Myślenickie Targi Pracy 2019: Najwięcej ofert w przemyśle, gastronomii i handlu

W Zespole Szkół Techniczno Ekonomicznych im. Mikołaja Reja w Myślenicach odbyły się VI Myślenickie Targi Pracy. Kierowany były nie tylko do osób poszukujących pracy, a także tych noszących się z zamiarem jej zmiany

W tym roku podczas Targów Pracy gościliśmy 16 wystawców, wśród których było
11 pracodawców, 2 Agencje Pracy Tymczasowej, Młodzieżowe Centra Kariery
w Skomielnej Białej. Swoje stoisko wystawiennicze miały również: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Powiatowy Urząd Pracy
w Myślenicach.

Łącznie prezentowano ponad 400 ofert pracy w kraju i za granicą.
Pracodawcy oferowali głównie prace w przemyśle ale także w branżach gastronomicznej i handlowej. Poszukiwani byli min; policjanci, elektrycy, energetycy, elektromechanicy, ustawiacze maszyn wtryskowych, magazynierzy, operatorzy wózków widłowych, pracownicy produkcyjni, operatorzy maszyn, szlifierze, ślusarze, frezerzy, kasjerzy, sprzedawcy, pracownicy biurowi, fryzjerzy, kosmetyczki, kelnerzy i kucharze.

Odwiedzający mieli również okazje zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy za granicą, prezentowano oferty z Niemiec, Holandii, Norwegii, Austrii i Wielkiej Brytanii.

- Celem targów było stworzenie płaszczyzny wspólnej komunikacji pomiędzy osobami poszukującymi pracy a pracodawcami. Targi to doskonała okazja dla pracodawców do prezentacji zakładów i specyfiki pracy, zaś osoby poszukujące pracy mogły dowiedzieć się czegoś więcej być może to właśnie to spowoduje iż wyrażą chęć pracy w promujących się przedsiębiorstwach – mówi p.o dyrektora PUP Izabela Młynarczyk.

W targach wzięło udział blisko 550 odwiedzających. Wśród nich były również osoby na co dzień nie korzystający z pośrednictwa pracy.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty doskonalące umiejętności poszukiwania zatrudnienia pn. „Jeden Urząd – wiele możliwości ” i „ O czym nie powie życiorys – czyli jak pracodawca czyta CV” oraz indywidualne porady udzielane przez doradców zawodowych i pośredników. Łącznie z pomocy doradców skorzystały 40 osób.

Pracodawcy: Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach, KLGS Sp. z o.o.
WAWEL S.A, Jeronimo Martins Polska S.A., ALPHA TECHNOLOGY Sp. z o.o. S.K
Bogusława Pachytel MERSTAL .PL, LARKIS Sp. z o.o., SPECJALMED, Usługowa Spółdzielnia Inwalidów, Jałowcowa Góra S. z o.o., Poczta Polska S.A. , Agencje pracy tymczasowej: Adecco Poland Sp. z o.o., INTERKADA Sp. z o.o. Instytucje wspierający przedsiębiorczość, zatrudnienie i aktywizację
Komenda OHP – Młodzieżowe Centrum Kariery w Skomielnej Białej, Państwowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych o. Małopolski.

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach