Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem: Dzisiaj koncert MEGITZA TRIO

Za nami pierwszy dzień na scenie głównej Festiwalu, a to dopiero początek. Dzisiaj gwiazdą Spotkań z Folklorem będzie amerykańsko-góralska formacja Megitza Trio, która wystąpi o godzinie 21 w myślenickim Rynku

Zespół idealnie wpisuje się w folkowe wydarzenie w Myślenicach. Megitza Trio promuje tak zwane „world music” i jako mix polsko-amerykański szczerzy swoją podwójną tożsamość na świecie i w kraju.

- Wiem, że podczas Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem poznamy mnóstwo wspaniałych artystów z całego świata i nie możemy doczekać się myślenickiej publiczności. Dla nas to ogromna przyjemność koncertować na tego typu wydarzeniach – mówi Gosia „Megitza” Babiarz liderka zespołu.

Trio cechuje charakterystyczne brzmienie, które ma głębokie podłoże w doświadczeniach członków zespołu: pochodzą z rodzin z góralskimi tradycjami, od dzieciństwa są związani z dźwiękami etno – wychowani w otoczeniu ludowej muzyki i sztuki.

Megitza Trio ma prosty i niezwykły image. Na pierwszy plan ze sceny wysuwają się biały kontrabas, biały akordeon i biała gitara – biel instrumentów wzajemnie się uzupełnia i wzmacnia przekaz muzyczny zespołu.

Na początek Dikanda

Wydarzenia na głównej scenie rozpoczął m.in. występ zespołu Dikanda. 

 

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem

Do niedzieli włącznie w Myślenicach wystąpią artyści folkowi z 10 krajów, m.in. z Peru, Meksyku, Kenii. Poza Myślenicami miejscem Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem będą także Wiśniowa i Miechów. Wydarzenie odbywa się od 2014 roku i jest finansowane przez województwo małopolskie i Urząd Miasta i Gminy Myślenice.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach