Mimo mrozu myśleniczanie przeszli w Orszaku Trzech Króli

Mimo siarczystego mrozu jaki utrzymuje się w naszym regionie, mieszkańcy Myślenic przeszli ulicami miasta w Orszaku Trzech Króli

Orszak Trzech Króli odbył się w Myślenicach po raz czwarty. Ulicami przeszli parafianie z trzech stron miasta symbolizując trzy różne kontynenty.

Orszak niebieski wraz z Królem Baltazarem – symbolizujący Afrykę wyruszył z Osieczan, Król Kacper na czele czerwonego orszaku reprezentował Europę i parafię z Osiedla i Górnego Przedmieścia, natomiast Melchior wraz zielonym orszakiem symbolizującym Azję przybył z Zarabia. Każda delegacja wraz ze swoim królem zmierzała do Rynku, gdzie oprócz pokłonu Dzieciątku odbyły się jasełka i wspólne kolędowanie.

To impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz lokalnych wydarzeń, corocznie cieszy się sporym zainteresowaniem. Odbywa się 6 stycznia w święto Trzech Króli.

Czytaj także

Komentarze

 • OKOKI 07.01.2017 - 15:29
  Obiło mi się o uszy że króli jest 6. Najsłynniejszy to Ricardo Petroniusz z Madery.
  22 19 Cytuj Zgłoś
 • 07.01.2017 - 22:28
  Twoja dziewczyna zaszła w ciążę choć Ty nigdy z nią nie spałeś. Co więcej twierdzi, ze stało się to za sprawą ducha. W dniu porodu pojawia sie trzech obcych typów z prezentami.

  Wiara w Józefie musiała być silna.
  13 33 Cytuj Zgłoś
 • Def Ibrylator 12.01.2017 - 8:44
  OKOKI napisał/a:
  Obiło mi się o uszy że króli jest 6. Najsłynniejszy to Ricardo Petroniusz z Madery.
  A ja słyszałem, że najsłynniejszy pochodzi z San Escobar.
  1 5 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach