Pociąg do Krakowa – ankieterzy zapukają do drzwi!

materiał promocyjny

W przeciągu najbliższych dwóch miesięcy przeprowadzone zostaną badania ankietowe na terenie Gminy Myślenice, które są jednym z elementów opracowania koncepcji budowy połączenia kolejowego pomiędzy Myślenicami a Krakowem

Ankiety przeprowadzane przez firmę International Management Services Sp. z o.o. będą wykonywane na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz gmin Kraków, Świątniki Górne, Siepraw i Myślenice w ramach realizacji projektu „Nowa jakość w obsłudze szynowym transportem zbiorowym Gmin Województwa Małopolskiego: Kraków, Świątniki Górne, Siepraw i Myślenice”. Badania posłużą do zaplanowania rozwiązania transportowego umożliwiającego połączenie komunikacyjne wyżej wymienionych gmin.

Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice: W marcu i kwietniu wybrane domy na terenie Gminy Myślenice odwiedzą ankieterzy, którzy będą przeprowadzać ankietę dotyczącą Państwa codziennych podróży.

Wyniki badań, posłużą do zaplanowania rozwiązania transportowego umożliwiającego połączenie gmin linią kolejową, na której realizowane będą przewozy w ramach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej bądź innego efektywnego rozwiązania. Prosimy o poświęcenie ankieterom kilkunastu minut i udzielenie odpowiedzi na przygotowane pytania.

Jak poznać ankietera?

Informujemy, ze ankieterzy wyposażeni będą w indywidualne identyfikatory z numerem służbowym, natomiast na odwrocie znajduje się pieczęć firmy International Management Services Sp. z o.o. wraz z sygnaturą prezesa zarządu oraz logotypami zaangażowanych gmin.

- Prosimy o przyjęcie ankietera, poświęcenie kilku minut i podanie rzetelnych informacji, bo zaangażowanie każdego z mieszkańców pozwoli firmie jak najlepiej przeanalizować zapotrzebowanie mieszkańców naszej gminy dotyczące codziennych podróży. Każdą z osób przeprowadzających ankietę można zweryfikować pod numerem telefonu koordynatora – dodaje burmistrz Myślenic.

Dane kontaktowe do koordynatora projektu: IMS, pomiary@ims.biz.pl, 730 638 839 (telefon, pod którym można zweryfikować ankietera)

Czego dotyczy ankieta?

W pierwszej części ankieterzy zapytają o kilka danych o respondencie, takich jak miejsce pochodzenia, wiek, czy też potrzeby transportowe w dojazdach do szkoły, uczelni lub pracy, a następnie o preferencje w codziennych, regularnych podróżach oraz ich przyczyny. Ostatnim elementem jest podanie ankieterowi informacji do Dzienniczka Podróży, w którym przedstawiamy rodzaj transportu, odległość w kilometrach, cel swoich codziennych podróży, a także czas jaki na to poświęcamy.

Materiał powstał we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice 

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 09.03.2019 - 8:34
  Nie budujcie linii kolejowej do Krakowa. Wystarczy dogadanie się z MPK. W latach św. pamięci komuny była zielona linia. Czy to jest aż takie trudne? Wtedy dało się? Dało się. Przecież obecna opcja chwali się tym, że wszystko może. Oczywiście że reanimacja PKS-u nie powiedzie się. Jest to marzenie ściętej głowy. Panie Burmistrzu, po co wydawać pieniądze na jakieś ankiety? Niechże Pan zacznie zachowywać się jak prawdziwy gospodarz a nie jak małpa z brzytwą.
  34 21 Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2019 - 8:34
  Zapewne ankieterzy będą odwiedzać mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach od 8-17. Wtedy, gdy dojeżdżający są w pracy w Krakowie. Po przeprowadzeniu ankiet, okaże się, że kolejka jest zbędna, bo emeryci i bezrobotni jej nie potrzebują.
  58 3 Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2019 - 8:42
  Ja ankietera psem poszczuję.
  20 19 Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2019 - 9:56
  szkoda tylko ,że poprzednie władze Sułkowic odcieły się od planów budowy linii kolejowej , która w pierwotnych założeniach miała również przejedżac przez Sułkowice...ech...
  11 6 Cytuj Zgłoś
 • kar war 09.03.2019 - 9:58
  [cytat=znowu_zawiedziona]

  Ale ci ankieterzy niech przyjdą do tych ludzi którzy mieszkają na trasie tej nitki. Bo pewnie ciebie wysiedlenie nie czeka to ci to zwisa którędy pójdzie.
  8 11 Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2019 - 10:03
  Nie jest to do końca fair.
  Ze strony tytułowej aż bije na całą okolicę hasło w stylu minionej epoki - czynem wspólnym i wysiłkiem zbiorowym kolej zbudujemy. Uczciwsze byłoby wyraźne wskazanie, iż w tej ankiecie chodzi tak naprawdę o coś innego. Mówi o tym zresztą nasz obecnie panujący.
  Pytania dotyczą szeroko rozumianej mobilności i wynikających z tego potrzeb mieszkańców między innymi naszej gminy. Co więcej, wyniki ankiety mogą stanowić jednoznaczny dowód, iż pomysł z koleją niema racji bytu. S. mówi wyraźnie: "...bądź innego efektywnego rozwiązania".
  Nie chce mi się wierzyć, że gmina ( a także Marszałek ) nie dysponują wiedzą na tematy tak podstawowe jak mobilność mieszkańców, przybliżony odsetek osób dojeżdżających do pracy, szkoły np. na kierunku Mc-Krk, itd. Przez lata funkcjonujący "model pakistański" komunikacji zbiorowej nie jest przecież dziełem Marsjan. Ktoś to analizował, ktoś się zgodził.
  20 3 Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2019 - 10:08
  znowu_zawiedziona napisał/a:
  Zapewne ankieterzy będą odwiedzać mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach od 8-17. Wtedy, gdy dojeżdżający są w pracy w Krakowie. Po przeprowadzeniu ankiet, okaże się, że kolejka jest zbędna, bo emeryci i bezrobotni jej nie potrzebują.
  Trafione w dziesiątkę!!!!

  Dlaczego tylko wybrane domy??? Czyli Ci ludzie z niewybranych domów są gorsi i ich zdanie się nie liczy?
  Poza tym, ta ankieta powinna być anonimowa, niektóre pytania za bardzo wchodzą w prywatną sferę życia ankietowanego + dopisanie preferencji do danego adresu.
  Wspomnę o możliwości wyłudzania informacji przez pseudo ankieterów w celach rabunkowych.
  Jak babcia Czesia zweryfikuje ankietera???? Nie zapominajmy, że nie wszyscy mają możliwości weryfikacyjne!!!

  STOP inwigilacji ludzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  I ostatnie, właściwym miejscem do ankiety są przystanki lub dworzec w Myślenicach tam uzyska się najlepsze informacje co do preferencji podróżujących, a nie domy osób.
  37 3 Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2019 - 10:12
  kar9876 napisał/a:
  [cytat=znowu_zawiedziona]

  Ale ci ankieterzy niech przyjdą do tych ludzi którzy mieszkają na trasie tej nitki. Bo pewnie ciebie wysiedlenie nie czeka to ci to zwisa którędy pójdzie.
  Jeśli ankiety pokażą, że kolejka jest zbędna, to nie będą jej budować i nikogo nie wyśedlą.
  10 Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2019 - 10:39
  Zwyczajnie, szkoda pieniędzy na fanaberie Rządzącego.
  19 4 Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2019 - 11:15
  To nie są fanaberie.
  Pociąg to rodzaj kolej miejskiej, takie naziemne metro.
  W Londynie z centrum koleją naziemną jedziesz ok 30 km na
  Heathrow.
  MPK, to dziadostwo stające na każdym przystanku i zależne od pogody, korków, czy wypadków.
  Gdyby kolej się udało zbudować, to weszlibyśmy w skład aglomeracji, a to podnosi statut gminy (cena gruntów, mieszkań itd)
  tzn. drożej płacisz, ale jak już masz zyskujesz.
  21 9 Cytuj Zgłoś
 • mirek@ 09.03.2019 - 11:58
  Ankieta służy tylko temu żeby wyszło w niej ze nie widzimy potrzeby budowy a nie zapominajmy ze trwa opracowanie studium wykonalności - w efekcie przy użyciu wyników jednego i drugiego władze stwierdza ze to nieopłacalna inwestycja (czytaj - od początku była dalece nierealna ale wyborcy to kupili) a wynik ankiet wskaże ze mieszkańcy proponują rozwiązanie alternatywne jakim jest np komunikacja w oparciu o MPK lub zapowiadane przez władze centralne PiS reaktywujuace się autobusy PKS :)
  10 3 Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2019 - 12:00
  Dziwi mnie fakt że oni z uporem dążą do linii przez Siepraw i Świątniki jak bliżej jest z Woli Radziszowskiej .Trasa do Skawiny wyremontowana.A do Myślenic tereny mniej zurbanizowane.
  13 1 Cytuj Zgłoś
 • Mariusz 09.03.2019 - 12:35
  Przez Wolę Radziszowską nie jest na pewno bliżej do Krakowa. Może mniej budowania, to fakt, no i teren troszkę łatwiejszy. Ale czasowo to gorzej by zdecydowanie wypadało jadąc tamtędy, a to przecież o to chodzi, żeby to było w miarę szybkie połączenie z Krakowa z Myślenicami.
  2 Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2019 - 12:40
  Wiem, że Burmistrz pewnie nie zagląda tutaj, ale może jakaś życzliwa dusza przekaże mu moje pytania.
  1. Ile nas będzie kosztować ankieta?
  2. Jaki jest szacunkowy koszt linii kolejowej?
  3. W jaki sposób kolej poprawi warunki dojazdu do Krakowa mieszkańców Jawornika, Krzyszkowic i Głogoczowa? (O resztę miejscowości w stronę Krakowa nie pytam bo nie z naszej gminy)
  4. Czy ktoś z Urzędu próbował rozmów z MPK na temat linii autobusowej? (Tę sprawę można by chyba załatwić od ręki, bo kolej to bardzo odległa przyszłość)

  PS. Od razu powiem hejterom, że osobiście pytałem o linię autobusową Burmistrza podczas spotkań w kampanii wyborczej.Obiecał po wyborach ustosunkować się to sprawy.
  12 3 Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2019 - 12:56
  Zgoda linia autobusowa na czas budowy kolei.
  Ale kolej musi być.
  I szkoda pieniędzy na ankietę.
  20 3 Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2019 - 13:02
  Marioosz napisał/a:
  Przez Wolę Radziszowską nie jest na pewno bliżej do Krakowa. Może mniej budowania, to fakt, no i teren troszkę łatwiejszy. Ale czasowo to gorzej by zdecydowanie wypadało jadąc tamtędy, a to przecież o to chodzi, żeby to było w miarę szybkie połączenie z Krakowa z Myślenicami.
  No ale przez Siepraw w cale nie wybudują w linii prostej i może się okazać że bedzię taka sama długość.A na trasie mamy jeszcze Skawinę.
  1 3 Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2019 - 13:04
  A druga rzecz jest taka że do samego przewożenia ludzi to raczej to nieopłacalna fanaberia.Kto by miał to dotować gmina ?
  1 3 Cytuj Zgłoś
 • Włodek 09.03.2019 - 13:32
  infrastruktura kolejowa jest niezbędna. Połącznie Kraków Myślenice jest jedną z tysięcy małych odcinków mających tworzyć ogólnopolską sieć połączeń i nie dotyczy to jedynie ruchu osobowego. Głównie chodzi o transport towarowy, zmniejszenie ruchu drogowego, ochronę środowiska, nawierzchni i zatłoczenia dróg w miastach i poza nimi.
  11 1 Cytuj Zgłoś
 • Samanta Rigerr 09.03.2019 - 14:02
  Dlaczego politycy myślą inaczej, po co bujać w obłokach i pleść ludziom głupoty, skoro wiadomo że to pendolino nigdy nie pojedzie . Zalew dobczycki udostępnili, pociąg już prawie rusza, więc może teraz w ich głowach zrodzi się pomysł windy na księżyc.
  10 Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2019 - 14:18
  eddie napisał/a:
  A druga rzecz jest taka że do samego przewożenia ludzi to raczej to nieopłacalna fanaberia.Kto by miał to dotować gmina ?
  Spójrz na mapę.
  Cała trasa ze Swoszowic przez Siepraw jest po wschodniej stronie Zakopianki.
  Przez Skawinę do Radziszowa i Myślenic to poroniony pomysł, dalej, wolniej (zajęta linia ) i budowa przejścia przez Zakopiankę.

  A dla zwolenników komunikacji autobusowej, mam propozycję od zaraz.
  A na dzień dzisiejszy zastąpić dolmusze autokarami miejskimi typu Bova.
  W wymogach koncesyjnych zastrzec :
  minimalną ilość miejsc i wysokość chodnika, z terminem realizacji
  1 rok.

  To kpina, że dalej komunikacja odbywa się takimi pojazdami jak w Egipcie, Nawet w Turcji są już minibusy, w których można swobodnie przechodzić z podniesionym czołem, dwoma wyjściami.
  14 1 Cytuj Zgłoś
 • 09.03.2019 - 19:33
  A może jednak MPK? Wydaje mi się, że jest to najbardziej realne, bo najprostsze. Przynajmniej dla korzystających z zakopianki. Dla reszty ma być PKS. Tym współczuję.
  5 3 Cytuj Zgłoś
 • 10.03.2019 - 13:19
  bono napisał/a:
  Spójrz na mapę.
  Cała trasa ze Swoszowic przez Siepraw jest po wschodniej stronie Zakopianki.
  Przez Skawinę do Radziszowa i Myślenic to poroniony pomysł, dalej, wolniej (zajęta linia ) i budowa przejścia przez Zakopiankę.

  A dla zwolenników komunikacji autobusowej, mam propozycję od zaraz.
  A na dzień dzisiejszy zastąpić dolmusze autokarami miejskimi typu Bova.
  W wymogach koncesyjnych zastrzec :
  minimalną ilość miejsc i wysokość chodnika, z terminem realizacji
  1 rok.

  To kpina, że dalej komunikacja odbywa się takimi pojazdami jak w Egipcie, Nawet w Turcji są już minibusy, w których można swobodnie przechodzić z podniesionym czołem, dwoma wyjściami.
  Popatrz ile jest zabudowań od woli a ile od sieprawia .Trasa z woli do myślenic dwa razy krótsza .Dwa razy mniej problemów,wywłaszczeń itp.I pociągiem na pewno do Krakowa nie dojedziesz w 20 min.
  Cytuj Zgłoś
 • 10.03.2019 - 13:32
  Lula napisał/a:
  A może jednak MPK? Wydaje mi się, że jest to najbardziej realne, bo najprostsze. Przynajmniej dla korzystających z zakopianki. Dla reszty ma być PKS. Tym współczuję.
  Trochę mi Ciebie szkoda, że czas się zatrzymał na komunie. Jasne oczywiście, że wróci stary PKS z Autosanami też im współczuje :-)))

  Lula napisał/a:
  Nie budujcie linii kolejowej do Krakowa. Wystarczy dogadanie się z MPK. W latach św. pamięci komuny była zielona linia.
  zawsze to lepiej jechać do Krakowa rozklekotanym Fiatem Seicento w osób skoro ma miejsca na 4 niż wybrać fajną limuzynę. NIE BUDUJCIE KOLEJI !!!! Wystarczy Wam MPK.

  Pewnie nie zrozumiałaś sarkazmu ale to już nie moja wina :-))) .....wszystko przez ten PiS :-))) Ciemnogród i zacofanie :-))) prezes powiedział o PKSie dobrze, że nie wspomniał o biletach takich kartonikowych tylko będzie problem gdzie je kupić jak tamtego dworca już nie ma i Krysi w okienku też nie ma.....ehhhh będą znów ciężary. Całe życie pod górę :-)))
  1 5 Cytuj Zgłoś
 • 10.03.2019 - 13:52
  Pociąg jest bardzo potrzebny: czas dojazdu do pracy do KRK, jeśli ktoś pracuje w centrum to czas około 3h dziennie w dwie strony z kilkoma przesiadkami. Zakopianka jest zatłoczona i MPK też będzie stało w tych korkach. Dodatkowo MPK ma mało autobusów i kierowców, bo jest sporo remontów w samym KRK i puszczają autobusy zastępcze, stąd mała flota - wiem bo ostatnio odmówili firmie w której pracuje wypuszczenie dodatkowego autobusu do jednej z dzielnic Krakowa. Jedna uwaga: szkoda że ankiety nie ma online, bo osoby zainteresowane pociągiem prawdopodobnie w czasie badania ankieterów będą w pracy w Krakowie. Może warto wprowadzić ankietę przez internet?
  7 Cytuj Zgłoś
 • 10.03.2019 - 13:56
  bono napisał/a:
  Spójrz na mapę.
  Cała trasa ze Swoszowic przez Siepraw jest po wschodniej stronie Zakopianki.
  Przez Skawinę do Radziszowa i Myślenic to poroniony pomysł, dalej, wolniej (zajęta linia ) i budowa przejścia przez Zakopiankę.

  A dla zwolenników komunikacji autobusowej, mam propozycję od zaraz.
  A na dzień dzisiejszy zastąpić dolmusze autokarami miejskimi typu Bova.
  W wymogach koncesyjnych zastrzec :
  minimalną ilość miejsc i wysokość chodnika, z terminem realizacji
  1 rok.

  To kpina, że dalej komunikacja odbywa się takimi pojazdami jak w Egipcie, Nawet w Turcji są już minibusy, w których można swobodnie przechodzić z podniesionym czołem, dwoma wyjściami.
  Ale się uśmiałem Panie globetrotter. Jak masz pretensje co do jakości "obsługi" pisz pan pretensje do twórców stanu obecnego.
  Odświeże Ci pamięć:
  http://miasto-info.pl/myslenice/2069,myslenice-pks-sprzedaje-zajezdnie.html
  http://forum.miasto-info.pl/myslenice/128,dworzec-pks,10.html
  http://miasto-info.pl/myslenice/2638,trwaja-rozmowy-pks-z-prywatnymi-przewoznikami.html
  http://miasto-info.pl/myslenice/7074,zawieszone-kursy-pks-myslenice-jak-bedzie-wygladac-komunikacja-w-powiecie.html

  Gdzie byłeś wtedy jak Cie nie było???!!!!
  4 4 Cytuj Zgłoś
 • 10.03.2019 - 14:19
  Mysleniczanin007 napisał/a:


  Gdzie byłeś wtedy jak Cie nie było???!!!!
  W Stanach zbierał pieniądze na powrót.
  2 Cytuj Zgłoś
 • 10.03.2019 - 14:52
  taki_gość napisał/a:
  W Stanach zbierał pieniądze na powrót.
  No tak, zapomniałem...
  3 1 Cytuj Zgłoś
 • 10.03.2019 - 15:37
  Masakra, jak za PRL.
  Ile taka ankieta ma kosztować?

  Można ją zrobić na www a dla tych, którzy nie mają Internetu urna w UM.

  Burmiś nie ma na co kasy wydawać?
  11 4 Cytuj Zgłoś
 • 10.03.2019 - 16:50
  Mysleniczanin007 napisał/a:


  Gdzie byłeś wtedy jak Cie nie było???!!!!
  Podałeś artykuły z 2010 roku zapomniałeś już, że w tym oto roku Donald mu dopiero pokazał jak się ogień rozpala i że od 5 lat istnieje autostrada przez Katowice a on bocznymi dojeżdżał przez Bytom i Gliwice to go chwile zeszło zanim tu dojechał a gdzie tam w 2010 do internetu i jakiegoś forum :-))) chłopina się dopiero uruchomiła na dobre teraz.
  4 Cytuj Zgłoś
 • 10.03.2019 - 17:43
  Vivaldi, wiesz o czym gadasz?
  6 1 Cytuj Zgłoś
 • 10.03.2019 - 18:32
  Pociąg z Kalwarii do Krakowa - 1,5 godziny do 2,5 godziny w zależności od pociągu. Bus - 45minut - gdy są korki jedzie opłotkami. Rezultat? W pociągu jedzie kilka osób, busy są zapchane. Kto zagwarantuje, że inaczej będzie z Myślenic? Pendolino tu nie będzie jeździło.
  8 1 Cytuj Zgłoś
 • 10.03.2019 - 18:46
  Boże! Ludzie, nie będzie żadnej kolejki i skoczni też nie będzie.
  12 3 Cytuj Zgłoś
 • 10.03.2019 - 21:05
  cygnus napisał/a:
  Boże! Ludzie, nie będzie żadnej kolejki i skoczni też nie będzie.
  Skocznię to poprzednik obiecywał i jeszcze tor bobslejowy.
  5 7 Cytuj Zgłoś
 • 11.03.2019 - 8:57
  Proszę, wybudujcie kolej. Zobaczymy, co z tego wyniknie. Nie należy myślącym inaczej podcinać skrzydeł.To nawet może być grzechem. Dla pewności skonsultuję to ze swoim kapelanem.
  2 1 Cytuj Zgłoś
 • 11.03.2019 - 10:10
  taki_gość napisał/a:
  W Stanach zbierał pieniądze na powrót.
  Do USA w wiozłem 2 tyś $ i z tego też miałem na powrót.

  Nie doceniłem pracy na budowie i mycia szyb z zewnątrz na linach na 50 piętrze.
  Ale mogę dać adres, dalej szukają ludzi ze Wschodniej Europy.
  2 1 Cytuj Zgłoś
 • 11.03.2019 - 12:40
  Mieszkam tam gdzie jest kolej WKD. Najbardziej punktualna kolej w Polsce. Jest ona punktualna tylko dlatego że jest w pełni samodzielna i ma swoje tory niezależne od PKP Polskie linie Kolejowe. Równolegle do WKD jest linia z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy która jest zarządzana od strony infrastruktury przez PKP PLK od strony spółki kolejowej przez marszałka województwa mazowieckiego. Codziennie jest ona spóźniona o kilkadziesiąt minut, nic tam się nie dzieje tak jak powinno. Poza tym jest jeden wielki bałagan wokół infrastruktury. Zabiera ona dużo miejsca podzieliła miejscowości na getta. Mieszkając w 60 tysięcznym mieście linia przebiega przez środek i jest tylko jeden przejazd przez tory. Zastanówcie się dobrze czy chcecie tworzyć getta. Polecam spojrzeć przez portal pasażera jak wygląda ruch i opóźnienia kolei wokół Warszawy, tylko WKD jest punktualna, ale to tylko dlatego że ma własne tory własne pociągi i umowy z gminami. Zrobienie czegoś z PKP zapewne będzie olbrzymią porażką, pięści ziemi nie oddał bym PKP PLK, to strata na zawsze i wieki syf w tym miejscu które przejmą. Jeśli kolej to tyko w całości samorządowa bez udziału PKP PLK przy budowie nowych torów i infrastruktury. Jest kilka spółek kolejowych z których jako pasażer regularnie korzystam SKM, Koleje Mazowieckie i Warszawska Kolej Dojazdowa. Linia kolejowa musi być bardzo mądrzę pomyślana inaczej jest problemem i dzieli miasto bezpowrotnie. Tego się nie da tanio czy byle jak zrobić, to znaczy da się ale będzie bardzo źle działać i generować olbrzymie koszty.
  4 1 Cytuj Zgłoś
 • 11.03.2019 - 18:28
  Po co ta ankieta? Po to, aby dokładnie zbadać opinie mieszkańców na temat budowy połączenia kolejowego. Być może po drodze wpadną lepsze pomysły LUB całkowicie zmieni się kierunek jazdy i pieniądze na to przeznaczone zostaną przekierowanie na coś innego. Lepiej przesrać 5 k zł na ankietę niż 1 mld zł na budowę, która może się okazać bez sensu.

  Dlaczego nie w internecie? Dlatego bo to ma być badanie jakościowe i opiniotwórcze. Badanie w internecie to ilościowe, które często nie ukazuje faktycznych problemów.

  Dlaczego nie na przystanku, tylko w domu? Bo w domu można poświecić na to czas, zastanowić się. Osoba w domu czuje się swobodnie, a za tym idzie swoboda wypowiedzi.

  Dlaczego nie wszyscy? Bo czynnik losowy, zapewne. Chyba że ktoś ma czas i pieniądze na zbadanie 18 tys. osób. Konkretyzując - wyniki od pewnego pułapu są już miarodajne, poza tym podkreślam że to badanie jakościowe.

  Dlaczego nie MPK? Jednym z celów tego przedsięwzięcia jest usprawnienie komunikacji. Przejedź się MPK do Balic, a potem wróć SKMką. Idiota nie poczuje różnicy ???? Ponadto, skorzystaj w Warszawie z WKD albo z Kolei Mazowieckiej - ludzie są szybciej w domach w miastach obok niż mieszkańcy Warszawy, którzy muszą się tłuc autobusami miejskimi.

  Poza tym, nikt nie ma ochoty na jazdę rozpadającymi się busami w którym nawet nie mieszczą się nogi, a kierowcy żal dupę ściska na włączenie klimatyzacji, która pewnie i tak nie działa. A dodatkowo rozkładówka to tylko tak dla picu. Nie żyjemy w Afryce... już nie będę wspominał o staniu w korkach, smrodzie i ścisku w godzinach szczytu.

  Niestety trasa też jest uzależniona od miast, które chcą zainwestować w przedsięwzięcie. Myślenice nie są pępkiem tej budowy, są tez inni interesariusze tego projektu, którzy muszą być uwzględnieni na trasie.

  P.S Od dłuższego czasu w internecie krążą pseudospecjaliści, którzy mają wiedzę z projektowania, zarządzania miastem/budżetem, a stolarka i mechanika samochodowa w gratisie. Nie podoba się? Rusz tyłek na wybory i zagłosuj na swojego faworyta albo sam zdobądź uznanie wśród mieszkańców i wystartuj na stołek - to nie boli :) Z duża dupą wszędzie się zmieścisz ale z wielką gębą już nie. Pozdrawiam.
  12 4 Cytuj Zgłoś
 • 11.03.2019 - 21:57
  Co gorsza pseudospecialiści zostają burmistrzami, ich doradcami, współpracownikami.
  Czyż nie mówiłem przed wyborami że nie było na kogo głosować. Teraz dziecko we mgle będzie o wszystko pytało za pomocą ankieterów.
  4 3 Cytuj Zgłoś
 • 12.03.2019 - 12:01
  MPK linia aglomeracyjna do Myślenic - Panie Burmistrzu ,Panie i Panowie Radni ruszcie się za tym , a dopiero potem roztaczajcie marzenia o kolei .
  2 3 Cytuj Zgłoś
 • 12.03.2019 - 16:48
  Oni mają wszystko w d. Robią kampanię wyborczą w najlepsze. Ankieterzy wciągnięci w grę, zapłaci podatnik.
  6 1 Cytuj Zgłoś
 • 12.03.2019 - 20:29
  bono napisał/a:
  Do USA w wiozłem 2 tyś $ i z tego też miałem na powrót.
  Coś Ci się chyba pomyliło :(

  Na forum w wątku: Budujemy razem Polskę,na stronie 6, 28.02.2019 o godz. 22:24 napisałeś:

  bono napisał/a:

  Ciocia która mieszka na stałe w USA kupiła nam bilet powrotny.
  To która wersja jest prawdziwa?
  2 2 Cytuj Zgłoś
 • 12.03.2019 - 23:29
  selenium napisał/a:

  Dlaczego nie MPK? Jednym z celów tego przedsięwzięcia jest usprawnienie komunikacji. Przejedź się MPK do Balic, a potem wróć SKMką. Idiota nie poczuje różnicy ???? Ponadto, skorzystaj w Warszawie z WKD albo z Kolei Mazowieckiej - ludzie są szybciej w domach w miastach obok niż mieszkańcy Warszawy, którzy muszą się tłuc autobusami miejskimi.
  Zgoda, ale na trasie dworzec-Balice nie wiją się wyżyny, których u nas nie brak. Gdybyśmy byli w innym województwie dalej na północ to okej, kolej bardzo prawdopodobna, niedługi (relatywnie) czas budowy. Ale u nas? Zwłaszcza, że istnieje na wyciągnięcie ręki rozwiązanie w postaci poszerzenia krakowskiego MPK? Tylko głupi by nie skorzystał. Naprawdę to aż się śmieszne już robi, że tyle lat trzeba się prosić o coś tak błahego i tyle lat dusić się w tych puszkach na kółkach.
  3 Cytuj Zgłoś
 • 15.03.2019 - 11:12
  Zamiast tej kolei uruchomić komunikację miejską
  Cytuj Zgłoś
 • 15.03.2019 - 11:29
  taki_gość napisał/a:
  Coś Ci się chyba pomyliło :(

  Na forum w wątku: Budujemy razem Polskę,na stronie 6, 28.02.2019 o godz. 22:24 napisałeś:

  To która wersja jest prawdziwa?
  Tamta, tam nic nie ma o tym aby ciocia płaciła za bilet ze swojej kasy.
  Oni aż tacy rozrzutni nie są.
  3 Cytuj Zgłoś
 • Piotr Tomczek 15.03.2019 - 23:06
  Czemu ma służyć ta ankieta ?
  Jak powstanie linia kolejowa to super 99% mieszkańców Myślenic będzie zadowolona.
  1 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach