GRYPS zbiera pieniądze na pierwszą płytę. Brakuje im 4500 zł [WIDEO]

Po dwóch latach wspólnego grania postanowili nagrać płytę. Pieniędzy wystarczyło im na zrealizowanie 6 piosenek. Za pośrednictwem sieci zbierają pozostałą kwotę. Potrzebują 4500 zł

GRYPS działa na scenie od ponad 2 lat. W czerwcu 2016 roku zespół postanowił wejść do studia i nagrać debiutancką płytę. - Udało nam się zarejestrować już 6 numerów. Naszym marzeniem jest jednak, aby znalazło się na tym krążku 10 utworów. Potrzebujemy Waszego wsparcia w realizowaniu naszego planu. Myślimy, że warto nam pomóc, ponieważ chcemy pokazać, że młodzi ludzie z pasją też potrafią osiągnąć sukces – w filmie zamieszczonym na wspierajto przekonują muzycy z Myślenic.

Aby płyta mogła być kompletna GRYPS potrzebuje zrealizować jeszcze cztery piosenki. Według ich obliczeń – potrzeba na to 4500 zł. Za otrzymane pieniądze zespół ma zamiar nagrać brakujące piosenki i wydać fizyczne kopie płyty w maju 2017 roku.


Pieniądze chcą przeznaczyć na wynajem studia wraz z jego wyposażeniem, opłacenie realizatora dźwięku oraz na wytłoczenie płyt. Do tej pory udało się zebrać 23 zł, a projekt wsparły 2 osoby. Akcja trwa do końca stycznia. 

Gryps tworzą: Tomek Ciszczoń - gitara/wokal wspomagający, Maksymilian Czaja - perkusja, Mateusz Ćwierz - gitara/wokal, Kajtek Wysocki - bas

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 18.12.2016 - 11:54
  A może by tak chłopaki zaoferowali jakąś pomoc np. płot komuś wymalować,liście w ogrodach pograbić ,albo posprzątać komuś na budowie etc. Myślę,że by szybko zarobili te 4500zł. Powinni zapracować na swoje marzenia a nie żebrać jak tzw. "Rumuny"
  84 23 Cytuj Zgłoś
 • mysleniczaninzdziada 18.12.2016 - 13:31
  ziomal1 napisał/a:
  A może by tak chłopaki zaoferowali jakąś pomoc np. płot komuś wymalować,liście w ogrodach pograbić ,albo posprzątać komuś na budowie etc. Myślę,że by szybko zarobili te 4500zł. Powinni zapracować na swoje marzenia a nie żebrać jak tzw. "Rumuny"
  trudno sie z Toba nie zgodzic... jest potencjal w tych nagraniach, ale to nie jest kwota ktorej w czworke nie da sie zdobyc... ile sie trzeba bylo w moich czasach nakombinowac zeby miec mikrofon o instrumentach nie wspomne, a teraz wszystko na wyciagniecie reki ale inicjatywy brak. wychowujemy pokolenie "daj mi" i to troche przykre. mam nadzieje ze jakos nagracie ta plyte, ale tez ze poczujecie jak smakuje sukces kiedy wlozycie wn iego troche pracy
  55 18 Cytuj Zgłoś
 • OKOKI 18.12.2016 - 15:55
  Dla takich ludzi jak oni ,którzy się jeszcze uczą 4500 zł to duża kwota. Jak się chodzi do szkoły to w tygodniu czasu brak. Są wolne soboty ,są ferie 2 tygodnie wolnego, ruszyć mózgownicami gdzie by tu można zarobić kase.
  29 21 Cytuj Zgłoś
 • kar war 18.12.2016 - 16:58
  Program 500+
  11 35 Cytuj Zgłoś
 • 19.12.2016 - 11:19
  Kto z Was rozumie ideę crowdfounding – u ?

  Czy piszący wiedzą co to jest finansowanie społecznościowe?
  Jeżeli większość zespołów, grup muzycznych, teatralnych oglądana jest przez odbiorców w sieci to często ich działania finansowane są za jej pośrednictwem przez fanów i osoby chcące wesprzeć jakieś przedsięwzięcie …
  Dzisiaj wiele procesów odbywa się w sieci …
  Dla przykładu:
  Niedawno zespół Echo zebrał 6000 złotych na portalu polakpotrafi.pl. https://polakpotrafi.pl/projekt/echo-debiutancka-plyta
  Tak samo postąpił zespół Meeow, który dopiero co grał u nas w MOKIS https://polakpotrafi.pl/projekt/kaseta-meeow
  Dzisiaj wiele grup, zespołów sięga po ten środek, aby nagłośnić swoja muzykę i zwiększyć krąg odbiorców.
  To nie czasy kiedy przekazywaliśmy kasetę demo jaką mieliśmy w kilku egzemplarzach ...
  17 14 Cytuj Zgłoś
 • 19.12.2016 - 11:26
  Wspieram Gryps

  Poczytajmy ze zrozumieniem artykuł.
  Skoro nagrali 6 piosenek i brakuje im 4500 na 4 utwory tzn. że dzięki funduszom, które wcześniej otrzymali od wspierających ich osób prywatnych i instytucji zespół miał już około 6000. Sądzę że nadal będzie miał poparcie słuchaczy i sympatyków. Jest to grupa, która nie siedzi i czeka na koncert tylko:
  gra w spektaklach http://miasto-info.pl/myslenice/11280,spektakl-muzyczny-cmentarzysko-historii-na-deskach-sceny-w-mokis.html
  oraz często koncertuje:
  - koncerty ( Myślenicki Festiwal Lata, Scena Muzyczna Runmageddon, MILA w klubie „Kwadrat”, koncert w piwnicy Neo School, wspólny koncert z grupą The Bastard „Pod Parasolkami”).
  Pracują mimo młodego wieku nad własnymi kompozycjami i zyskują coraz większą popularność https://pl-pl.facebook.com/grypsofficial/ .
  21 13 Cytuj Zgłoś
 • 19.12.2016 - 12:11
  Z jednej strony racja, przed nami ferie niech popytają pójdą do pracy na 2 tygodnie to z 75% kwoty w sumie zarobią. Zostaną im weekendy. Chociażby w tym ogłoszeniu mogli coś powiedzieć, że podejmą się pracy weekendowej, w ferie a nie "dajcie, pomóżcie". Całkiem inaczej by to wyglądało.

  Inna kapela, która się już wybiła z myślenickiej ziemi, na swój pierwszy krążek zapracowała sama, nikt im nie dał nawet złotówki. Da się ? da ! a jaka satysfakcja, że samemu zarobiło się na coś a nie tata dał, ktoś dał. Nawet chłopaki krążki za friko rozdawały mimo iż wiele czasu i kasy ich to kosztowało.

  Z drugiej jednak strony, jeżeli w ten sposób uzbierają tą kasę to chwała im za to ale sądząc po nawet powyższych komentarzach, odbiór może być inny niż zakładali. Tak czy siak Powodzenia !
  19 17 Cytuj Zgłoś
 • 19.12.2016 - 15:54
  Po co te komentarze? Ludzie chyba macie naprawde nudne życie, żeby czepiać się takich rzeczy. Chłopaki w porównaniu do niektórych nie ślęczą przed komputerem i nie szukają komu by tu dziś uprzykrzyć życie. Mają pasję, włożyli w ten zespół masę czasu i myślicie, że pieniędzy nie? Ci piszący te demotywujące komentarze, co tak naprawde wiecie o ich działalności? Nikt was nie zmusza do wspierania ich, ale na szczęście są na tym świecie ludzie, których interesuje coś poza bezmyślnym krytykowaniem. Po to są tworzone takie portale jak wspieram.to, żeby z nich korzystać. Chłopaki spróbowali, a sympatycy jesli beda chcieli to wspomogą :)
  29 16 Cytuj Zgłoś
 • 19.12.2016 - 22:52
  Wspieram to --- Gryps to kawał dobrej muzy. Grupa w ciągu 2 lat zrobiła niesamowity postęp :)

  Zobaczmy jak chłopaki koncertują !!! To jest to !!!
  https://www.youtube.com/watch?v=wCfiqxTBSq0
  16 6 Cytuj Zgłoś
 • Hell Haven 20.12.2016 - 8:50
  Nie ma wartości uniwersalnej, ale średni bilans zysków i strat (kosztów) związanych z wprowadzaniem młodego zespołu "na rynek" to średnio od -5000 do -15 000 zł rocznie na cały zespół (pomnożone przez kilka lat pracy). Nie wliczam w to wizyty zespołu w studio, zrobienie sesji fotograficznej, promocji medialnej, marketingu, wynajmu sal koncertowych, wynajmu transportu na koncerty, etc. Chodzi mi o same koszty utrzymania zespołu, tj. zakup instrumentów, utrzymanie sprzętu w kondycji koncertowej, opłaty za wynajem sali prób, koszty dojazdów, transportu etc.

  Wy widzicie tylko te 4500 zł. A ja widzę wydane przez zespół z własnej kieszeni 10 000 zł i brakujące 4500 zł do osiągnięcia ustalonego przez nich celu. A przed nimi dużo większe wydatki.

  Może nie będę poprawny politycznie, bo wątpię, że ktoś to zrozumie, ale biorąc pod uwagę, że chłopaki się jeszcze uczą, to gdyby musieli na wszystko zarobić pracą dodatkową, to musieliby porzucić granie (sic !). Czy zdają sobie Państwo sprawę ile czasu prywatnego (ile wieczorów i weekendów) zajmuje zarządzanie zespołem, pisanie materiału, granie niezliczonej ilości prób, aby zespół mógł grać na żywo ?

  No to już wiecie. W ciul.

  Ps. Do "wielce poruszonych": Z własnego doświadczenia wiem, że dobrze rokujący zespół jest w stanie wyjść na zero z bilansem zysków i strat dopiero po ok. 5 latach grania i promocji (przy ogromnym szczęściu, co dotyka może 10% zespołów). Pomnóżcie sobie 10 000 zł razy pięć i zobaczcie, czy nie mając pracy bylibyście w stanie tyle odłożyć i zarobić bez szukania pomocy w serwisach crowdfundingowych.

  Ps. 2 - 4500 zł to śmieszny koszt. 4500 zł kosztuje wyprodukowanie JEDNEJ piosenki w profesjonalnym studio. Oni za tyle chcą dokończyć kilka utworów. Więc podejście chłopaków i kwota jest bardzo racjonalna, jeżeli chodzi o szukanie pieniędzy "na zewnątrz".  Gdyby całą polską zawiść i zazdrość zamienić na złotówki, to z samego forum Miasto-Info można by było dla każdego myślenickiego zespołu wybudować po jednym prywatnym studio nagraniowym. Wstyd.
  29 11 Cytuj Zgłoś
 • 22.12.2016 - 15:08
  VAN HAYLEN TO BYŁA MUZA a nie jakies baya bongo
  1 10 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach