Policjanci odebrali nagrody za bohaterską postawę podczas wypadku w Tenczynie

Sierż. sztab. Sławomir Kutryba i sierż. Mateusz Michalec odebrali z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie podziękowania za błyskawiczne i skuteczne działania oraz bohaterską postawę podczas akcji ratunkowej po wypadku autobusu przewożącego dzieci 

Kiedy w Tenczynie doszło do wypadku autobusu przewożącego dzieci Sławomir Kutryba oraz Mateusz Michalec pełnili służbę patrolową na terenie miasta. O godzinie 10:40 od dyżurnego otrzymali zgłoszenie o wypadku do jakiego doszło na Zakopiance w Tenczynie.

Myśleniccy policjanci na miejscu pojawili się już kilka minut później jako jedni z pierwszych. Natychmiast poinformowali dyżurnego jak wielka jest skala wypadku, oszacowali, że potrzebne będą patrole z ościennych jednostek, wskazali także, że potrzebna będzie pomoc śmigłowców.

- Bez wątpienia te pierwsze relacje z miejsca zdarzenia miały duży wpływ na dalszą akcję ratunkową – mówił komendant wojewódzki Krzysztof Pobuta.

Policjanci wspólnie ze strażakami OSP przystąpili do ewakuacji kilkudziesięciu osób poszkodowanych z rozbitego autobusu. Było tam wiele osób rannych, w tym dzieci, których wyciągano na noszach a dostęp do wnętrza pojazdu był utrudniony. Równocześnie policjanci utrzymywali kontakt z dyżurnym informując o przebiegu akcji. Na miejscu pozostali do samego końca, zabezpieczając ewakuację rannych przez pogotowie, a następnie nadzorując miejsce zdarzenia.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 24.06.2018 - 22:57
  Dostali nagrodę za coś co należy do ich obowiązków. Pięknie!
  23 3 Cytuj Zgłoś
 • 25.06.2018 - 19:20
  Szkoda, ze pielęgniarki ,ratownicy medyczni i lekarze nie zostali uhonorowani przez ministra zdrowia bo oni naprawdę wykazali się bohaterską postawą w porównaniu z policjantami........po prostu każdy robił to co do niego należało. Tylko niebieskich gumisiów trzeba nagradzać, bo oni tylko potrafią mandaty za złe parkowanie dawać i przechodzenie przez jezdnię. W nagrodę powinni dostać sok z gumijagód.
  16 3 Cytuj Zgłoś
 • 25.06.2018 - 21:07
  Jestem bardzo ciekawy jak ten spasiony policyjny generał zalicza coroczne testy sprawnościowe?
  16 2 Cytuj Zgłoś
 • 26.06.2018 - 23:23
  służbista napisał/a:
  Jestem bardzo ciekawy jak ten spasiony policyjny generał zalicza coroczne testy sprawnościowe?
  Młodego wyśle...
  4 Cytuj Zgłoś
 • 26.06.2018 - 23:58
  Uważam, że wszyscy czynnie pomagający osobom poszkodowanym w wypadku powinni zostać w jakiś sposób docenieni i uhonorowani! Nawet jeśli wykonywali zadania, które są ich obowiązkami służbowymi. Nie chciałabym być zmuszona sytuacją, by uczestniczyć w takiej akcji i być świadkiem tak ogromnego cierpienia ludzi, tym bardziej dzieci. Serce się kraje. Myślę, że udział w takim zdarzeniu jest bardzo obciążający psychicznie. Oby nie dochodziło do takich wypadków.
  4 5 Cytuj Zgłoś
 • 27.06.2018 - 0:05
  Jak się okazuje przedstawiciele innych służb biorących udział w akcji też zostali docenieni. I słusznie!
  Jedynie na co chciałabym zwrócić uwagę, to fakt ciągłego niedoinwestowania pogotowia ratunkowego, ratowników medycznych. Strażacy otrzymują dotacje ze starostwa oraz od burmistrzów i wójtów (szczególnie przed wyborami!), a pogotowie wraz z kadrą nie ma szans na takie wsparcie...

  http://miasto-info.pl/myslenice/12385,akcja-ratunkowa-na-medal-podziekowania-od-starosty-dla-sluzb.html
  2 4 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach