Trzy punkty dla Dalinu (galeria)

Po nieudanej inauguracji rundy wiosennej, Dalin Myślenice pokonał Lubań Maniowy 1:0

Bramkę w 70 minucie strzelił Stelmach. Myśleniczanie przeważali od pierwszych minut spotkania, mimo to ich grę charakteryzowała nerwowość. Porażka 3:0 z Beskidem Andrychów, zajmującym dolną część tabeli oraz rola faworyta, w pierwszych minutach działała na naszych piłkarzy deprymująco. Po pierwszej odsłonie na tablicy wyników wciąż widniał remis 0:0.

Mimo nieustających ataków, piłkarze ciągle nie byli w stanie strzelić bramki 16 drużynie w tabeli. Udało się to dopiero Stelmachowi, który w 70 minucie pokonał bramkarza gości. Od tej pory gra nabrała tempa, Dalin zdawał się łapać falę, a zawodnicy Lubania częściej znajdowali się pod bramką Szuby. Pomimo 5 minut doliczonych do przepisowego czasu gry, wynik nie uległ zmianie.

Dalin zdobył 3 punkty i po 19. kolejce zajmuje drugie miejsce, depcząc po piętach Unii Tarnów, która na wyjeździe pokonała piąty w tabeli Glinik 1:0. Kolejny mecz, tym razie na wyjeździe Dalin zagra z Popradem Muszyną zajmującym 12 miejsce. W rundzie jesiennej z tej rywalizacji zwycięsko wyszedł Dalin, pokonując Muszynian 2:0.