Myślenice: "Afera krzesełkowa", czyli radni kłócą się o miejsca przy stole [WIDEO]

Na zakończenie szóstej sesji Rady Miejskiej między radnymi rozgorzała dyskusja o miejsca, które powinni zajmować podczas kolejnych posiedzeń.

Sprawa budzi wśród nich wiele emocji, a w tej kwestii nie mogą dojść do porozumienia od… trzech miesięcy

Aby lepiej zrozumieć „aferę krzesełkową”, należy przypomnieć układ sił panujący w Radzie Miejskiej w Myślenicach po wyborach samorządowych 2018. W kadencji 2018-2023 zasiada w niej 10 przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, 9 KW Macieja Ostrowskiego i 2 KWW Bez Układów. Taki rozkład mandatów żadnemu z ugrupowań nie daje samodzielnej większości.

Podczas pierwszej sesji radni wybierali prezydium i zgodnie z ich wolą przewodniczącym Rady Miejskiej został Jan Podmokły (KWW Macieja Ostrowskiego), a wiceprzewodniczącymi Grażyna Ambroży (KWW Bez Układów) i Eleonora Lejda-Kuklewicz (KWW Macieja Ostrowskiego).

W poprzednich kadencjach przy stole prezydium zasiadali radni klubu Macieja Ostrowskiego, ale to oni mieli większość w radzie i swoich przedstawicieli w prezydium. Dzisiaj najwięcej mandatów mają radni PiS, ale nie posiadają większości, w dodatku to przedstawiciele KW Macieja Ostrowskiego i Bez Układów zasiadają w prezydium.

Kto zatem powinien siedzieć przy stole prezydialnym? To dylemat, którego radni nie mogą rozwiązać od trzech miesięcy.

Jak dzisiaj siedzą radni? 1. Prezydium Rady. 2. Radni PiS. 3. Radni Macieja Ostrowskiego. 4. Radny KWW Bez Układów.

 

Przy stole prezydialnym podczas sesji Rady Miejskiej powinni siedzieć radni:

 • Prawa i Sprawiedliwości
 • KW Macieja Ostrowskiego i Bez Układów
 • Zobacz wyniki

 

Radni dyskutują gdzie powinni siedzieć 

Dyskusja na ten temat rozgorzała pod koniec szóstej sesji Rady Miejskiej, kiedy Grażyna Ambroży (Bez Układów) w wolnych wnioskach zaapelowała o skupienie się na pracy obecnej rady, a wspominanie działań poprzedniej kadencji zastąpić wypracowaniem odpowiednich standardów.

Grażyna Ambroży (Bez Układów): Mam tylko jeden wniosek, abyśmy zapomnieli o tym co działo się w poprzednich kadencjach. W tym momencie mamy nowego burmistrza, nową radę, nowych radnych i zacznijmy wprowadzać nowe, wyższe standardy.

W odpowiedzi na jej apel Mirosław Fita (PiS) poruszył temat miejsc zajmowanych przez radnych.

Mirosław Fita (PiS): Myślę, że na następną sesję nie będziemy przedłużać, zmieniać miejsc i ciągnąć mikrofonu dwa metry, aby można było się wypowiedzieć. Są tu [przy stole – przyp. red.] miejsca dla kolegów radnych z klubu Macieja Ostrowskiego, gdzie można usiąść.

Myślę, że to te standardy powinniśmy podnieść i nie utrudniajmy pracy radzie. Koledzy, usiądźcie na tych miejscach, które są wam przypisane. Nie wypada chłopakom, którzy mają po kilkadziesiąt lat, takie zachowanie.

Swoim wystąpieniem wywołał do odpowiedzi pozostałych radnych. Jako pierwszy głos zabrał przewodniczący Jan Podmokły (KWW MO):

Jan Podmokły (KWW MO): W pewnej części zgadzam się z Panem, natomiast po to była powołana komisja doraźna, abyśmy na ten temat rozmawiali i doszli do konsensusu.

To z waszej strony nie było woli współpracy, bo myśmy się zgodzili na pewne kompromisy. Propozycje rozwiązania tego problemu powinny zostać uzgodnione, przedstawione i zapisane np. w regulaminie, aby w przyszłości nie dochodziło do podobnych sytuacji” – argumentował.

W odpowiedzi głos ponownie zabrał radny Mirosław Fita (PiS):

Zachowujmy się poważnie. Skoro debata ma być bardziej elegancka, to skoro są wyznaczone miejsca dla radnych klubu Macieja Ostrowskiego, a oni ich nie zajmują, to zaburzają tym tok pracy – przez co nie przychodzą sołtysi, bo nie ma dla nich miejsca. Uważam, że to kompromitacja waszego klubu, nie potraficie usiąść tam gdzie trzeba, zachowujecie się jak dzieci w piaskownicy i jest to bardzo nieeleganckie. Pan przewodniczący w ogóle nad tym nie panuje. Dlaczego radni nie respektują tabliczek? – pytał.

Jan Podmokły podkreślał, że gospodarzem obrad Rady Miejskiej jest przewodniczący, natomiast burmistrz i pozostali są gośćmi zaproszonymi. – Powiedziałem to Panu burmistrzowi, więc proszę mi nie wciskać, że nie panuję nad sytuacją i nie próbowałem rozwiązać sytuacji – mówił.

Do dyskusji dołączył Radny Tomasz Wójtowicz (KW Macieja Ostrowskiego):

Tomasz Wójtowicz (KW Macieja Ostrowskiego): Przypominam, że po pierwszej sesji organizacyjnej, tuż przed drugą nasze tabliczki były przyklejone i znajdowały się na miejscach, gdzie Państwo dzisiaj siedzą. To radni PiS zajęli nasze miejsca, mimo że nawet tablety niektórych osób były na stole.

Nie chcieliśmy wnikać, gdzie kto z klubu Prawa i Sprawiedliwości ma siedzieć i zwracaliśmy się do ówczesnego przewodniczącego Pana Mateusza Sudra, aby radni PiS ustalili między sobą miejsca siedzące, a wy przyszliście zajmując nasze miejsce. […] Polecam lekturę statutu Miasta i Gminy Myślenice, gdzie jest napisane, że pracami radnych kieruje przewodniczący, a Pan burmistrz zapewnia obsługę techniczną.

Dyskusję w imieniu swoim i burmistrza zakończył wiceburmistrz Mateusz Suder.

 

Pełną wymianę zdań (4:51:54) pomiędzy radnymi oraz zapis z przebiegu 6. Sesji Rady Miejskiej można zobaczyć na filmie.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • mirek@ 04.02.2019 - 6:41
  Buehahaahahah to już jest szczyt ! idealne odwzorowanie tego jaka ELITĘ wybraliśmy do reprezentowania naszych interesow i zarzadzania gmina! Brawo panowie i panie radni, brawo !!!

  dawno się tak nie ubawiłem na początku tygodnia jak po obejrzeniu tego materialu, chociaz to smiech przez lzy bo jade do pracy zarobic na wasze diety zebyscie mogli klocic sie dalej...
  51 5 Cytuj Zgłoś
 • 04.02.2019 - 6:52
  Jak dzieci...
  45 2 Cytuj Zgłoś
 • 04.02.2019 - 7:14
  gorzej jak żłobek a najlepsza jest partia ostrowskiego bez układów śmiech na sali
  30 22 Cytuj Zgłoś
 • 04.02.2019 - 7:21
  A czego się spodziewaliście, jak na PiS to rzekłbym standardy w sam raz, podsiadać czyjeś miejsca i jazda, kolejna awantura sprowokowana.

  Takimi i innymi sposobami doprowadzono np. w sąsiedniej gminie do tego, że od wielu lat nie ma w radzie ani jednego radnego nie będącego z PiS.
  37 23 Cytuj Zgłoś
 • 04.02.2019 - 7:52
  W przedszkolach mają zazwyczaj podpisane krzesełka... może w tym kierunku trzeba iść...
  46 2 Cytuj Zgłoś
 • 04.02.2019 - 8:02
  Chcą siedzieć?
  Będziemy patrzyć im na ręce, a Ci co będą nieuczciwy - będą siedzieć.
  26 3 Cytuj Zgłoś
 • 04.02.2019 - 8:21
  Pora wyjść z piaskownicy - "państwo" jedni i drudzy...
  32 2 Cytuj Zgłoś
 • Bartek 04.02.2019 - 8:38
  Ale wstyd!!! A jak już uzgodnią gdzie kto siedzi to się zmęczą i będą chcieli premie a tu budżet „zaciskania pasa” ;)
  27 1 Cytuj Zgłoś
 • 04.02.2019 - 8:49
  Niech stoją w jednym rzędzie
  33 2 Cytuj Zgłoś
 • mysleniczaninzdziada 04.02.2019 - 8:53
  O ZGROZO! politycznie można upaść niżej?
  31 Cytuj Zgłoś
 • 04.02.2019 - 9:09
  Szkoda, że osoby wypowiadające się na forum, nie rozumieją przyczyny tej sytuacji. Radni Pana Ostrowskiego ustalili zasady podziału miejsc, gdzie siedzi Klub wygrywający wybory, a gdzie reszta klubów i przez 10 lat wszyscy to respektowali. Po przegranych wyborach radni Pana Ostrowskiego nadal zajmują miejsca, gdzie siedzieć mają radni z klubu które wygrało wybory. łamią zasad, które sami opracowali. WSTYD PANOWIE!!!
  Lepiej rozliczcie się z zadłużenia, które powstało przez 10 lat Waszej działalności. Obecnie nie ma nawet pieniędzy na dokończenie Muzeum Niepodległości ani rewitalizacji Rynku. Wszystkie Wasze wyliczenia były błędne.
  39 25 Cytuj Zgłoś
 • 04.02.2019 - 9:13
  Radni Ostrowskiego niby przegrali ale to oni rządzą razem BU. Czego tu nie rozumiecie.
  25 8 Cytuj Zgłoś
 • 04.02.2019 - 9:18
  eddie napisał/a:
  Radni Ostrowskiego niby przegrali ale to oni rządzą razem BU. Czego tu nie rozumiecie.
  Klub PiS wygrał wybory.

  A p. Ostrowski i jego radni zajechali finanse gminy. Poczekajcie na publikację audytu.
  31 23 Cytuj Zgłoś
 • 04.02.2019 - 9:25
  Tak jak było na początku po 1989 Kozłowiecki, Moszumański, Kot, Nowacki, Kurowski

  a Powiat Kalisz,Paniak,Gumularz

  na poziomie powiatu i gminy było ciężkie tarcie, żarli się w rodzinie i to wraca.
  Czas pożegnać na zawsze byłą solidarność i zbudować nowe, nierewolucyjne struktury. Bo byłym blokom solidarności, wydaje się, że wojna trwa dalej i teraz sami szukają dla siebie wroga.

  Tylko ostatnie kadencje były bez wojenek
  8 6 Cytuj Zgłoś
 • 04.02.2019 - 9:56
  almar25 napisał/a:
  Klub PiS wygrał wybory.

  A p. Ostrowski i jego radni zajechali finanse gminy. Poczekajcie na publikację audytu.
  no to dlaczego nie rządzą????
  9 12 Cytuj Zgłoś
 • 04.02.2019 - 9:57
  eddie napisał/a:
  no to dlaczego nie rządzą????
  To nie ma znaczenia. Miejsca dotyczą największego klubu. A rządzi Burmistrz.
  10 18 Cytuj Zgłoś
 • 04.02.2019 - 10:10
  Terzeba tam wejść, zabrać stoły i krzesła, przydadzą się w którejś szkole, o których dofinansowanie Pan Burmistrz apelował zdaje się :)
  Dla naszych kochanych włodarzy proponuje kocyki - to mniej więcej ich poziom.
  26 2 Cytuj Zgłoś
 • 04.02.2019 - 10:11
  almar25 napisał/a:
  To nie ma znaczenia. Miejsca dotyczą największego klubu. A rządzi Burmistrz.
  Poza obsadzaniem swoich na krzesełkach to na razie marnie mu to idzie:)
  19 7 Cytuj Zgłoś
 • 04.02.2019 - 10:20
  Może sondaż pomoże albo referendum rozpiszą? Tak czy owak, temu służy właśnie demokracja żeby pójść na kompromis. I jedna, i druga strona muszą, bo inaczej będziemy mieli zawieszkę na wiele kolejnych miesięcy. Radni Ostrowskiego zajmowali to miejsce w poprzedniej kadencji, więc ci od Szlachetki im pozazdrościli i po prostu ich podsieli ;-p. Dżentelmeny nie ma to tamto ;)
  12 9 Cytuj Zgłoś
 • 04.02.2019 - 10:28
  Radni powinni siedzieć alfabetycznie a nie dzielić się w różne grupy. Nie życzę sobie aby radny PiS na którego głosowałem siedział w swoim towarzystwie lecz przeciwnie powinien siedzieć pomiędzy wrogi aby zmieniać ich poglądy na jedyne słuszne. W ten sposób powstanie jedna owczarnia i jeden pasterz nad tą owczarnią Burmistrz.
  18 8 Cytuj Zgłoś
 • 04.02.2019 - 10:39
  Niech PiS zorganizuje referendum !
  13 14 Cytuj Zgłoś
 • 04.02.2019 - 11:38
  obserwator 3 napisał/a:
  Radni powinni siedzieć alfabetycznie a nie dzielić się w różne grupy. Nie życzę sobie aby radny PiS na którego głosowałem siedział w swoim towarzystwie lecz przeciwnie powinien siedzieć pomiędzy wrogi aby zmieniać ich poglądy na jedyne słuszne. W ten sposób powstanie jedna owczarnia i jeden pasterz nad tą owczarnią Burmistrz.
  Alfabetycznie to może nie bo zaraz by zmieniali nazwiska z przedrostkiem A :)
  Może przed następną radą ponumerowąć miejsca i każdy wchodzący losuje sobie miejsce.
  Można by losować co radę - czasu nie wydłuży a za każdym razem każdy siedział by gdzie indziej :)
  Dodatkowo była by zabawa dla gawiedźi z każdej ze stron - w końcu jak bawią się w przedszkole to czemu nie
  20 2 Cytuj Zgłoś
 • 04.02.2019 - 11:44
  Jak w partii same zepsute typy, to czego innego się spodziewać... W Mcach też mnie nic nie zaskoczy, będzie jeszcze gorzej, bo choroba musi się gdzieś wylać. Jeden z wielu, wielu przykładów, jak zepsuta jest polska polityka poniżej. Potrzeba będzie wielu lat i nie wywołujących konfliktów osób u władzy.

  CYTAT
  Tygodnik "Sieci" przytacza garść anegdot o aresztowanym byłym szefie gabinetu politycznego MON - Bartłomieju M. Jedna z nich zaczyna się od zamiłowania M. do słodyczy.

  "Czekoladki pochłaniał kilogramami. Pewnego dnia rozbolał go ząb. Wściekał się i wykrzykiwał, że jeśli będzie go dłużej boleć, to kogoś wyp... z roboty. Do szpitala wojskowego jechało z nim trzech pułkowników" - wspominają rozmówcy "Sieci".

  Według nich Misiewicz był "zdemoralizowanym typem" i pracował "w komunistycznym stylu". Nawet generałowie czekali po kilka godzin na audiencję u protegowanego Antoniego Macierewicza.

  "A gdy już się dostali do środka, to zdarzało się, że musieli jeszcze poczekać, aż pan rzecznik zje" - czytamy.
  16 3 Cytuj Zgłoś
 • 04.02.2019 - 11:54
  "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

  https://www.youtube.com/watch?v=SnkZGN_xIVs

  Tak wygląda polityka, w szczególności ostatnich lat w Polsce . Nie zależnie czy szczebel lokalny czy centralny.
  12 5 Cytuj Zgłoś
 • Arthur Renegat 04.02.2019 - 13:48
  Kompromitacja jednym słowem
  22 1 Cytuj Zgłoś
 • 04.02.2019 - 14:03
  Prosta sprawa wychodzić z posiedzeń, a na sali zostawić miejsce dla totalnej opozycji tzw. Ostrowskiego i niech siedzą nawet na dwóch krzesłach i sami radzą.
  7 22 Cytuj Zgłoś
 • 04.02.2019 - 14:25
  Ale wybraliśmy " wybrańców " co kłócą się o stołki gdzie który będzie siedział - żenujące ! To chyba jedyne miasto Polsce nie dość że solidnie zadłużone to jeszcze rajcowie prowadzą spór o krzesła - może przychodźcie na sesje ze swoimi krzesłami , kto pierwszy przyjdzie ten postawi swoje krzesło tam gdzie chce .
  22 2 Cytuj Zgłoś
 • 04.02.2019 - 14:55
  kibic111 napisał/a:

  Może przed następną radą ponumerowąć miejsca i każdy wchodzący losuje sobie miejsce.
  Można by losować co radę - czasu nie wydłuży a za każdym razem każdy siedział by gdzie indziej :)
  Dodatkowo była by zabawa dla gawiedźi z każdej ze stron - w końcu jak bawią się w przedszkole to czemu nie
  Krótko i na temat.
  Nawiasem mówiąc taki układ przypomnie im że te krzesełka nie przyrastają im do czterech liter.
  A jak już chcą się pobawić jak w przedszkolu to proponuje w "znikające krzesła". Chętnie obejrzę na żywo ;)
  11 5 Cytuj Zgłoś
 • Szczadoniecki 04.02.2019 - 15:00
  Ambroży "bez układów" "sprzedała się Ostrowskiemu, i śmie teraz mówić o wprowadzaniu nowych lepszych standardów? Buahahahahahahahaha
  28 21 Cytuj Zgłoś
 • 04.02.2019 - 16:16
  zdjecie
  10 3 Cytuj Zgłoś
 • 04.02.2019 - 16:40
  almar25 napisał/a:
  To nie ma znaczenia. Miejsca dotyczą największego klubu. A rządzi Burmistrz.
  Ktoś chyba nie chodził na matematyke.
  8 5 Cytuj Zgłoś
 • 04.02.2019 - 20:48
  zaczęło się... ten nie z tym i przez tamtego
  6 Cytuj Zgłoś
 • 04.02.2019 - 21:06
  Znalazłem rozwiązanie na "problemy" radnych.

  https://www.youtube.com/watch?v=x28t6q6pqI8
  2 1 Cytuj Zgłoś
 • OKOKI 04.02.2019 - 21:19
  2 3 Cytuj Zgłoś
 • Piotr Tomczek 04.02.2019 - 23:42
  Na przeciwko Burmiśia zasiedli jego żołnierze.
  CHronia pana przed zgraja "wstrętnych wilków".
  8 3 Cytuj Zgłoś
 • 04.02.2019 - 23:45
  śmiejcie się, śmiejcie...... jak to tak ma wyglądać to niech nas ręka boska broni......
  13 2 Cytuj Zgłoś
 • 05.02.2019 - 7:17
  Fantastyczna kadencja burmistrza. Nazwałbym ją STOŁKOWĄ.

  Gdzie nie spojrzeć to walka o STOŁKI. W spółkach zależnych STOŁKI obstawione swoimi. W GM STOŁKI obstawione swoimi. W urzędzie tworzenie dziesięciu stanowisk zastępcy, aby obstawiać STOŁKAMI swoich. Na radzie walka o STOŁKI.

  Kurna a gdzie niższa cena wody, kolej lub inne efekty rządzenia?

  Spodziewałem się kadencji, gdzie jedynym celem będzie USTAWIANIE NA STANOWISKACH SWOICH LUDZI. Moje czarne scenariusze się realizują.
  17 5 Cytuj Zgłoś
 • 05.02.2019 - 9:30
  1 Cytuj Zgłoś
 • 05.02.2019 - 9:40
  Ale o co chodzi ? Przecież najpierw muszą ustalić kto koło kogo będzie siedział , a reszta spraw może poczekać .
  8 2 Cytuj Zgłoś
 • 05.02.2019 - 9:49
  eddie napisał/a:
  Ktoś chyba nie chodził na matematyke.
  Oświeć mnie swoją matematyką!


  KW Prawo i Sprawiedliwość:

  Mateusz Suder - 1023 głosów
  Mirosław Fita - 749
  Halina Dyląg - 328
  Wacław Szczotkowski - 881
  Czesław Wierzba - 578
  Bogusław Stankiewicz - 295
  Stanisław Topa - 624
  Andrzej Grzybek - 607
  Piotr Motyka - 561
  Małgorzata Jaśkowiec - 305

  KWW Macieja Ostrowskiego
  Bogusław Podmokły - 506
  Czesław Bisztyga - 761
  Józef Błachut - 473
  Eleonora Lejda-Kuklewicz - 343
  Izabela Kutrzeba - 446
  Tomasz Wójtowicz - 444
  Jerzy Cachel - 459
  Jan Podmokły - 344
  Kamil Ostrowski - 726

  KWW Bez Układów
  Wojciech Malinowski - 247
  Grażyna Ambroży - 500
  4 14 Cytuj Zgłoś
 • 05.02.2019 - 11:15
  Wy tutaj o stołkach na Radzie a może lepiej zobaczyć na stołki w Gminie i instytucjach gminnych ?
  Dawidek - praca w Gminie, Pitala - praca w Gminie, najbiższa rodzina Fity praca w szkole zaraz po wyborach. Dybeł - praca w Gminie. Do tego słynni ludzie ze Świątnik to jest dopiero stołkownia !! A nie to co na radzie się dzieje .

  Ciekawe dlaczego tym nie zajmie się miasto-info ?

  Przeglądnąc jeszcze spólki gminne , ARMIR gdzie rodzina radnej PiS dostała kierownicze stanowisko itd itd.

  Jesteśmy już zasypani po wyborach PiSiorkami i naszymi gminnymi Misiewiczami.
  23 3 Cytuj Zgłoś
 • 05.02.2019 - 15:00
  PiterOlek napisał/a:
  Wy tutaj o stołkach na Radzie a może lepiej zobaczyć na stołki w Gminie i instytucjach gminnych ?
  Dawidek - praca w Gminie, Pitala - praca w Gminie, najbiższa rodzina Fity praca w szkole zaraz po wyborach. Dybeł - praca w Gminie. Do tego słynni ludzie ze Świątnik to jest dopiero stołkownia !! A nie to co na radzie się dzieje .

  Ciekawe dlaczego tym nie zajmie się miasto-info ?

  Przeglądnąc jeszcze spólki gminne , ARMIR gdzie rodzina radnej PiS dostała kierownicze stanowisko itd itd.

  Jesteśmy już zasypani po wyborach PiSiorkami i naszymi gminnymi Misiewiczami.
  Prosta zasada "współpracowników" którą stosował Ostrowski. Myślę że nie muszę wymieniać po nazwiskach? Ciekawym faktem jest że wtedy Ci to nie przeszkadzało...
  9 17 Cytuj Zgłoś
 • 05.02.2019 - 18:21
  almar25 napisał/a:
  Oświeć mnie swoją matematyką!


  KW Prawo i Sprawiedliwość:

  Mateusz Suder - 1023 głosów
  Mirosław Fita - 749
  Halina Dyląg - 328
  Wacław Szczotkowski - 881
  Czesław Wierzba - 578
  Bogusław Stankiewicz - 295
  Stanisław Topa - 624
  Andrzej Grzybek - 607
  Piotr Motyka - 561
  Małgorzata Jaśkowiec - 305

  KWW Macieja Ostrowskiego
  Bogusław Podmokły - 506
  Czesław Bisztyga - 761
  Józef Błachut - 473
  Eleonora Lejda-Kuklewicz - 343
  Izabela Kutrzeba - 446
  Tomasz Wójtowicz - 444
  Jerzy Cachel - 459
  Jan Podmokły - 344
  Kamil Ostrowski - 726

  KWW Bez Układów
  Wojciech Malinowski - 247
  Grażyna Ambroży - 500
  no jakby nie liczyć to jest 10 do 11 chyba że dratewkę liczymy za dwóch
  12 4 Cytuj Zgłoś
 • 05.02.2019 - 19:23
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Prosta zasada "współpracowników" którą stosował Ostrowski. Myślę że nie muszę wymieniać po nazwiskach? Ciekawym faktem jest że wtedy Ci to nie przeszkadzało...
  Przed wyborami pis tego typu protekcje krytykował (i słusznie).
  Teraz po wyborach, ze zdwojoną siłą popełnia te same błędy co poprzednicy.

  Myślę, że nie po to mieszkańcy wybierali "nową elitę", aby Ci wpychali nas w jesień średniowiecza.
  Miało być lepiej - jest dużo gorzej !
  16 2 Cytuj Zgłoś
 • 05.02.2019 - 19:30
  Jaki jest problem siedzenia obok siebie czy mikrofonów?
  10 Cytuj Zgłoś
 • 05.02.2019 - 19:45
  Mysleniczanin007 napisał/a:
  Prosta zasada "współpracowników" którą stosował Ostrowski. Myślę że nie muszę wymieniać po nazwiskach? Ciekawym faktem jest że wtedy Ci to nie przeszkadzało...
  I według Ciebie to jest OK?
  11 3 Cytuj Zgłoś
 • 05.02.2019 - 20:11
  eddie napisał/a:
  no jakby nie liczyć to jest 10 do 11 chyba że dratewkę liczymy za dwóch
  A może kolejność wg głosów uzyskanych od prawej największą ilość od lewej najmniejsza :) albo na odwrót :)
  5 1 Cytuj Zgłoś
 • 05.02.2019 - 20:19
  PiterOlek napisał/a:
  Wy tutaj o stołkach na Radzie a może lepiej zobaczyć na stołki w Gminie i instytucjach gminnych ?
  Dawidek - praca w Gminie, Pitala - praca w Gminie, najbiższa rodzina Fity praca w szkole zaraz po wyborach. Dybeł - praca w Gminie. Do tego słynni ludzie ze Świątnik to jest dopiero stołkownia !! A nie to co na radzie się dzieje .

  Ciekawe dlaczego tym nie zajmie się miasto-info ?

  Przeglądnąc jeszcze spólki gminne , ARMIR gdzie rodzina radnej PiS dostała kierownicze stanowisko itd itd.

  Jesteśmy już zasypani po wyborach PiSiorkami i naszymi gminnymi Misiewiczami.
  A za czasów byłego co było ??
  Szkoła podstawowa nr 3 -rodzina
  Urząd miasta- rodzina
  Od starostwa po oświatę kolega koleżanka znajomy koleżanki itd
  17 12 Cytuj Zgłoś
 • 05.02.2019 - 21:37
  Pati-Trans Jarosław Tomal napisał/a:
  A za czasów byłego co było ??
  Szkoła podstawowa nr 3 -rodzina
  Urząd miasta- rodzina
  Od starostwa po oświatę kolega koleżanka znajomy koleżanki itd
  Szukasz rozgrzeszenia dla działań niniejszych - działaniem poprzedników ?
  Jeśli ktoś okradnie Ciebie - za karę okradniesz jego i będziesz tłumaczył się, że Ciebie to samo spotkało ?
  11 2 Cytuj Zgłoś
 • 05.02.2019 - 22:11
  Cały ambaras w tym, że zrobił nam się ambaras.

  zdjecie
  9 5 Cytuj Zgłoś
 • 06.02.2019 - 6:29
  almar25 napisał/a:
  To nie ma znaczenia. Miejsca dotyczą największego klubu. A rządzi Burmistrz.
  Rządzi Burmistrz? Chyba według PiSowskich standardów! Wiesz kto jest władzą ustawodawczą a kto wykonawczą? Rządzi Rada, Burmistrz wykonuje to, co uchwalą.
  12 6 Cytuj Zgłoś
 • 06.02.2019 - 7:32
  Lukaszz napisał/a:
  Szukasz rozgrzeszenia dla działań niniejszych - działaniem poprzedników ?
  Jeśli ktoś okradnie Ciebie - za karę okradniesz jego i będziesz tłumaczył się, że Ciebie to samo spotkało ?
  Ale teraz nie mówimy o złodziejach tylko o wymianie kadry .
  Jak dla mnie jest rzeczą normalna wymieniając rządzącego ,rządzący dobiera pracowników ze swojego otoczenia.
  9 7 Cytuj Zgłoś
 • 06.02.2019 - 7:42
  eddie napisał/a:
  no jakby nie liczyć to jest 10 do 11 chyba że dratewkę liczymy za dwóch
  Widzę, że nie tylko z matematyką masz problem, ale także z czytaniem ze zrozumieniem. Proszę wskaż, który klub ma najwięcej radnych: PiS - 10, KWW Macieja Ostrowskiego - 9, KWW Bez Układów - 2? Zbyt trudne działanie? Spytaj dziecka.
  8 9 Cytuj Zgłoś
 • 06.02.2019 - 7:50
  koli napisał/a:
  Rządzi Burmistrz? Chyba według PiSowskich standardów! Wiesz kto jest władzą ustawodawczą a kto wykonawczą? Rządzi Rada, Burmistrz wykonuje to, co uchwalą.
  Słuchałeś relacji z sesji rady? Skarbnik UM, która 10 lat była u Ostrowskiego powiedziała, że kosztorysy budowy Muzeum niepodległości. ścieżek rowerowych, rewitalizacji Rynku były błędne (zaniżone) i nikt nie wie ile to kosztuje. Radni p. Ostrowskiego wszystko to klepali w ciemno, a teraz zwalają winę na niego. To ja się pytam, kto rządził Gminą przez ostatnie 10 lat? Burmistrz Ostrowski czy jego radni? Kto zadłużył Gminę? Kto odpowiada za straty ZUO, za najdroższą wodę w Polsce? Jeśli radni, to oni nadal rządzą naszą Gminą!!!!!
  16 4 Cytuj Zgłoś
 • 06.02.2019 - 7:52
  Pati-Trans Jarosław Tomal napisał/a:
  A za czasów byłego co było ??
  Szkoła podstawowa nr 3 -rodzina
  Urząd miasta- rodzina
  Od starostwa po oświatę kolega koleżanka znajomy koleżanki itd
  Dokładnie rodzina i znajomi. W SP nr 3 to patologia do kwadratu, firma rodzinna się zrobiła.
  13 5 Cytuj Zgłoś
 • 06.02.2019 - 7:54
  Pati-Trans Jarosław Tomal napisał/a:
  Ale teraz nie mówimy o złodziejach tylko o wymianie kadry .
  Jak dla mnie jest rzeczą normalna wymieniając rządzącego ,rządzący dobiera pracowników ze swojego otoczenia.
  No to mamy odrębne postrzeganie interesów gminy.
  Dla mnie normą jest obsadzanie wakatów SPECJALISTAMI (bez względu na ich przynależność) a nie kolesiami.
  11 5 Cytuj Zgłoś
 • Andrzej 06.02.2019 - 13:05
  Jprdl... Really? O krzesła się kłócą?
  5 3 Cytuj Zgłoś
 • 07.02.2019 - 9:09
  Tu jeszcze głębiej o samym PiS i spółce Srebrnej oraz potężnym majątku powstałej z przejęcia własności wszystkich Polaków. Prawie i sprawiedliwie. Chętnie popytałbym naszego burmisia i radnych PiS co o tym sądzą. Przeczytajcie lub obejrzyjcie. Warto. Takich ludzi mamy... Z Wiadomości TVP ocenzurowanych przez Kurskiego o tym się nie dowiemy. Pazerność wyjątkowa, a rączki pod figurą. Dobrze patrzeć na to co robią w naszej gminie.
  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/historia-spolki-srebrna-plany-budowy-wiezowca-w-centrum-warszawy,825685.html
  6 4 Cytuj Zgłoś
 • 08.02.2019 - 22:01
  Tu nie chodzi o krzesełka.. tutaj chodzi o destrukcję, o to żeby nic nie robić, żeby kadencja upłynęła na nic nierobieniu i potem podsumują burmistrza, że nic nie zostało zrobione..
  3 4 Cytuj Zgłoś
 • 09.02.2019 - 8:07
  pan Kracy napisał/a:
  Tu nie chodzi o krzesełka.. tutaj chodzi o destrukcję, o to żeby nic nie robić, żeby kadencja upłynęła na nic nierobieniu i potem podsumują burmistrza, że nic nie zostało zrobione..
  Sprytne, a co waćpan zrobił w Pcimiu? Tam 100% radnych z PiSu i nikt nie przeszkadzał.. A jakieś działania w sejmie, bo to że siedział i podnosił rękę to oczywiste. Ciągle czekam na konkrety co on robi nie dla siebie tylko dla ludzi którzy po to go wybierają. To że startuje i zmienia stołki to jest dla jego własnej kariery, a co z tego dla mieszkańców?
  12 6 Cytuj Zgłoś
 • 11.02.2019 - 17:12
  Burmistrz nowy niczego nowego nie robi bo na wszystko potrzebne są pieniądze. Myśleniczanie powinni wnieść duży wkład na budowę fortu Trump i utrzymanie choćby 100 tysięcy żołnierzy amerykańskich na stałe. A to wymaga zaciśnięcia pasa. Gmina jest na 4 miejscu pod względem zadłużenia w woj. małopolskim , dzięki czemu nie śmierdzą nam szamba , co musiało kosztować.
  4 Cytuj Zgłoś
 • Piotr Tomczek 13.02.2019 - 14:03
  Jak piszesz nigdy wcześniej nie było tylu radnych z PIS. To i poziom musiał spaść.

  Jeżeli mentorem jest wykwalifikowany szewc to czego możemy się spodziewać.
  3 2 Cytuj Zgłoś
 • 13.02.2019 - 14:25
  Czy Pan Szewc jest wykwalifikowany?Na pewno jest Radnym.Brawo My!!!
  2 Cytuj Zgłoś
 • 14.02.2019 - 11:15
  A o to obraz który dobitnie pokazuje co się przez ostatnie lata wyprawia w Polsce
  https://www.youtube.com/watch?v=cTeZ8Rvc99A&t=13s
  Jak to kiedyś powiedział już nie żyjący Andrzej Lepper
  ''Oni już byli oni oszukali oni muszą odejść' Cała rada gminy i powiatu do dymisji i wymiany chyba że ktoś się zadeklaruje i odrzuci partyjniactwo czyli w tym w czym jest i z kim sympatyzuje czyli (po , nowoczesna , kod , sld , psl , pis) - ''oni już byli........''
  Tylko nowa narodowa siła może uzdrowić Myślenice i Naszą Ojczyznę!
  4 1 Cytuj Zgłoś
 • 14.02.2019 - 12:47
  Czyli Ci od Andruszkiewcza?
  4 Cytuj Zgłoś
 • 14.02.2019 - 12:54
  Andruszkiewicz przecież w pis! to odpada! Nowe twarze bez żadnych układów , kodów , lewaków , wiosen itp.
  Przecież w Myślenicach są jacyś patrioci nie skażeni starym systemem (korytem). I dla mnie nie jest ważne czy będzie to prawnik , lekarz , kierowca czy szewc jak to Lula napisała. (Dla mnie żadna praca nie hańbi i trzeba mieć szacunek nawet do osoby sprzątającej!) Ważne żeby był patriotą , kochał swoją ojczyznę , przede wszystkim był uczciwy , honorowy i z zasadami! Bo co mi np z nauczyciela(często zostaje radnym) z ekonomisty , czy bankowca który będzie patrzył wyłącznie swojej kieszeni i koryta.
  5 Cytuj Zgłoś
 • 14.02.2019 - 15:20
  Ale trafiłeś Rutgerze, jestem patriotką, sprzątaczką nie skażoną korytem. Sprzątaczką po kilku fakultetach. W dodatku nie jestem stąd. I co powiesz?
  3 Cytuj Zgłoś
 • 14.02.2019 - 18:51
  Rutgerze, czuję ,że Pan jesteś najbardziej prawicowym z prawicowych myśleniczan.
  Cytuj Zgłoś
 • Marek 15.02.2019 - 1:06
  Żałosne.......i nie powiem ...co Mnie strzela....Jak To widzę....Jak dzieci w przedszkolu...Paranoja!!!
  1 Cytuj Zgłoś
 • 16.02.2019 - 16:18
  Oglądając ilość interpunkcji i brak poszanowania języka polskiego to paranoja, pod warunkiem, że Szanowny Autor rozumie znaczenie tego słowa.
  Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach