Dobczyce: Zalew otwarty dla turystów za 5-10 lat?

- Mam nadzieję, że dzięki naszej akcji zbiornik dobczycki zostanie otwarty w perspektywie najbliższych 5 – 10, a nie 50 lat – na temat akcji „Tak dla zalewu dobczyckiego” mówi Łukasz Tabaszewski z myślenickiego oddziału Platformy Obywatelskiej

We wrześniu 2010 roku myślenicka PO stworzyła stronę internetową Tak dla Zalewu Dobczyckiego na której znajdował się apel do dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej o udostępnienie zalewu dla celów rekreacyjnych. Wypełniając kilka rubryk, można było wyrazić swoje poparcie dla tego pomysłu i wysłać list do dyrektora RZGW. O efekty akcji zapytaliśmy Łukasza Tabaszewskiego po 6 miesiącach od jej zainicjowania.

We wrześniu 2010 r. przedstawiciele myślenickiego oddziału Platformy Obywatelskiej uruchomili witrynę Tak dla zalewu dobczyckiego , która zawierała apel do dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej o udostępnienie zalewu dla celów rekreacyjnych. Apel wysłało 1290 osób. Co udało się do tej pory osiągnąć?

 Łukasz Tabaszewski: O sprawie zrobiło się głośno. Dzięki inicjatywie coraz więcej osób spoza naszego najbliższego regionu dowiaduje się o Jeziorze Dobczyckim i jego potencjale rekreacyjnym. Na przełomie stycznia i lutego odbyło się spotkanie Leszka Gowina z dyrektorem RZGW Jerzym Grelą. W wyniku rozmowy w najbliższym czasie zorganizujemy spotkanie wędkarzy z przedstawicielem RZGW na temat udostępnienia brzegów. Co ciekawe, Dyrektor Grela zgodził się z wieloma naszymi postulatami. Myślę, że wkrótce zacznie nas wspierać w naszych działaniach.

Z moich informacji wynika, że w najbliższym czasie po zalewie zacznie kursować statek wycieczkowy, korona zalewu również ma być otwarta dla turystów w tym roku.

Na jakim etapie obecnie znajduje się wspomniana inicjatywa?

Rozmawiamy na temat zalewu z wieloma samorządowcami, politykami i naukowcami. Staramy się dalej promować inicjatywę. Chcemy organizować spotkania różnych środowisk zainteresowanych otwarciem jeziora dla sportów wodnych z przedstawicielami RZGW, czy MPWiK.

Ostatnio pojawił się ciekawy pomysł, aby alejki spacerowe wokół zalewu (istnieje szansa na ich wybudowanie w przeciągu najbliższych trzech lat) w okresie zimowym przeradzały się w ścieżki do jazdy na nartach biegowych. Podczas rozmów co chwilę pojawiają się nowe koncepcje i pomysły na potencjalne zagospodarowania jeziora.

W komentarzach pod artykułem internauci zarzucali PO, że wspomniana inicjatywa to działanie związane z wyborami, a temat zalewu wyciąga się od lat w trakcie kampanii wyborczej…

Żyjemy w realiach dojrzałej demokracji, która to charakteryzuje się tym, że co chwilę odbywają się jakieś wybory. Rok temu mieliśmy wybory prezydenckie, pół roku temu samorządowe. W jesieni odbędą się wybory parlamentarne. Gdyby chcieć uniknąć działań w okolicach wyborów, to nigdy nic nie można byłoby zrobić.
Czy zatem zbiornik dobczycki zostanie otwarty dla turystów?

Z pewnością. Pytanie brzmi tylko kiedy? Mam nadzieje, że dzięki naszej akcji stanie się to w perspektywie najbliższych 5 – 10, a nie 50 lat.


Zobacz także: Sułkowice: Trwa budowa zalewu rekreacyjnego

 

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • Dorota Ruśkowska 01.04.2011 - 7:40
  Mmmm wędka,rybki i żagle w tle.Nie mogę się doczekać realizacji.
  Cytuj Zgłoś
 • 01.04.2011 - 7:49
  Fantastyczna inicjatywa też czekam na ten moment.
  Cytuj Zgłoś
 • Damian 01.04.2011 - 7:59
  Jeśli się uda udostępnić zalew turystom (mam nadzieję, że się to uda) to trzeba będzie go porządnie wysprzątać :)
  Cytuj Zgłoś
 • 01.04.2011 - 8:09
  nomad napisał/a:
  Jeśli się uda udostępnić zalew turystom (mam nadzieję, że się to uda) to trzeba będzie go porządnie wysprzątać :)
  nomad dokonales przelomowego odkrycia
  Cytuj Zgłoś
 • 01.04.2011 - 8:40
  gość: remek napisał/a:
  nomad napisał/a: Jeśli się uda udostępnić zalew turystom (mam nadzieję, że się to uda) to trzeba będzie go porządnie wysprzątać :)

  nomad dokonales przelomowego odkrycia
  Remku, nie wyczytałeś ironii... powodem dla którego decydenci nie chcą udostępnić zalewu dla celów rekreacyjnych jest rzekoma ochrona czystości wody pitnej. A Nomad miał na myśli, że zalew jest tak zasyfiony, że zanim dopuści się go do rekreacji, to najpierw trzeba go wysprzątać...
  Cytuj Zgłoś
 • 01.04.2011 - 9:15
  podobno ludzie w krakowie pija ta wode i jeszcze za nia placa :?
  Cytuj Zgłoś
 • 01.04.2011 - 10:46
  Kampania wyborcza PO rozpoczęta, Łukaszu ?
  1 Cytuj Zgłoś
 • 01.04.2011 - 12:49
  W Myślenicach to taki grajdołek że różne głupoty się napisze , obieca i społeczeństwo uwierzy.Już tyle obiecanek się nie spełniło , ale ludzie dalej ufają, dają się nabierać.
  Cytuj Zgłoś
 • 01.04.2011 - 12:50
  TYLKO PIS RZĄDZI W MYŚLENCIACH !!!
  1 Cytuj Zgłoś
 • 01.04.2011 - 13:21
  Ja się zastanawiam czemu głosujecie na Łatasa wyborach do parlamentu czy Ostrowskiego na burmistrza ci panowie nic nie robią dla naszego pięknego miasta. Lenie i tyle szkoda pisać.
  Cytuj Zgłoś
 • M G 01.04.2011 - 14:22
  5 - 10 ... a może 15 lat
  Powodzenia , bo ja na to czekem cierpliwie...
  Cytuj Zgłoś
 • 01.04.2011 - 15:01
  Kampania wyborcza PO rozpoczęta.
  Zastanawiające czy my jesteśmy pod czyjąś okupacją? Czy na tym terenie rządzi ODGW i kilku "dziadków" że od lat nie da się przepchnąć tak prostej sprawy.Niech nikt idiotycznie nie tłumaczy że chodzi o czystą wodę i ochronę środowiska.
  GDYBY CHODZIŁO O CZYSTĄ WODĘ TO NIE ODDALI BY DO UŻYTKOWANIA ZALEWU PRZED SKANALIZOWANIEM CAŁEJ ZLEWNI POWYŻEJ UJĘCIA.OD LAT PŁYNĘŁY I PŁYNĄ ŚCIEKI RABĄ A ZAGROŻENIEM JEST WĘDKARZ I TURYSTA KTÓRY PRZYPADKIEM WYSIKA SIĘ NA BRZEGU.
  PO PROSTU KTOŚ CHCE POKAZAĆ ŻE MA WADZĘ.
  Cytuj Zgłoś
 • 01.04.2011 - 15:01
  Łukaszu Tabaszewski (z dedykacją):
  "Co użyjem to dla nas, za dziesięć lat nie będzie nas"


  Mydlić oczy to Wy już potraficie POkazaliście to przez ostatnie 3,5 roku.
  Cytuj Zgłoś
 • Zdzichó Kowal PJN 01.04.2011 - 15:31
  Ooooo!
  A czy nie morzono by Pan Łukasz do załatwienia tramwaj wodny do miast Dobczyce, irzby jechało siem tamok z wiemkszo nirz dotyhczas przyjenościo, podziwiajomc jakitaki pejzarz jezior?
  Gdybysz uproszono RZGW popoprzez Pan Burmiszcz z pewnościo postawiono tesz by jaki mol!
  zezpowarzamniem
  Zdzichó
  Cytuj Zgłoś
 • 01.04.2011 - 17:08
  Ja też oddam głos na SLD, PO i PiS pokazały że są jak dwa psy ,które gryzą się między sobą,takich ludzi Polsce nie potrzeba,niech się umówią w parku na ,,ustawkę''
  Cytuj Zgłoś
 • 01.04.2011 - 17:31
  wreszcie madry pomysl, czas aby piekny zbiornik wodny zostal turystycznie zagospodarowany i gmina Dobczyce czerpala zyski, lokalni mieszkancy mieli prace.
  Cytuj Zgłoś
 • 01.04.2011 - 18:48
  Zalew Dobczycki pełni funkcję zbiornika wody pitnej dla Krakowa, a także miejscowości powiatu myslenickiego. Nie ma żadnych szans na przekształcenie go w akwen dla rekreacji, ponieważ jest zbiornikiem wody pitnej. Te obietnice to czysta manipulacja PO przed wyborami. Nie ma co się tym przejmować. Najbliższy akwen dla rekraacji to Czorsztyn lub Rożnów, a nie bajoro w Wiśniowej lub Sułkowicach.
  Cytuj Zgłoś
 • 01.04.2011 - 19:17
  Są ujęcia wody pitnej które są udostępnione dla rekreacji. Ja uważam, że już dawno powinien być udostępniony. Ludzie mogliby zarobić na rekreacji:pensjonaty, kwatery, lokale gastronomiczne, wypożyczalnie sprzętu wodnego co za tym idzie praca dla ludzi. Na pewno przyjechałoby wielu turystów. Zyskałaby gmina Dobczyce i Myślenice to władze Panowie burmistrzowie powinni się jeszcze przyłożyć. Na pewno wszystkim wyszło by to na dobre. Po za tym my pijemy wodę z Raby tam się przecież ludzie kąpią, wypuszczają szamba do rzeki a potem do zalewu. A jeśli nie chcą udostępnić całego zalewu to może chociaż część!!!
  Cytuj Zgłoś
 • 01.04.2011 - 19:57
  no wszystko ok., ale mówienie o tym że wcześniej nic w temacie się nie działo jest lekkim nieporozumieniem. były spotkania - były rozmowy z udziałem ministrów., środowisk żeglarskich działo sie naprawdę dużo. niestety efektów brak to prawda. całą inicjatywę jak najbardziej bym popierał gdyby nie pan łukasz...;/ sorki ale kampania ruszyła na maksa a twoja skłonność no wożenia się niekiedy na sprawach oczywistych przy użyciu swoich kolegów - niejednokrotnie oddanych sprawie., niestety bezimiennych jest żenująca. może nie za 50 a za 10 lat.... nie no oklaski - ale jak ktoś uważa, ze jest to sprawa która będzie się przeciągała tyle lat niech jeszcze raz pomyśli i może zmieni swój wpis ;/
  łukasz na pewno kocha spacery jest zapalonym żeglarzem, kocha narty biegowe - a co najważniejsze - robi to wszystko by żyło sie lepiej, nam wszystkim: to tylko wyższe cele kierują jego działaniami. chęć poprawienia ogólnego wskaźnika zadowolenia...
  pozdrowienia dla struktur PO., ci co siedzą w temacie wiedzą o co chodzi. ci co jeszcze nie - zapewniam że przejedziecie sie na swoim liderze ;/
  Głosujcie na Łukasza - pewnie jeszcze nie na jesieni., ale w końcu musi zostać radnym :) kiedyś... za zalew ;/
  Cytuj Zgłoś
 • 01.04.2011 - 20:02
  To jeden z niewielu jak nie jedyny zbiornik wody pitnej zamknięty całkowicie dla rekreacji i nie ma takiego przepisu który by to zabraniał.Paru "dziadków" trzyma na tym łapę i tyle .A PO niech się nie robi dobre że dzięki nim udostępnią zalew.Kiedyś wreszcie ktoś przyjdzie po rozum do głowy i to wcale nie będzie wasza zasługa.
  Cytuj Zgłoś
 • 01.04.2011 - 20:15
  ale mi zbiornik wody pitnej gorsze dziadostwo tam plywa,trupy smici scieki padniete zwierzeta a takie lodki napewno niezanieczyszcza tak wody, a przynajmiej ludzie mieli by cos z tego i gminy
  Cytuj Zgłoś
 • 02.04.2011 - 6:44
  Tylko SLD!! Łukasz to bajkopisarz! Żadne z jego przewidywań się się nie spełniły. Zagłosuję na lewicę, może nic nie zmieni, ale przynajmniej zakończy wojnę między PO i PIS.
  Cytuj Zgłoś
 • 02.04.2011 - 9:21
  SLD pieprzeni czerwoni socjaliści idioci tylko Belka i Hausner normalni byli mam dość Millera Oleksego Janika Napieralskiego TYLKO NIE ONI!!!
  Cytuj Zgłoś
 • 02.04.2011 - 12:18
  Mam dość polityków!
  Cytuj Zgłoś
 • 02.04.2011 - 14:46
  Łukasz jest spoko chociaż niestety trochę z konopii. Prawdziwy dramat to KudaSSSS.
  Cytuj Zgłoś
 • 02.04.2011 - 15:37
  Rafał, nota bene też już zaczął kampanię.;
  http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1132586-wszyscy-wiedza-ze-jestem-z-sld.html
  Polecam szczególnie fragmenty;
  "Nie wiem, czy w moim okręgu wyborczym jest radny, który zgłosiłby więcej interpelacji albo więcej razy spotkał się z mieszkańcami. Wydaje mi się, że nie. Poza tym zorganizowałem dużą grupę młodych ludzi - nie wszyscy są z SLD - którzy wspierają czynnie pracę bezpartyjnego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, wspierają mnie merytorycznie, gdy zastanawiam się nad problemami naszej lokalnej społeczności. Samemu w polityce nie zrobi się nic. Więc indywidualna kariera nie ma znaczenia.
  - Jeszcze niedawno można było zobaczyć Pana w pierwszym rzędzie, jeśli pojawiały się jakieś protesty społeczne. Teraz jest Pan bliżej władzy. Optyka też się zmieniła?

  - Bycie radnym oraz dostęp do pewnych informacji wygląda rzeczywiście inaczej niż z punktu widzenia "zwykłego" mieszkańca. Dzisiaj widzę, że bardzo ważne jest umiejętne przekazywanie obywatelom posiadanej wiedzy.

  Ja np. krytykowałem postępowanie urzędu i burmistrza w sprawie wysypiska śmieci. Ale nie dlatego, żeby od razu wszystko zamknąć, tylko publicznie pytałem, czy kiedykolwiek była rozważana inna lokalizacja.

  Gdybym zobaczył analizy, że akurat w tym miejscu taka inwestycja jest niezbędna, to pewnie bym się wtedy zgodził.

  - Wie Pan, że takich analiz nie było. Co Pan dzisiaj myśli?

  - Sprawa budowy wysypiska zabrnęła już tak daleko, że konsekwencje zaniechania projektu mogą bardzo odbić się na gminie.

  - Czyli?

  - Gdyby się okazało, że trzeba zwrócić pieniądze z unijnej dotacji albo gdybyśmy zostali bez wysypiska i musieli płacić kary to oznaczałoby rozłożenie budżetu gminy.

  Z tego punktu ciężko jest zawrócić. "

  To znowu jest Pan "za, a nawet przeciw"? Bo taki sposób myślenia oznacza usankcjonowanie metody działania według faktów dokonanych. Przed chwilą Pan powiedział, że nie było możliwości wyboru.

  - Nie godzę się na to, żeby nie rozmawiać ze społeczeństwem, ale jeśli już coś zabrnęło za daleko, koszty rezygnacji z projektu mogą być duże. Jednak należy zrobić wszystko, aby ludzie wiedzieli, że ich zdanie było ważne przy podejmowaniu decyzji. Wymagam jawności władzy nawet na najniższych szczeblach. Ludziom należy tłumaczyć dotyczące ich decyzje.

  - To na koniec tego wątku, który Pan zresztą wywołał: czy mimo jednoznacznego wyroku sądu, prace na składowisku powinny być kontynuowane?

  - Jeśli rzeczywiście są prowadzone roboty inwestycyjne, to powinny być wyciągnięte surowe konsekwencje. Takie jak przewiduje prawo. Spotkałem niedawno w urzędzie prezes Ewę Kęsek i usłyszałem od niej, że są to roboty zabezpieczające. Nie pozostaje mi nic innego, jak w to wierzyć. Jeśli jest inaczej, niech odpowiednie organy to sprawdzą. "

  To ostatnie zdanie to my już doskonale znamy...
  Cytuj Zgłoś
 • 02.04.2011 - 18:07
  Skoro ten człowiek jest z PO to pewnie myśli jak by ten zalew sprzedać.bo przecież już niewiele pozostało w Polsce do sprzedania,wszystko darmozjady sprzedają.
  Cytuj Zgłoś
 • 03.04.2011 - 10:29
  i prawidłowo państwo nie powinno być właścicielem firm itp to nie jest funkcją państwa
  Cytuj Zgłoś
 • 03.04.2011 - 11:16
  gość: nar napisał/a:
  i prawidłowo państwo nie powinno być właścicielem firm itp to nie jest funkcją państwa
  Lepiej sprzedać Niemcom lub Ruskim,,właśnie Lotos mają sprzedać Ruskim i podzielić się kasą.
  Gratuluję takiego poziomu myślenia....
  Cytuj Zgłoś
 • 03.04.2011 - 11:46
  "Lepiej sprzedać Niemcom lub Ruskim,,właśnie Lotos mają sprzedać Ruskim i podzielić się kasą.
  Gratuluję takiego poziomu myślenia...."
  Nie sprzedają państwu niemieckiemu czy rosyjskiemu tylko spółce prywatnej Polska nie ma firm znaczących na świecie niestety co jest głównie dzięki komunie ja ciesze się ze z moich podatków pracownicy Lotosa nie dostaną już ani złotówki
  a twój poziom wiedzy na temat ekonomii jest żenujący i nie ma co dyskutować bo i tak nie rozumiesz podstawowych znaczeń Ja już od 3 lach pracuję w niemieckiej firmie i bardzo się z tego powodu ciesze
  Cytuj Zgłoś
 • 03.04.2011 - 13:53
  gość: nar napisał/a:
  "Lepiej sprzedać Niemcom lub Ruskim,,właśnie Lotos mają sprzedać Ruskim i podzielić się kasą.
  Gratuluję takiego poziomu myślenia...."
  Nie sprzedają państwu niemieckiemu czy rosyjskiemu tylko spółce prywatnej Polska nie ma firm znaczących na świecie niestety co jest głównie dzięki komunie ja ciesze się ze z moich podatków pracownicy Lotosa nie dostaną już ani złotówki
  a twój poziom wiedzy na temat ekonomii jest żenujący i nie ma co dyskutować bo i tak nie rozumiesz podstawowych znaczeń Ja już od 3 lach pracuję w niemieckiej firmie i bardzo się z tego powodu ciesze
  Prezentujesz tutaj poziom wiedzy ekonomicznej pełowca.
  Cytuj Zgłoś
 • 03.04.2011 - 14:06
  raczej człowieka mającego pojęcie o tej materii bo pracuje w tym już kilka lat mające wykształcenie i doświadczenie a Wy niby kim jesteście by pisać o tym co czym nie wiecie zakochani w komunizmie , gdzie chcecie by nic od was nie wymagać by sami Wam dali pracę
  Cytuj Zgłoś
 • 03.04.2011 - 15:26
  Cytat"i prawidłowo państwo nie powinno być właścicielem firm itp to nie jest funkcją państwa"
  Oczywiście państwo powinno pobierać podatki nie dając nic w zamian-płatna oświata , służba zdrowia i armia która nie obroni przed nikim oraz policja bojąca się przestępców z wymiarem"sprawiedliwości"wsadzającym do więzienia za sfałszowanie legitymacji szkolnej .
  To państwo nie służy obywatelowi a tak wiele miało zmienić sie po zwycięstwie PO i co z tego wyszło?
  To kto ma zdecydować o otwarciu zbiornika jak nie lokalne władze-może ONZ,NATO czy jakaś inna instytucja międzynarodowa.Bez zmiany tego chorego systemu nic nie dadzą żadne obietnice i dobrze o tym wiecie a robicie przed wyborami kolejną wodę z mózgu.
  Cytuj Zgłoś
 • 03.04.2011 - 16:11
  podatki powinny być na niskim poziomie max 15-12 % CIT zlikwidowany ale państwo nie powinno być właścicielem firm które i tak nie płacą podatków bo sp.SP nie płacą ich
  Cytuj Zgłoś
 • 03.04.2011 - 21:44
  gość: Zorro napisał/a:
  Zalew Dobczycki pełni funkcję zbiornika wody pitnej dla Krakowa, a także miejscowości powiatu myslenickiego. Nie ma żadnych szans na przekształcenie go w akwen dla rekreacji, ponieważ jest zbiornikiem wody pitnej. Te obietnice to czysta manipulacja PO przed wyborami. Nie ma co się tym przejmować. Najbliższy akwen dla rekraacji to Czorsztyn lub Rożnów, a nie bajoro w Wiśniowej lub Sułkowicach.
  na zbiornikach pitnych mozna miec rekreacje, dopuszcza sie tylko biala flote.
  Cytuj Zgłoś
 • 04.04.2011 - 12:12
  Cytat"Mam nadzieję, że dzięki naszej akcji zbiornik dobczycki zostanie otwarty w perspektywie najbliższych 5 – 10, a nie 50 lat "
  A czy za 5-10 lat coś się zmieni-przecież dalej będzie to zbiornik wody pitnej więc jeżeli będzie mógł być otwarty wtedy to dlaczego nie teraz?????
  Cytuj Zgłoś
 • toksyk@wp.pl 05.04.2011 - 10:35
  gość: nieoświecony napisał/a:
  Cytat"A czy za 5-10 lat coś się zmieni-przecież dalej będzie to zbiornik wody pitnej więc jeżeli będzie mógł być otwarty wtedy to dlaczego nie teraz?????
  Problemem nie jest fakt, że jest to zbiornik wody pitnej. Gdybyś przeczytał dokładnie komentarze wiedział byś, że większość takich zbiorników jest otwartych. Problemem jest biurokracja i brak odpowiednio kompetentnej administracji.
  Jeżeli natomiast ktoś uważa, że to jedynie kiełbasa przedwyborcza odpowiem, że dobrze że chociaż przed wyborami mamy taką kiełbasę a aktywni społecznie ludzie robią cokolwiek.
  Cytuj Zgłoś
 • 10.04.2011 - 18:04
  Panie Lukasz za 10 lat nie będzie zalewu. Wystarczy spojrzeć z Tulei jak zamulony jest zbiornik. Praktycznie nie ma nawet połowy pierwotnej objętości.
  Cytuj Zgłoś
 • 12.04.2011 - 15:02
  aha
  czysta woda dla Krakowa,
  wiem już gdzie się po robocie mył będę :-)
  Cytuj Zgłoś
 • 16.04.2011 - 9:14
  Teraz PO-wskie bogacze mają 5-10 lat na wykupienie ziemi wokół zbiornika. W przyszłości zarobią na tym. Dobrze się ścielicie PO-wskie darmozjady !

  A Panie Lukasz jak będzie się pływać PO zalewie skoro na odległości Osieczany - Droginia zalew można przejść na drugą stronę ( woda po kostki ), dwa kto zbiera i kto będzie zbierał tony śmieci wyrzucane przez Krakusów posiadających kempingi w Drogini ( nie posiadających opłacanych koszy na śmieci ), trzy co z kanalizacją ( woda pitna brak kanalizacji ) ?

  Panie Lukasz zrób pan :
  1 . Pogłębienie i odmulenie zalewu
  2 . Oczyszczenie ze śmieci, odpadów i monitoring wokół brzegu jeziora
  3 . Wykonanie kanalizacji wokół terenów zbiornika i likwidacja gospodarstw używających opryski chemiczne

  Potem zacznij rekreację.
  Cytuj Zgłoś
 • 16.04.2011 - 22:25
  sorry ja nie rozumiem tych wszystkich komentarzy typu '"to zbiornik wody pitnej" dlatego nie jest udostępniony bzdura! byliście na brzegu? ja byłem mieszkam w dobczycach wszystko się tam pałęta od starych krzeseł po opakowania po lekach syf syf i jeszcze raz syf i to wszystko jezioro wyrzuca. Gdyby był udostępniony dla turystów i białej floty to raz że napłynąłby cały Kraków bo ma bliżej niż do innych zbiorników a co za tym idzie pieniądze i wszystkie okoliczne miejscowości mogłyby mieć z tego dochód i nowe miejsca pracy.. a dwa woda byłaby na pewno czystsza niż jest teraz bo zbiornik musiałby być regularnie oczyszczany gdyby dopuścić do niego ludzi bo nie wyobrażam sobie żeby turyści chcieli się kąpać i pływać w nim gdy tyle śmieci w koło więc ich obecność jedynie by wpłynęła na poprawę. Byłem rok temu nad soliną masa turystów żaglówek itp i czyściej na pewno niż u nas..widziałem jak to może wyglądać ale u nas lepiej nic nie robić.. bo ta czy inna partia.. bo lepiej utrzymać ten zbiornik szamba w takim stanie jak jest i wciskać że woda pitna niż coś poprawić i mieć z tego profity.
  Cytuj Zgłoś
 • 24.06.2011 - 22:03
  mam nadzieję, że zbiornik nie zostanie udostępniony. Nie wyobrażam sobie tego syfu ciągnącego się wraz z turystami.
  1 1 Cytuj Zgłoś
 • 13.09.2011 - 17:46
  UDOSTĘPNIC ZALEW WĘDKARZOM,NP,OPŁATA DZIENNA 10 ZŁ
  Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach