Sułkowice: Wystawili „Alicję w Krainie Czarów” w reżyserii Artura Dziurmana

W Sułkowickim Ośrodku Kultury ponownie zagościł teatr Scena Moliera z Krakowa. Tym razem przedstawił sztukę „Alicja w Krainie Czarów” w reżyserii Artura Dziurmana

Nieodpłatnie mogły ją obejrzeć dzieci z klas IV – VI Szkoły Podstawowej z Sułkowic. „Alicja w Krainie Czarów” to spektakl na podstawie dobrze znanej powieści Lewisa Carolla.

Stowarzyszenie Scena Moliera pisze o swojej sztuce: „Historia wiktoriańskiej dziewczynki podążającej za białym królikiem została przeniesiona w realia współczesności. Niekiedy cudowną, a niekiedy straszną krainę, do której trafia Alicja zamieszkuje menażeria mówiących zwierząt, szalony Kapelusznik, przeraźliwie groźna królowa i nieco nierozgarnięty król. Przygoda, którą główna bohaterka przeżywa wraz z nimi – dzieje się na granicy jawy i snu, a koszmarne przeżycia przeplatają się tutaj z zabawnymi fantazjami. Ukazany w spektaklu bajkowy świat „krainy czarów” ma w sobie wiele dziecięcych marzeń, ale i dorosłą prawdę – o niekiedy dziwnej rzeczywistości.

Tak jak powieść Lewisa Carolla, tak i spektakl Dziurmana nie jest przeznaczony tylko dla młodszych widzów. Przedstawienie pokazuje, że czasami w świecie dorosłych warto pozostać dzieckiem, a i niekiedy dorośli mogą wydawać się dzieciom bardzo dziecinni... bo czy nie jest tak, że wszyscy czasem czujemy się jakbyśmy trafili do „krainy czarów”?”

jgk

Czytaj także

Komentarze

  • Samanta Rigerr 21.12.2016 - 21:24
    Kto to jest Artur Dziurman ?
    5 Cytuj Zgłoś
  • Andrzej 23.12.2016 - 12:36
    Dziurmana akurat kojarzę, chyba ma nawet jakąś swoją trupę, z którą jeździ i wystawia przedstawienia. Kilka lat temu w MOKiSie cos wystawiał, jakąś komedię. Pamiętam, że grała tam wtedy Violetta (czy jak tam ma na imię) Arlak.
    1 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach