Aspirant Mariusz Pustuła w gronie najtwardszych strażaków w Europie

Aspirant Mariusz Pustuła z PSP w Myślenicach  został powołany do składu Reprezentacji Polski Strażaków na Mistrzostwa Europy o tytuł Najtwardszego Strażaka (TFA)

Zdobył 4 miejsce indywidualnie oraz 3 miejsce wraz z drużyną. Zwyciężyli strażacy z Czech, 2 miejsce zajęła drużyna Niemiec.

Aspirant Mariusz Pustuła rozpoczął służbę w KP PSP w Myślenicach w 2008 r. Od początku bierze udział w różnego rodzaju zawodach sprawnościowych - biegi po schodach na wieżowce i w Kopalni Soli w Wieliczce, zawody sportowo- pożarnicze.

W zawodach formuły TFA (dla najtwardszych strażaków) startuje od roku 2009 wraz z asp. Szymonem Jopkiem, z którym tworzą drużynę naszej komendy. Uczestnik corocznych Mistrzostw Polski w TFA odbywających się w Toruniu. W 2013 r. w Brukseli na Europejskiej Olimpiadzie Strażaków zdobył indywidualnie złoty medal w biegu po schodach na budynek Atomium, drużynowo wywalczył również złoto wraz z asp. Szymonem Jopkiem i st. kpt Markiem Łabędziem. Dwukrotnie zwyciężał międzynarodowe zawody TFA w Czechach, pięciokrotnie drużynowo zawody w Kopalni Soli. W 2015 r. zdobył tytuł drużynowego Mistrza Polski w TFA. Do chwili obecnej 12 - krotnie startował poza granicami kraju.

 

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach