Wybory Samorządowe 2018: Mieszkańcy Chełmu zagłosują… u siebie

Radni jednogłośnie podjęli uchwałę wyznaczającą obwodową komisję wyborczą w Szkole Podstawowej na Chełmie

Radni przegłosowali autopoprawkę dotyczącą podziału Miasta i Gminy Myślenice na obwody do głosowania w efekcie której mieszkańcy Chełmu głosować będą na Chełmie, a nie jak uchwalono w połowie maja… w Osieczanach

Nowa uchwała wprowadza podział Miasta i Gminy Myślenice na 25 stałych obwodów do głosowania. W korespondencji Komisarz Wyborczy III w Krakowie informował o możliwości utworzenia stałego obwodu wyborczego obejmującego mniejszą niż liczącą 500 osób liczbę mieszkańców (poprzednia uchwała stanowiła o tym, że mieszkańcy Chełmu mieli głosować w Osieczanach).

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały z 30 maja: "Zgodnie z Kodeksem wyborczym (...) stały obwód głosowania powinien obejmować od 500 do 4000 mieszkańców. W przypadkach uzasadnionych miejscowymi warunkami obwód może obejmować mniejszą liczbę mieszkańców. Z uwagi na konfiguracje terenu oraz specyficzne warunki miejscowe położenia Sołectwa Chełm, jak również biorąc pod uwagę ilość mieszkańców wynoszącą 332 osoby (a więc nie przekraczającą 500 osób)” radni jednogłośnie podjęli uchwałę wyznaczającą obwodową komisję wyborczą w Szkole Podstawowej na Chełmie.

Pełna treść uchwały

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 04.06.2018 - 18:37
  Byle nie glosowali na pisiorów to ok
  37 44 Cytuj Zgłoś
 • 05.06.2018 - 17:24
  No i mamy powrót do normalności, wniosek że warto ze sobą rozmawiać.
  10 22 Cytuj Zgłoś
 • 06.06.2018 - 17:32
  Marek2131 napisał/a:
  Byle nie glosowali na pisiorów to ok
  Co ja widzę?? Spodziewałem sie dużo więcej zwolenników pisiorów a jednak jest więcej ich przeciwników! W gminie Myślenice? Toż to nie do pomyślenia! Ale raduje sie moje serce z tego powodu ☺ Oby tak przy wyborach na jesieni było!
  14 23 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach