Mimo opadów deszczu i zielonej trawy, nieużytki dalej płoną

Strażacy co roku apelują o to, aby nie wypalać traw. Niestety, zarówno ich apele jak i informacje o grożących karach, a także o wypadkach przy pożarach, nie docierają do wszystkich. Płoną kolejne pola i nieużytki

OSP w Trzebuni informuje nas o kolejnym pożarze, który miał miejsce we wtorek, 16 kwietnia.

Przed godziną 20:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze traw i nieużytków na roli Zagrody Zapaczne w Trzebuni. Przy użyciu szybkiego natarcia oraz tłumic ogień został opanowany. Spaleniu uległo ok 0,5 hektara nieużytków. W akcji wzięły udział 2 zastępy  OSP Trzebunia oraz jeden z PSP Myślenice - piszą strażacy z jednostki.

Jak informowaliśmy kilka dni temu , tylko w ciągu 3 tygodni strażacy wyjeżdżali do pożarów nieużytków niespełna 100 razy – najczęściej na terenach gminy Myślenice, Sułkowice, Dobczyce. "W związku z opadami liczymy na szybki wzrost trawy i zakończenie procederu" – mówili strażacy. Wydarzenie z ostatniego dnia wskazuje na to, że mimo deszczu wezwania do gaszenia pożarów traw nie zostały wyeliminowane.

Strażacy zwracają uwagę, że pożary nieużytków angażują znaczną liczbę sił i środków straży pożarnych, a ludzie zaangażowani w tego typu akcję w tym samym czasie mogą być potrzebni do ratowania życia i budynków w innym miejscu.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 18.04.2019 - 8:28
  swiadomosc wiochmenof jest zaskakujaca co trzeba miec pod deklem by wierzyc ze wypalanie urzyznia glebe chyba %%%% z taniego dyskontu i butapren w sztywcie
  11 6 Cytuj Zgłoś
 • 18.04.2019 - 8:35
  Księże, ogarnij się. Szanuj polski język.Tylko tyle chciałbym od Ciebie oczekiwać.Szczęść Boże.
  4 13 Cytuj Zgłoś
 • 18.04.2019 - 13:50
  Trawy wypalają wyborcy PIS-u. Inteligentni inaczej. Administratorze, trzy razy usunąłeś mój wpis.
  3 19 Cytuj Zgłoś
 • 18.04.2019 - 15:14
  Wypalanie traw jest draństwem. Sądzę, że powinni księża grzmieć o tym problemie z ambon. Może do tych ludzi coś mogłoby dotrzeć.
  14 2 Cytuj Zgłoś
 • 24.04.2019 - 13:46
  obserwator 3 napisał/a:
  Trawy wypalają wyborcy PIS-u. Inteligentni inaczej. Administratorze, trzy razy usunąłeś mój wpis.
  To Ty raczej jesteś inteligentny inacze.
  Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach