Szanowni Mieszkańcy Powiatu Myślenickiego!

tekst sponsorowany

W sobotę 23.02.2019 roku w Warszawie, odbyła się niezwykle ważna konwencja Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem "Nowa arena programowa", na której zostały przedstawione nowe propozycje programowe dla Polaków

W obecności parlamentarzystów, licznej reprezentacji członków i sympatyków PiS, Pan Prezes Jarosław Kaczyński nakreślił ramy pięciu nowych propozycji, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom społecznym a jednocześnie są prorozwojowe i co najważniejsze, zostały niezwykle dobrze przemyślane, skalkulowane i bilansują się w budżecie państwa.

Jestem zaszczycony, że jako Poseł partii rządzącej z naszego okręgu wyborczego - w tym powiatu myślenickiego - mogę Państwu te propozycje przedstawić. Oto one:

  • RODZINA - 500+ także na pierwsze dziecko (od 1 lipca 2019 r),
  • MŁODZI - bez podatku PIT dla pracowników do 26 roku życia (od 1 października 2019). Nie będzie dotyczyć prowadzących działalność gospodarczą.

  • PRACA - obniżenie kosztów pracy poprzez podniesienie kosztów uzyskania przychodu oraz obniżenie wysokości podatku dla wszystkich pracujących z 18% na 17% (od 1 października 2019 r)

  • STARSI - dodatkowa tzw. „trzynasta emerytura” w wysokości 1100 zł dla każdego emeryta i rencisty (już od 1 maja 2019 r),

  • INFRASTRUKTURA - przywrócenie zredukowanych lokalnych połączeń autobusowych pomiędzy powiatami i gminami (od maja 2019 r)

Z przyjemnością informuję także, że rząd podjął decyzję dotyczącą tegorocznego podziału środków z Funduszu Dróg Samorządowych pomiędzy województwa.

Małopolska zyskała rekordową kwotę ponad 370 milionów złotych na dofinansowanie budowy, przebudowy lub remontu gminnych i powiatowych dróg. Jeszcze nigdy do Małopolski nie trafiły tak duże środki na drogi powiatowe i gminne.

Dofinansowanie ze środków FDS będzie uzależnione od dochodów samorządów: im niższy dochód własny, tym większa wartość dofinansowania. Maksymalnie można otrzymać do 80 procent kosztów realizacji zadania.

Szanowni Państwo!

Rząd Prawa i Sprawiedliwości dotrzymuje słowa i sukcesywnie wypełnia zobowiązania wyborcze z poprzedniej kampanii. Tak będzie i tym razem. Nasza formacja polityczna oparta jest na wartościach i ma na celu zawsze dobrze pojęte dobro Polski i Polaków. Jestem przekonany, że przedstawione propozycje zostaną przyjęte z radością, a wierzę, że ze strony naszego Rządu nie jest to jeszcze ostatnie słowo w tym roku.

Pozostaję z szacunkiem
Poseł na Sejm RP
Sławomir Hajos

 

 

Czytaj także