Myślenice: Do 20 kwietnia w miejscu spalonego śmietnika stanie nowy

W miejscu spalonego w grudniu 2018 roku śmietnika przy bloku nr 8 na Osiedlu 1000-lecia, do 20 kwietnia stanie nowy

Kilka dni temu alarmowaliście, że mijają cztery miesiące od pożaru śmietnika na Osiedlu Tysiąclecia, a zgłoszenia do Urzędu Miasta i Gminy nie przynoszą skutku. Pozostałości po spalonej altanie nazywaliście „tykającą bombą ekologiczną i miejscem, gdzie można spotkać dużą ilość szczurów, kun i insektów”.

W okolicach bloku nr 8 na Osiedlu Tysiąclecia, w grudniu tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, został podpalony budynek gospodarczy, należący do Miasta i Gminy Myślenice. Ogień wypalił całe jego wnętrze.

Jak na redakcja@miasto-info.pl oraz na forum pisał jeden z naszych czytelników: „monity do UMiG Myślenice nie przyniosły rezultatu, a od pożaru mija właśnie czwarty miesiąc”.

Prośbę o reakcję w tej sprawie wysłaliśmy do UMiG Myślenice oraz radnych miejskich wybranych z tego okręgu. Tematem zainteresowało się trzech z nich: Mirosław Fita (PiS), Grażyna Ambroży (KW Bez Układów) i Józef Błachut (KWW Macieja Ostrowskiego), który poinformował nas m.in., że urząd zabezpieczył środki finansowe na zapłatę za nowy śmietnik.

Dzisiaj otrzymaliśmy odpowiedź od urzędu. W piśmie nadesłanym przez Wydział Strategii Rozwoju Gospodarczego i Promocji czytamy, że:

„(…) w grudniu 2018 roku zarządca nieruchomości (UMiG) zgłosił zniszczenie przedmiotowej altany. 28 lutego 2019 r. podpisano umowę z pierwotnym dostawcą na wykonanie i montaż nowej altany śmietnikowej. Umowny termin realizacji to 20 kwietnia 2019 r. Wcześniej trwały czynności prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Myślenicach związane z wyjaśnieniem przyczyn pożaru oraz czynności związane z uzyskaniem odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej za uszkodzone mienie.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 03.04.2019 - 18:55
  Lol
  2 Cytuj Zgłoś
 • 03.04.2019 - 21:30
  Można? Można :-) jeszcze tylko ścignąć podpalacza, o ile wypłacalny ściągnąć finansowo gacie dla przykładu i załatwione.
  5 2 Cytuj Zgłoś
 • mirek@ 04.04.2019 - 7:45
  Vivaldi napisał/a:
  Można? Można :-) jeszcze tylko ścignąć podpalacza, o ile wypłacalny ściągnąć finansowo gacie dla przykładu i załatwione.
  Prwnie ze można... zabrać głos w tej sprawie niemal pół roku po podpaleniu po interwencjach mieszkańców i mediów ;) #brawowy gmina
  3 1 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach