Najlepsza publikacja kulinarna 2016 roku: „Smaki Ziemi Myślenickiej”

Za najlepszą publikację kulinarną roku 2016 uznano publikację „Smaki Ziemi Myślenickiej” traktującej nie tyle o jedzeniu co o życiu w naszym regionie

potrawyregionalne.pl

W siedzibie lokalnej Grupy Działania Dolina Raby rozstrzygnięto Konkurs na Najlepszą Publikację o Lokalnych i Regionalnych Kulinariach w 2016 roku, im. Stanisława Czernieckiego. Nadesłano 29 publikacji (książek, albumów i innych wydawnictw). Spośród nich organizatorzy wybrali 8 w pełni zgodnych z regulaminem, spośród których najważniejszymi kryteriami były: promocja inicjatyw lokalnych w zakresie oryginalnych publikacji kulinarnych, szczególnie wskazujących na znaczenie lokalnych i regionalnych potraw w życiu społeczności lokalnej; ochrona polskiego, kulinarnego dziedzictwa regionalnego i lokalnego oraz jego popularyzacja; promowanie lokalnych i regionalnych potraw oraz produktów żywnościowych i i wspieranie lokalnej tożsamości.

Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odebrali autorzy „Smaków Ziemi Myślenickiej” Kazimierz Dąbrowski, Paweł Lemaniak i Michał Zięba.

W publikacji zaprezentowano produkt lokalny dla 47 miejscowości powiatu myślenickiego. Album zawiera opis tradycji kulinarnej, folklorystycznej, kulturowej i przyrodniczej Ziemi Myślenickiej, jak również dorobku artystycznego mieszkańców. Wydawcą książki są Lokalne Grupy Działania „Turystyczna Podkowa”, „Między Dalinem i Gościbią” oraz „Klimas” .

Czytaj także

Komentarze

 • Ewcia 23.09.2016 - 14:09
  Czy mozna gdzies nabyc tę książkę?
  7 5 Cytuj Zgłoś
 • 23.09.2016 - 20:22
  Ha,ha,ha........
  9 8 Cytuj Zgłoś
 • 27.09.2016 - 10:44
  Książkę można wypożyczyć i nabyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach. Zapraszamy
  4 Cytuj Zgłoś
 • 27.09.2016 - 21:07
  Biblioteka Miejska napisał/a:
  Książkę można wypożyczyć i nabyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach. Zapraszamy
  To super, bo to piękna książka
  Cytuj Zgłoś
 • 30.09.2016 - 10:03
  Sprostowanie: w naszej wypowiedzi wkradł się błąd: książkę można jedynie wypożyczyć, nie jest ona w sprzedaży.
  Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach