głowie i głupotą. Jeżeli rodzice chcą lekcji religii, to mają do tego prawo, a ty o ile masz dzieci masz swój wybór Dysponuj też swoimi pieniędzmi, a nie zaglądaj do moich, bo nie powiem za innych, ale uważam, że religia jest niezbędna dla właściwego uformowania kośćca tak psychicznego jak i moralnego przyszłego pokolenia. Tak uformowane społeczeństwo będzie zdrowe, życzliwe i bezpiecznie będzie w nim żyć.
  40 34 Cytuj Zgłoś
 • Robert 11.01.2016 - 2:59
  Te pieniądze są publiczne. Ani moje, ani Twoje. Jako płacący podatki, zmuszony jestem łożyć również na to marnotrawstwo, a wolałbym, jeśli kościół nie potrafi samodzielnie się utrzymać, aby to właśnie ci wierni finansowali religię, a nie wszyscy jak jeden. Było by to również sprawiedliwe społecznie.

  Jeśli nie rozumiesz dlaczego tak uważam, to spróbuj założyć hipotetycznie, że Państwo przeznacza od dzisiaj przykładowo 500 mln na naukę islamu albo choćby właśnie na ten znienawidzony wośp i te pieniądze idą na te cele również z Twoich podatków. Też nie miałbyś nic przeciwko?
  25 33 Cytuj Zgłoś
 • 11.01.2016 - 8:47
  robertko a ile pienędzy idzie na więzienie ?pewnie w pizdu z naszych podatków na utrzymanie kryminalistów i to ci nie przeszkadza? ? ? Dziwne.... Piszesz znienawidzony WOŚP...jak dla ciebie jest to znienawidzone to ja nie mam pytań do ciebie bo jesteś żałosny koleś... Nie odpisuj bo nie mam o czym z tobą dyskutować!bez odbioru,
  20 9 Cytuj Zgłoś
 • Damian 11.01.2016 - 9:48
  Z budżetu idzie sporo kasy na rzeczy, na które bym nie chciał, ale nie mam wpływu na to i trzeba z tym żyć :)

  Idea WOŚPu ogólnie jest dobra, aczkolwiek ciekaw jestem zestawienia ile w ciągu roku jest zakupów sprzętu z kasy państwa, a jaki jest udział WOŚP - chodzi o bilans złotówek. A to w kontekście stwierdzeń, że "gdyby nie WOŚP to służba zdrowia nie miała by na czym pracować".

  Cieszę się, że znowu wyższa kwota została zebrana. Z roku na rok jest więcej i to cieszy. Mam tylko nadzieję, że z powodu wsparcia służby zdrowia przez WOŚP nie zostanie pomniejszona kwota wydatków w instytucjach, które zakupem sprzętu z naszych podatków powinny się zajmować
  14 3 Cytuj Zgłoś
 • Robert 11.01.2016 - 9:53
  Bartol26 napisał/a:
  Piszesz znienawidzony WOŚP...jak dla ciebie jest to znienawidzone to ja nie mam pytań do ciebie bo jesteś żałosny koleś... Nie odpisuj bo nie mam o czym z tobą dyskutować!bez odbioru,
  Jeśli nie widzisz tej fali hejtu na wośp przelewającej się jak rzygowiny przez cały polski internet i przez usta niektórych polityków, to nie wiem czy te twoje inwektywy nie powinny być skierowane raczej do lustra.
  11 7 Cytuj Zgłoś
 • Jagienka Mur. 11.01.2016 - 10:58
  Witam,
  "fala hejtu na WOŚP" a wyżej człowiek o nicku "osoba prywatna" pisała,że w katolickim kraju żyje się fajnie i bezpiecznie. Coś tu nie tak .. To może jednak są zmarnowane te pieniądze na lekcję religii?
  11 8 Cytuj Zgłoś
 • 11.01.2016 - 12:08
  Jagienka50 napisał/a:
  Witam,
  "fala hejtu na WOŚP" a wyżej człowiek o nicku "osoba prywatna" pisała,że w katolickim kraju żyje się fajnie i bezpiecznie. Coś tu nie tak .. To może jednak są zmarnowane te pieniądze na lekcję religii?
  a skąd wiesz że 100% hejterów to katolicy?Nie wiesz tego i ja też tego nie wiem a uderzasz od razu w katolików. Może to ludzie którzy nie chodzą na religie?nie wiem tęż i tego więc nie osądzaj. Ja chodzę do kościoła i daje na tace i daje też na orkiestrę bo to moja kasa i ja decyduję gdzie daje. Nie chcesz to nie dawaj ale najwięcej do powiedzenia mają ludzie którzy nie dają ...spko szanuje to ale nie przeszkadzajcie . yoy
  14 4 Cytuj Zgłoś
 • 11.01.2016 - 12:18
  osoba prywatna napisał/a:
  Zawsze musi być jakaś ofiara losu, której nie podoba się religia, księża, kościół. A dajże sobie na spocznij i staraj się wyróżnić czymś mądrym, a nie kolczykiem w uchu, kitką na głowie i głupotą. Jeżeli rodzice chcą lekcji religii, to mają do tego prawo, a ty o ile masz dzieci masz swój wybór Dysponuj też swoimi pieniędzmi, a nie zaglądaj do moich, bo nie powiem za innych, ale uważam, że religia jest niezbędna dla właściwego uformowania kośćca tak psychicznego jak i moralnego przyszłego pokolenia. Tak uformowane społeczeństwo będzie zdrowe, życzliwe i bezpiecznie będzie w nim żyć.
  Kolego ja jestem z pokolenia które miało religie w salce i w szkole i z pełną świadomością mogę stwierdzić że religia w szkole jest jednym wielkim nieporozumieniem. Powinna nadal odbywać sie w salkach i nie patrze tu na kwestię finansową. Kiedyś nie byl to przedmiot tylko nauka o wierze. a w szkole religia jest traktowana właśnie jak każdy inny przedmiot (zakuć, zdać i zapomnieć) i przez to kościół traci.

  "że religia jest niezbędna dla właściwego uformowania kośćca tak psychicznego jak i moralnego przyszłego pokolenia" a ten argument wogóle nie trafiony. Bo jak religia pojawiła sie w szkole to mniej ludzi z roku na rok chodzi do kościoła, Jest więcej przestępstw itd...
  18 5 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 11.01.2016 - 12:40
  A skąd wiesz jak by było gdyby religii w szkole nie było? Lepiej czy gorzej?
  Przejedźcie się w okolice Śląska Cieszyńskiego i zobaczcie, że nie tylko katolicka religia jest nauczana po szkołach. Jak dla mnie to religia powinna być w szkole, a katecheza w salkach albo kościele - czyli i tu i tu i bynajmniej nie w tej samej formie, a wręcz przeciwnie...
  Coś mi się ta kwota przeznaczana na lekcje religii duża wydaje - ale jeżeli nawet jest prawdziwa to i tak ja wolę wartości względne - a tu mi wychodzi że ta lekcja religii będzie kosztowała kilka razy mniej, niż wartość pieczywa lądującego w Polsce na śmietnikach!

  Kolejna sprawa to ile kasy i pracy wkładają instytucje kościelne i pracy ich wolontariusze w pomoc społeczną - tą, którą powinny zając się także instytucje państwowe? Przemilczenie tego nie daje tutaj prawdziwego obrazu sytuacji.

  Jak wspomniał przedmówca moje podatki też idą na cele na które nie chcę aby szły i co?

  A co do finansowania służby zdrowia - zawsze kasy będzie mało - szczególnie dopóki nie zmieni się pewnych uregulowań prawnych. Chociażby łatwiejszego sprawdzania za co lekarz wziął pieniądze z mojego konta w NFZcie oraz wprowadzenia kas fiskalnych. W końcu jeden z głównych zarzutów przeciwników WOŚP jest to, że nie raz jak chcą skorzystać ze sprzętu kupionego przez WOSP to i tak muszą dać w łapę.
  4 4 Cytuj Zgłoś
 • 11.01.2016 - 12:44
  he... salka tak,szkoła nie.... miejsce wam już przeszkadza .
  3 5 Cytuj Zgłoś
 • 11.01.2016 - 13:39
  Cały szkopuł w tym że Jurek płaci podatki od każdego grosza ofiarowanego fundacji a Kościół co? Sh-ma może mi przypomniesz?
  13 11 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 11.01.2016 - 13:55
  Kościół też płaci podatki - tak np. w piątek odbierałem pita 11

  Szczerze mówiąc jestem zaskoczony, że z tego co zebrali płacą jeszcze podatki.
  7 3 Cytuj Zgłoś
 • 11.01.2016 - 15:41
  No weź przestań ................... płaci podatki ..... Jakie i od czego napisz jeszcze żeby ludzie byli zorientowani. Przecież to co płacą plebani to żenada.
  8 5 Cytuj Zgłoś
 • 11.01.2016 - 16:02
  Kościół zgadza sie płaci podatki ale tylko od wypłaty za naukę religii w szkołach i podatek od nieruchomości gdzie i tak na to składają się parafianie.
  11 3 Cytuj Zgłoś
 • 11.01.2016 - 21:03
  Kościół tworzą ludzie a że jest ich większość a mamy waszą demokrację to wara od tego.
  6 6 Cytuj Zgłoś
 • 11.01.2016 - 21:25
  Tworzą ludzie a decydują biskupi. Panie Walker na jakie decyzje w Kościele masz wpływ ???
  7 5 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 11.01.2016 - 21:39
  Właśnie niedawno były wybory do rady parafialnej, a bez zgody rady parafialnej nie można sprzedać żadnej nieruchomości należącej do parafii.

  t-34 napisał/a:
  No weź przestań ................... płaci podatki ..... Jakie i od czego napisz jeszcze żeby ludzie byli zorientowani.
  Co nieco na ten temat już pisałem tutaj nie raz i nie mam ochoty tego kolejny raz powtarzać tym bardziej w wątku nie na temat.
  7 Cytuj Zgłoś
 • 11.01.2016 - 22:18
  t-34 napisał/a:
  Tworzą ludzie a decydują biskupi. Panie Walker na jakie decyzje w Kościele masz wpływ ???
  A skąd się biorą Biskupi? Z Jowisza , Saturna czy może jakiegoś innego układu planetarnego?
  4 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 11.01.2016 - 22:29
  Jak robiłem sobie grzane piwo :-) to naszły mnie dwa skojarzenia w temacie co łączy WOŚP z niektórymi instytucjami Kościoła (np. Dzieło Pomocy św. o. Pio w Krakowie, Caritas, PKwP, częściowo różne dzieła misyjne)
  Po pierwsze i jedni i drudzy w dużej mierze wyręczają instytucja państwowe z ich obowiązków, będąc przy tym bardziej efektywni niż zbiurokratyzowani.
  Po drugie dla ofiarodawców zarówno jednych i drugich jest (albo było by) wkurzające, gdy od zebranych pieniędzy (zważywszy na poprzedni punkt) zbierający muszą jeszcze zapłacić podatek. Właśnie dlatego unikam wspierania kogokolwiek tymi SMSami, bo od każdego z nich jeszcze zabierają 23VAT. Jak wspieram to najczęściej przelewem - także dlatego że wszędzie zdarzają się czarne owce, a przelewy to pewne utrudnienie dla nich.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 11.01.2016 - 22:46
  Walker84 napisał/a:
  A skąd się biorą Biskupi? Z Jowisza , Saturna czy może jakiegoś innego układu planetarnego?
  A z kleru kolego (tego najwierniejszego), choć dawniej nawet cywil mógł zostać biskupem szczególnie jak miał układy, kasę albo ojca kardynała (albo papieża).
  Chłopie ty tak na poważnie wierzysz, że masz jakiś wpływ na to kogo wybiorą biskupem ??? No weź przestań!!!!!!!
  3 3 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 11.01.2016 - 23:14
  t-34 napisał/a:
  No weź przestań
  Powtarzasz się! :-D I to w 67% twoich postów :-)
  1 1 Cytuj Zgłoś
 • 11.01.2016 - 23:17
  No weź przestań ! Nikt nie jest doskonały !!
  1 3 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 12.01.2016 - 15:35
  Święte słowa - nikt z ludzi nie jest doskonały, ani ja, ani ty, ani Jurek ani ksiudz proboszcz, ani biskup, ani nawet papież - tylko wielu nie chce o tym pamiętać. Jak to kilka tygodni temu odpisał mi kolega - wszyscy jesteśmy tylko ludźmi.
  2 1 Cytuj Zgłoś
 • 12.01.2016 - 19:22
  święta prawda !!!!
  1 Cytuj Zgłoś
 • 12.01.2016 - 23:47
  sh_ma napisał/a:
  (...) W końcu jeden z głównych zarzutów przeciwników WOŚP jest to, że nie raz jak chcą skorzystać ze sprzętu kupionego przez WOSP to i tak muszą dać w łapę.
  a to dobre, przeciwnicy co to Owsiaka od złodziei wyzywają, zarzekający się ,że ani grosika "bandytom" nie dadzą chcą korzystać ze sprzętu WOŚP i to pewnie jeszcze w pierwszej kolejności, a łapownictwo to też pewnie wina "owsika" a nie lekarzy?
  2 Cytuj Zgłoś
 • 13.01.2016 - 11:32
  Datek na WOŚP, jak i na Caritas, albo cokolwiek innego, jest dobrowolny - nikt siłą od nas tych pieniędzy nie wyciąga, więc problemu w tym nie widzę. Problem jest trochę inny, ale rzadko ktoś ten temat porusza. Moim zdaniem przez takie akcję nasz kraj (służba zdrowia, urzędnicy itp.) czuję się jakby coraz bardziej "zwolniony" z zapewnienia swoim obywatelom należytej opieki. Takie akcje nie powinny być konieczne, ponieważ każdy z nas płaci ciężkie podatki na służbę zdrowia i z tych pieniędzy powinno wszystko być kupowane i działać jak należy. A tak obowiązki są dublowane. Rozumiem, że ktoś pomaga Orkiestrze czy Caritasowi i chwała mu za to. Czy jednak osoba, która tego nie robi, ma się czuć gorsza z tego powodu? Jeśli ta osoba pracuje np. na etacie to pracodawca, z jego pieniędzy, odprowadza składkę na ubezpieczenie zdrowotne. A jak jeszcze dodatkowo prowadzi własną firmę, to płaci tą składkę jeszcze raz. Czyli miesiąc w miesiąc płaci prawie 600 zł na wszelakiego rodzaju działalność medyczną.
  3 Cytuj Zgłoś
 • 13.01.2016 - 13:17
  darlet napisał/a:
  Datek na WOŚP, jak i na Caritas, albo cokolwiek innego, jest dobrowolny - nikt siłą od nas tych pieniędzy nie wyciąga, więc problemu w tym nie widzę. Problem jest trochę inny, ale rzadko ktoś ten temat porusza. Moim zdaniem przez takie akcję nasz kraj (służba zdrowia, urzędnicy itp.) czuję się jakby coraz bardziej "zwolniony" z zapewnienia swoim obywatelom należytej opieki. Takie akcje nie powinny być konieczne, ponieważ każdy z nas płaci ciężkie podatki na służbę zdrowia i z tych pieniędzy powinno wszystko być kupowane i działać jak należy. A tak obowiązki są dublowane. Rozumiem, że ktoś pomaga Orkiestrze czy Caritasowi i chwała mu za to. Czy jednak osoba, która tego nie robi, ma się czuć gorsza z tego powodu? Jeśli ta osoba pracuje np. na etacie to pracodawca, z jego pieniędzy, odprowadza składkę na ubezpieczenie zdrowotne. A jak jeszcze dodatkowo prowadzi własną firmę, to płaci tą składkę jeszcze raz. Czyli miesiąc w miesiąc płaci prawie 600 zł na wszelakiego rodzaju działalność medyczną.
  Wystarczy rozwiązać konkordat a olbrzymie pieniądze przeznaczane na dotacje Kościoła Katolickiego przeznaczyć na służbę zdrowia. Wtedy nikt nie będzie narzekał że się nie pomaga. A Kościół jak taki "wielebny" niech utrzymuje się z tego "co łaska".
  5 3 Cytuj Zgłoś
 • 13.01.2016 - 13:49
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Wystarczy rozwiązać konkordat a olbrzymie pieniądze przeznaczane na dotacje Kościoła Katolickiego przeznaczyć na służbę zdrowia. Wtedy nikt nie będzie narzekał że się nie pomaga. A Kościół jak taki "wielebny" niech utrzymuje się z tego "co łaska".
  Chyba ktoś nie zrozumiał sensu mojej wypowiedzi. Twierdziłem jedynie, że Polacy wystarczająco dużo płacą na opiekę medyczną, tylko te pieniądze są fatalnie wydawane, a powinny one wystarczyć na zapewnienie odpowiedniej opieki medycznej. O żadnym konkordacie ani Kościele nie mówiłem, więc nie wiem czemu cytuje Pan moją wypowiedź. W ten sposób to możemy wszystko rozwiązać - ja np. nie życzę sobie, żeby Państwo wspierało budowę dróg dla rowerzystów, bo nie jeżdżę na rowerze. To przecież absurd. Skoro mamy demokrację i decyduje większość, a 90% mieszkańców Polski deklaruje się jako katolicy, to wspieramy Kościół Katolicki. Co w tym dziwnego?
  2 2 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 13.01.2016 - 14:20
  Myślę że wszelakie dotacje (może co najwyżej z wyjątkiem tych idących na ochronę zabytków) są wielokrotnie mniejsze zarówno od wartości działalności charytatywnej Caritasu jak i od pieniędzy idących na służbę zdrowia.
  sh_ma napisał/a:
  Co nieco na ten temat już pisałem tutaj nie raz i nie mam ochoty tego kolejny raz powtarzać tym bardziej w wątku nie na temat.
  sh_ma napisał/a:
  Kolejna sprawa to ile kasy i pracy wkładają instytucje kościelne i pracy ich wolontariusze w pomoc społeczną - tą, którą powinny zając się także instytucje państwowe? Przemilczenie tego nie daje tutaj prawdziwego obrazu sytuacji.

  Jak wspomniał przedmówca moje podatki też idą na cele na które nie chcę aby szły i co?
  1 Cytuj Zgłoś
 • 13.01.2016 - 15:01
  http://kkpp.blox.pl/2014/07/Ile-kosztuje-nas-konkordat.html
  Prawie 2mld złotych rocznie z naszych kieszeni nazywasz "niewielkie"? Pamiętasz co powiedział Siara o amerykanach kupujących Pałac Kultury? Pasuje tu jak ulał.
  2 2 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 13.01.2016 - 23:50
  Tak 2mld złotych to niewiele z punktu widzenia budżetu państwa. W przeliczeniu na jednego Polaka na dzień wychodzi 14 groszy, czyli zapewne mniej niż wartość pieczywa lądująca w śmietniku w Polsce. A Ile jest wydawane na służbę zdrowia? Tak dla porównania bo ja wolę wartości względne

  I powtarzam pytanie: ile kasy i pracy wkładają instytucje kościelne i pracy ich wolontariusze w pomoc społeczną - tą, którą powinny zając się także instytucje państwowe? Mówienie o tym ile ktoś bierze a umyślne, notoryczne i celowe pomijanie tego ile daje jest umyślnym wprowadzaniem w błąd czyli kłamstwem.
  2 1 Cytuj Zgłoś
 • Artur 14.01.2016 - 10:14
  sh_ma napisał/a:
  Tak 2mld złotych to niewiele z punktu widzenia budżetu państwa. W przeliczeniu na jednego Polaka na dzień wychodzi 14 groszy, czyli zapewne mniej niż wartość pieczywa lądująca w śmietniku w Polsce. A Ile jest wydawane na służbę zdrowia? Tak dla porównania bo ja wolę wartości względne

  I powtarzam pytanie: ile kasy i pracy wkładają instytucje kościelne i pracy ich wolontariusze w pomoc społeczną - tą, którą powinny zając się także instytucje państwowe? Mówienie o tym ile ktoś bierze a umyślne, notoryczne i celowe pomijanie tego ile daje jest umyślnym wprowadzaniem w błąd czyli kłamstwem.
  Wybiórcza analogia i robienie reguły z przypadku. To że jakaś część społeczności katolickiej działa w organizacjach dobroczynnych nie oznacza, że CAŁA SPOŁECZNOŚĆ ma mieć z tego jakiekolwiek dodatkowe korzyści. Trzebaby się zastanowić czy nie stosować podobnej procedury do wszystkich środowisk charytatywnych :P

  Już naprawdę nie ma znaczenia suma, tylko ludzi boli "że za moje". Trochę to rozumiem, bo gdybym miał wybór w rozliczeniu podatkowym odpisu na KK tak bym nie zrobił. I w zasadzie wprowadzenie takiego rozwiązania (deklaracja podatkowa = przekazanie jakiegoś % podatku na to, co się uważa za słuszne) rozwiązałoby ten problem. No ale nikt nie lubi tracić pieniędzy, więc się tego w najbliższym czasie nie wprowadzi ;)

  Co do WOŚP dla mnie super inicjatywa, jak mogę wesprzeć to wspieram. Fajnie, że z roku na rok coraz więcej pieniędzy udaje się zebrać!
  Pozdrawiam!
  1 3 Cytuj Zgłoś
 • 14.01.2016 - 10:32
  Lesica napisał/a:
  Co do WOŚP dla mnie super inicjatywa, jak mogę wesprzeć to wspieram. Fajnie, że z roku na rok coraz więcej pieniędzy udaje się zebrać!
  Pozdrawiam!
  A nie boli, że płaci Pan podatki na służbę zdrowia i z tych pieniędzy nie da się zorganizować pomocy medycznej na odpowiednim poziomie? Koniecznie niestety są wszelakiego rodzaju zbiórki? To tak jakby ktoś Panu wyciągnął z kieszeni 300 zł i wyrzucił do kosza, bo jeśli chce Pan iść do lekarza to najczęściej i tak płaci się jeszcze raz i idzie prywatnie.
  3 3 Cytuj Zgłoś
 • Artur 15.01.2016 - 15:40
  darlet napisał/a:
  A nie boli, że płaci Pan podatki na służbę zdrowia i z tych pieniędzy nie da się zorganizować pomocy medycznej na odpowiednim poziomie? Koniecznie niestety są wszelakiego rodzaju zbiórki? To tak jakby ktoś Panu wyciągnął z kieszeni 300 zł i wyrzucił do kosza, bo jeśli chce Pan iść do lekarza to najczęściej i tak płaci się jeszcze raz i idzie prywatnie.
  Nie boli. Nie są konieczne. Podoba mi się WOŚP :)
  2 3 Cytuj Zgłoś
 • 16.01.2016 - 11:27
  Ciężko dyskutować z kimś, kto płaci podatki i nie boli go, że nie może korzystać z usług za które zapłacił. Widocznie są konieczne, skoro są organizowane i cieszą się taką popularnością wśród Polaków. Ciekawe jakby oddał Pan szewcu buty, a on powiedział, że może je naprawi, ale dopiero za 5 miesięcy, ale i tak musiałbym Pan od razu za to zapłacić. Ciekawe czy też byłby Pan taki zadowolony. Bo tak właśnie wygląda służba zdrowia.
  1 1 Cytuj Zgłoś
 • Robert 16.01.2016 - 17:33
  Nie boli, bo za pieniądze płacone na służbę zdrowia można przynajmniej dostać jakąś opiekę, chyba że Ty leczysz się u księdza. Za 2 mld zł zmarnowane na kościół, za którego to usługi i tak trzeba płacić przy każdej okazji i za które to usługi oni nie płacą podatków, niestety nie dostaniesz nic. Te pieniądze mogły by rozwiązać problemy emerytów, niedożywionych dzieci, złego wyposażenia szpitali, niedofinansowanej policji, słabo opłacanych nauczycieli, zanieczyszczenia powietrza, problemu śmieci, a i można by raz na jakiś czas wysłać sondę w kosmos. Przykładowo wysłanie Pathfindera na Marsa kosztowało trochę ponad 1 mld zł, czyli mniej niż Polska, Państwo na dorobku, przekazuje rokrocznie na instytucję obcego państwa (Watykanu) działającą w Polsce i z czego NIC NIE MA ALE TO NIC dla ludzi, którzy tu mieszkają. Nawet na kościoły ludzie muszą się dodatkowo składać. A w tych kwotach przekazywanych jawnie przez Państwo (prawie 2 MLD ROCZNIE) nie ma jeszcze tych 90% zniżek na zakupy nieruchomości w najlepszych lokalizacjach, nie ma żadnych podatków od dochodów parafii za tzw. posługi. Jeśli ty chcesz sobie prowadzić dyskusję na ten temat, to gratuluję zaślepienia, fanatyzmu lub nie wiem czego jeszcze. Zamiast na rzecz przyszłości dla naszych dzieci i ich dzieci, czy może obecnie naszych starszych już rodaków potrzebujących opieki, gigantyczne pieniądze są marnotrawione na rzecz kościoła. I to jest fakt. Gigantyczne marotrwastwo z którego nie ma nic dla ludzi żyjących w tym kraju, a tylko dla garstki ludzi ponad prawem, choć w sumie nie takiej garstki vide mapa kościołów w Polsce:

  http://colaska.pl/gfx/mapaParafii.png

  A teraz minusujcie wszyscy, którzy uważacie, że nie było by lepiej, gdyby ta mapa przedstawiała nowo-powstałe szpitale, czy choćby nawet lodowiska (i tak była by to większa korzyść)...
  2 3 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 16.01.2016 - 22:07
  darlet napisał/a:
  Ciężko dyskutować z kimś, kto płaci podatki i nie boli go, że nie może korzystać z usług za które zapłacił.
  Na podstawie własnych doświadczeń śmiem twierdzić, że to faktycznie może nie boleć, ale tylko dotąd, dopóki zbywa pieniędzy od pierwszego do pierwszego.
  1 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 16.01.2016 - 22:39
  robertko5 napisał/a:
  Te pieniądze mogły by rozwiązać problemy emerytów, niedożywionych dzieci, złego wyposażenia szpitali, niedofinansowanej policji, słabo opłacanych nauczycieli, zanieczyszczenia powietrza, problemu śmieci
  Te skromne 2mld złotych nie rozwiąże żadnego z tych problemów - co najwyżej może go zmniejszyć. Kiedyś znałem gościa który trafił szóstkę w totka. Jego największym błędem było to, że nie umiał realistycznie liczyć kasy. Myślał że to co wygrał to jest nie wiadomo ile - a to było tylko marne parę starych miliardów sprzed denominacji. Choć jeszcze większy błąd popełniła jego rodzinka...

  Jesteś pełna złości albo zazdrości albo nienawiści do Kościoła. To jest choroba duszy i paradoksalnie potrzeba Ci księdza? Dlaczego? Bo każdy ksiądz - nawet ten byle jaki rzemieślnik - pracuje w służbie zdrowia. Jest pielęgniarką najlepszego lekarza na ziemi -Jezusa Chrystusa. Ksiądz ma przede wszystkim prowadzić nas do zbawienia poprzez leczenie nas. Przede wszystkim leczenie duszy, ale czasem także psychiki i ciała.

  Chyba nikt z ludzi nie jest całkiem zły - tak mi się wydaje, choć nie jestem przekonany czy mam rację. Także nikt z ludzi nie jest całkiem dobry (no może poza dwoma wyjątkami) Przywoływana strona która mówi o tych prawie dwóch miliardach jest kłamstwem bo mówi tylko to co złe, a umyślnie przemilcza to co jest dobre. Takie przemilczanie jest kłamstwem. W jakim stopniu księża i instytucje kościelne powinny płacić podatki (bo płacą choć pewnie małe), czy księża powinni otrzymywać wypłatę nauczycielską? To są sprawy dyskusyjne. Ale wypominanie w tej kwocie pieniędzy przeznaczanych szpitalom katolickim czy przedszkolom albo szkołom podstawowym, czy chociażby pieniędzy które z NFZtu są przekazywane przychodni na ulicy Solidarności w Myślenicach to jest już za przeproszeniem s************
  1 Cytuj Zgłoś
 • Robert 16.01.2016 - 23:43
  Nie potrzebuje ksiedza, ale patrzac na Twoje ostatnie zdanie sadze, ze slowa drugiego Twojego akapitu byly projekcja Twoich wlasnych potrzeb. Polecam sie zastosowac.
  1 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 17.01.2016 - 1:18
  Wiesz - jest takie powiedzenie: Kobiety chorują, a mężczyźni umierają.

  Nie ma ludzi zdrowych - co najwyżej są tacy, u których nie wykryto jeszcze choroby.
  Cytuj Zgłoś
 • 17.01.2016 - 10:53
  robertko5 - zaślepiony bynajmniej nie jestem - nie pisałem kompletnie nic o kościele tylko o temacie służby zdrowia i zbiórek typu Orkiestra czy Caritas. Zaślepieni są ludzie, którzy każdy temat, tak jak Ty, sprowadzają na temat finansowania Kościoła - mimo tego, że ja nawet słowem się na ten temat nie wypowiedziałem. I jesteś w błędzie myśląc, że jakiekolwiek przekazanie, nawet 2 mld zł, na służbę zdrowia coś zmieni. System jest dziurawy, fatalny i te pieniądze zostałyby i tak rozkradzione, przeznaczone na lewe przetargi, na pensje dla prezesów i dyrektorów itp. Wierz sobie dalej, że za te pieniądze powstałyby szpitale, policja i nauczyciele by coś zyskali itp. - bajeczka dla dużych dzieci. Poza tym składka zdrowotna rośnie z roku na rok. I co? Zmienia się coś na lepsze? Jak coś działa źle od podstaw to tego nie da się naprawić nawet miliardami.
  1 1 Cytuj Zgłoś
 • Artur 17.01.2016 - 13:52
  sh_ma napisał/a:
  Jesteś pełna złości albo zazdrości albo nienawiści do Kościoła. To jest choroba duszy i paradoksalnie potrzeba Ci księdza? Dlaczego? Bo każdy ksiądz - nawet ten byle jaki rzemieślnik - pracuje w służbie zdrowia. Jest pielęgniarką najlepszego lekarza na ziemi -Jezusa Chrystusa. Ksiądz ma przede wszystkim prowadzić nas do zbawienia poprzez leczenie nas. Przede wszystkim leczenie duszy, ale czasem także psychiki i ciała.
  Temat jest o orkiestrze, ale z szacunku jakim darzę lekarzy proszę Cię nie porównuj ich do księży :P
  Spośród tych dwóch grup tylko jedni mają realną możliwość leczenia i przywracania do życia (defibrylator pod ręką) religijny nonsens zachowaj dla Siebie.
  Zripostuj i kończymy, temat jest o orkiestrze, a nie o Kośiele!
  Więc jeszcze tylko dodam, że szacunek dla każdego wolontariusza w tej edycji poprzednich i przyszłych!
  1 1 Cytuj Zgłoś
 • jeden język a dwoje uszu 17.01.2016 - 14:32
  Nie ja zacząłem pisać tu o Kościele. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, bo najwyraźniej nie czytałeś uważnie...
  1 1 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach