Orkiestra OSP Pcim dostanie 60 tys. zł na nowe instrumenty

Muzycy orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Pcimiu otrzymają ponad 60 tys. złotych na zakup nowych instrumentów

Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach obszaru Infrastruktura kultury.

Orkiestra powstała trzy lata temu z okazji jubileuszu 100-lecia OSP Pcim. Dziś zrzesza ponad 40 muzyków, których zdecydowana większość to osoby nie przekraczające 18. roku życia. Zainteresowanie członkostwem w orkiestrze zgłasza coraz więcej młodych ludzi.

– Wniosek, który złożyliśmy do Ministerstwa to odpowiedź na konieczność uzupełnień braków w instrumentach poszczególnych sekcji orkiestry. Dzieci ćwiczą na wysłużonych lub wypożyczonych przyrządach. Dzięki uzyskanym środkom, Orkiestra wzbogaci się o kilkanaście nowych instrumentów – tłumaczy Monika Kolbiarz z Urzędu Gminy Pcim.

Obok podstawowego założenia, wsparcie z MKiDN przyczyni się do wzbogacenia i podniesienia poziomu oferty muzycznej, a pozyskany sprzęt pozwoli na rozwijanie umiejętności członkom orkiestry.

– Zainteresowanie grą w orkiestrze jest coraz większe. Wciąż napływają nowe zgłoszenia. To forma aktywności, która gwarantuje młodym ludziom twórcze spędzane wolnego czasu. Wielu z nich to uczniowie lub absolwenci szkół muzycznych. Bycie członkiem orkiestry pozwala im kontynuować przygodę z muzyką – uzupełnia Monika Kolbiarz.

Czytaj także

Komentarze

 • Andrzej 17.05.2017 - 13:38
  No nieźle. 60k na trąbki dostali, a grają zaledwie od 3 lat. Pcim to jednak firma w PiSie.
  15 8 Cytuj Zgłoś
 • 18.05.2017 - 12:00
  Udostępnienie szkoły do malowania Beacie Szydło opłaciło się. Dobry lans zawsze w cenie.
  9 5 Cytuj Zgłoś
 • 19.05.2017 - 13:54
  Pcim dużo traci i straci przez ten fakt. 60 tysięcy na trąbki przy milionach zaprzepaszczonych na poważne inwestycje u marszałka. Szydło malowała, a Kopacz sfinansowała. Kredki do przedszkoli podrzucili. I tyle. Jeszcze wracają zabrani do ARiMR i upchać ich trzeba. A muzykom życzyć szczęścia trzeba. I tym z Pcimia i spoza. Muzyka łagodzi obyczaje.
  5 4 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach