Maj w Muzeum Niepodległości w Myślenicach

Muzeum Niepodległości zmienia godziny otwarcia. Ale to nie wszystko. Co jeszcze zaplanowano na ten miesiąc?

 

W tygodniu Muzeum Niepodległości czynne będzie od godz. 8 do 18. W sobotę w godz. 9-14, a w niedzielę od godz. 12 do 18 (niedziela wstęp bezpłatny).

Noc Muzeów

W piątek 19 maja odbędzie się Noc Muzeów oraz wystawy czasowe:

PROGRAM: 

godz. 18.00 – wykład prof. Andrzeja Zięby ,,ORMIANIE I ORIENTALIZACJA, czyli jak handel zmienił kulturę staropolską”

godz. 19.00 – prezentacja wystawy fotograficznej ,,ARMENIA – w poszukiwaniu źródeł w obiektywie Marii Baścik” z muzyką ormiańską w tle (na duduku – Zofia Trystała-Hovhannisyan)

godz. 20.00 – promocja książki ,,KOLEKCJA Muzeum Regionalnego Dom Grecki w Myślenicach – Od A do Z” oraz prezentacja WYSTAWY PLAKATÓW z działalności Muzeum w latach 2003-2016 pt. ,,WSPOMNIENIE”

godz. 21.30 – KONCERT kameralny młodych wykonawców m.in. Barbary Gatlik i Ewy Hechsman

Ponadto: W godzinach od 18.00 – 00.30 będzie można zwiedzić wszystkie stałe ekspozycje muzealne czasowe i stałe oraz skosztować POTRAW REGIONALNYCH przygotwanych przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogczowie.

"Maj Twórczych Polaków"

W ramach Programu "Maj Twórczych Polaków" realizowany przez Muzeum Niepodległości w Myślenicach we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. ks. Jana Kruczka oraz Gimnazjum nr 1 w Myślenicach w piątek 26 maja o godz. 18 w ogrodzie Muzeum Niepodległości odbędzie się koncert promujący nową płytę zespołu "Gryps" po tytułem "Inc.115". Wydarzenie na facebooku

Znany myślenickiej publiczności z wielu koncertów oraz muzyki do spektaklu zespół „Gryps” powiększył swój skład i zakończył pracę nad nową płytą.

W ogrodzie Domu Greckiego będzie miał miejsce koncert promujący nowy materiał. Zespołowi Gryps towarzyszyć będą zaprzyjaźnione grupy muzyczne Reaper i Anafora.

#SPOTKANIAzPASJONATAMI

- Muzeum otwarte na inicjatywy mieszkańców organizuje #SPOTKANIAzPASJONATAMI oraz wspiera rozwój młodych mieszkańców powiatu myślenickiego. Oferujemy wykłady połączone z wycieczką, zajęcia warsztatowe „Tworzymy o Twórcach” oraz promocję twórczości naszej młodzieży i nie tylko … - mówi dyrektor placówki Jarosław Pietrzak.

Informacje o działalności Muzeum na bieżąco można śledzić na stronie

Materiał powstał przy współpracy z Muzeum Niepodległości w Myślenicach 1/05

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach