Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych: ODWOŁANY

Czerwcowy przegląd został odwołany. Jako powód organizatorzy podali zbyt małą liczbę chętnych zespołów. Jak to możliwe, skoro podczas majowe Przeglądu „Kwadrat”, w Parku Przygody wystąpiło kilkanaście kapel w tym wielu debiutantów?

Przegląd miał odbyć się w najbliższą sobotę 11 czerwca o goz. 16 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. - Został przełożony na przełom września i października ze względu na małą liczbę zgłoszonych zespołów – poinformował nas Zbigniew Morawski z MOKiS.

Przegląd odbywał się od dziesięciu lat. Podczas ubiegłorocznej edycji na scenie wystąpiło 8 zespołów. Po jubileuszowej edycji rozgorzała dyskusja na temat formuły imprezy i ewentualnych zmian, które mogłyby sprawić by stała się atrakcyjniejsza.

Oficjalną debatę rozpoczęliśmy w styczniu na łamach Miasto-info.pl publikując artykuł jednego z użytkowników pt. „Czas na zmiany” . Forumowicze oraz członkowie lokalnych zespołów zastanawiali się w jaki sposób odświeżyć formułę imprezy. Miesiąc później opracowali listę proponowanych zmian.

Formule przeglądu uczestnicy oraz widzowie zarzucali m.in. zbyt duże dysproporcje pomiędzy nowymi zespołami/wykonawcami, a „weteranami” przeglądu, termin (impreza odbywała się w czwartki) i problemy z nagłośnieniem.

Natomiast w majowym przeglądzie zespołów muzycznych „Kwadrat” organizowanym w Parku Przygody  wystąpiło kilkanaście kapel, w tym wielu debiutantów. Dlaczego nie zgłosili się do przeglądu organizowanego przez MOKiS i starostwo powiatowe?

Czekamy na wasze głosy w dyskusji.

Czytaj także

Komentarze

 • 09.06.2011 - 8:25
  Ludzie mają oczy i uszy. Idą tam gdzie ich praca zostaje zauważona,a nie lekceważona. idą tam gdzie poważnie się z nimi rozmawia. Tutaj ludzie dali wyraźne wskazówki i nikt tego nie wziął pod uwagę i mamy efekty. Czarno widzę przeglądy w MOKIS-ie. Aj, będzie w tym roku kłopot z 400 000 odwiedzających. Proponuje wraz z biblioteka dobudować basztę koło myślenickiego centrum kultury/ szumnie tak nazwanego/. Niedługo będzie tam straszyło - pustką.
  12 2 Cytuj Zgłoś
 • Piotrek 09.06.2011 - 8:38
  Ja jako przyczynę uznał bym to, że chyba nigdzie w internecie nie było formularza zgłoszeniowego :)
  6 Cytuj Zgłoś
 • 09.06.2011 - 8:58
  No właśnie. Ale z okazji nienaśmiecenia cały zespół otrzyma stosowne premie, nagrody burmistrza i starosty.
  Całe szczęście,ze kultura prawdziwa obroni się sama. W tym roku domem kultury będzie Park Przygody. Tam przynajmniej komuś coś się chce.
  7 1 Cytuj Zgłoś
 • 09.06.2011 - 9:18
  wiedziałem ze to sie tak skończy... młodzi sie tak burzyli żę stare konie powinny nie grać, a jak odpuścili to nie ma kto grać teraz... macie wielcy pseudo okoliczni muzycy możecie sobie grać ale na butelkach od piwa w parku... hahaah

  ps. brawo też dla ludzi którzy zaangażowali się w zmiany regulaminu i zasad przeglądu... jak widać efekt piorunujący
  5 7 Cytuj Zgłoś
 • toksyk@wp.pl 09.06.2011 - 9:51
  Winę przedewszystkim ponosi MOIKS a nie pseudo okoliczni muzycy. Dla mnie to miejsce do zwalczania kultury. Ośrodek przynoszący 500 tys zł straty rocznie, wypłacający sobie premie i nagrody jak pisze outsiderka.
  11 2 Cytuj Zgłoś
 • 09.06.2011 - 10:04
  Przeczytałam dzisiaj ,ze MOKIS Otrzymał w tym roku na działalność 1,5 miliona. Oj będzie co tracić. Na to pieniądze są,ale jak ja potrzebuję coś od urzędu jako obywatel słyszę : brak środków.
  tak się tu traktuje ludzi. szkoda,ze jestem kobietą bo bym to olała.
  10 Cytuj Zgłoś
 • Kuba 09.06.2011 - 10:08
  Wielka szkoda, ale może teraz zespoły się opamiętają i na wrzesień się pozgłaszają. Większość z nich nie zrobiła pewnie tego teraz przez niedopatrzenie i gapiostwo.
  1 12 Cytuj Zgłoś
 • Bartek 09.06.2011 - 10:17
  to przykład na to jak jest zbudowane wszystko w tym miescie. glebokie korzenie wszystko odbywa sie na zasadzie kalki, co rou tak samo tylko w nazwie zmieniamy z IX na X i drukujemy ogloszenie na drukarce. zero promocji, zero marketingu, szumu w mediach dostooswania przegladu do zmieniajacych sie warunkow i oczekiwan. raz cos dotkniesz - probujesz zmienic i wszystko sie rozpada u podstaw.
  11 Cytuj Zgłoś
 • 09.06.2011 - 11:34
  Moim zdaniem największym problemem jest Pani A.W! Spójrzcie w internecie ile dzieje się w Domach Kultury w innych miastach, ile tam jest inicjatyw i możliwości. U nas Dom Kultury to tak naprawdę Dom Towarzystwa Wzajemnej Adoracji. Nic tam sie nie dzieje takiego co mogłoby przyciągnąć ludzi do MOKiSu. Potrzebny jest dyrektor z pasją i społeczną żyłka. Człowiek mądry i otwarty. A Pani A.W niech u siebie w domu porządzi.
  15 1 Cytuj Zgłoś
 • 09.06.2011 - 11:43
  Mawia się, że jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. My nie możemy nawet lubić tego co mamy. Żywcem ni ma za co!.
  Sławiący Panią A.W śpią bo nie spływa lawina opinii powalających na kolana.Śpią! Niskie ciśnienie.
  3 1 Cytuj Zgłoś
 • 09.06.2011 - 12:08
  ja nwet nie wiedziałem ze to sie odbywa nigdzie o tym nie pisali, nigdzie nie bylo formularzy nic :) mysle ze moga to zrobic w wakacje :)
  4 1 Cytuj Zgłoś
 • 09.06.2011 - 12:10
  Na temat działalności pani Dyrektor jest już cały wątek:

  http://forum.miasto-info.pl/myslenice/539,mokis-z-kultura-na-bakier.html

  W dalszym ciągu działania p. AW rozwalają wszelkie inicjatywy kulturalne w Myślenicach.
  Jej kolejny "poroniony" pomysł kina 3D wpedzi kolejny dłu MOKIS.

  Czy władze miasta nie chcą czy nie mogą zdecydowanie zadziałać w kwestii pan i Dyrektor? Gdzie są radni, którzy są w równej mierze odpowiedzialni za finansowanie jednostek kulturalnych.
  5 2 Cytuj Zgłoś
 • 09.06.2011 - 12:14
  tak wgl sprzet w w moku jest nieziemski co by mozna bylo z nim zrobic to nikt nie umie sie nim poslugiwac... nawet rok temu na przegladzie zle ustawiali pod zespolu nikt sie nie slyszal...
  9 1 Cytuj Zgłoś
 • 09.06.2011 - 12:35
  Co roku dudniało o przeglądzie w MOKiS, bo był to jedyny przegląd w okolicy. Słyszało się o nim już kilka miesięcy wcześniej. W tym roku dudniało o Kwadracie. Dużo ludzi wpadło w dezinformacyjną pułapkę, sądząc, iż Kwadrat został zorganizowany zamiast przeglądu powiatowego - bo nagrodą jest support Dżemu na Dniach Myślenic. Czyli nagroda główna corocznej edycji Przeglądu Powiatowego.

  Mało tego, główne 2 nagrody, które oferuje Kwadrat są moim zdaniem o niebo bardziej cenne, niż kilkaset złotych w MOKiS. A w tym roku, z tego co wiem, jeśli odbył by się przegląd w MOKiS, to nie było by nagrody w formie gry na Dniach Myślenic. A tylko takie nagrody mają wymierne korzyści ! Chodzi o promocję, możliwość gry na profesjonalnej scenie, przed profesjonalnym zespołem, możliwość pokazania się ludziom, możliwość zdobycia doświadczenia w stresujących sytuacjach... to się liczy. I takich nagród brakuje.

  Pieniądze pieniędzmi, jasne - struny kupić trzeba. Ale za żadną kwotę nie wykupisz sobie doświadczenia !

  Moim zdaniem.
  14 1 Cytuj Zgłoś
 • 09.06.2011 - 12:47
  Ryba żal mi Ciebie i twojego zespołu chodź was bardzo lubie i szanuje...Ja szczerze wolałem dostać pare stówek w MOKiSie niż dostać możliwość zagrania 20min przed pseudo gwiazdą na DM bo przynajmniej miałem za co struny kupić. A wy w nagrode dostaliście możliwość wystęu przed hałturniczą gwiazdą z ukrainy, która wcale nie jest gwiazdą tylko zwycięzcą głupiego programu. Oni przyjadą zagrają dostaną 10tys a wy zagracie przed nimi na małej drewnianej scenie w parku pewnie za piwo bo podejrzewam ze nikt wam za to nie zapłaci... i to ma być nagroda? promowanie myślenickich zespołów? prosze cie... pomimo tego ze jesteście młodzi chcecie sie promować to szanujcie się choć troche, bo takie "nagrody" są śmiechu warte precież ne gracie od wczoraj (to samo sie tyczy innych myślnickich zespołów zreszta)

  Przyjeżdza gwiazda za chorą kase a lokalni w nagrode mogą zagrać przed nia za darmo śmiech na sali...

  To nie jest promocja zespołu!

  ps. sory za offtop ale nie mogłem sie powstrzymać
  2 17 Cytuj Zgłoś
 • 09.06.2011 - 13:52
  @Stary wyjadacz - Jeśli chcesz mi powiedzieć, że dla Ciebie ważniejsze było by wygrać 500 zł niż zagrać przed Enej lub Dżemem, to mogę stwierdzić jedno - znajdujemy się na przeciwnych biegunach, jeśli chodzi o podejście do grania.

  A jeśli chodzi o promocję zespołów - To o czym Ty mówisz, to sprawa oczywista, i każdy wie, że aby zdobyć bardziej profesjonalną nagrodę, nie można szukać jej tu, a w dużych miastach. I o tym wiedzą raczej wszyscy, i nikt w Myślenicach nie spodziewa się dostać możliwość zagrania na Woodstocku za "byle przegląd".

  Swoją opinię wyrażałem jedynie z porównania Kwadratu do Przeglądu w MOKiS'ie. A co za tym idzie, dla mnie nagroda oferowana przez Kwadrat jest bardziej cenna. Bo granie, nawet kilkadziesiąt minut, przed zespołami profesjonalnymi pozostawia po sobie coś więcej, niż tylko przeliczanie ile to się zarobiło bądź też nie. Jeśli wymagasz, żebym zarządzając młodym zespołem stawiał pieniądze ponad doświadczenie, nowe kontakty, nowe możliwości, to obawiam się, że daleko by się to nie potoczyło.

  Moim zdaniem, szanując Twoje.
  10 1 Cytuj Zgłoś
 • 09.06.2011 - 14:19
  gość: stary wyjadacz napisał/a:
  Ryba żal mi Ciebie i twojego zespołu chodź was bardzo lubie i szanuje...Ja szczerze wolałem dostać pare stówek w MOKiSie niż dostać możliwość zagrania 20min przed pseudo gwiazdą na DM bo przynajmniej miałem za co struny kupić. A wy w nagrode dostaliście możliwość wystęu przed hałturniczą gwiazdą z ukrainy, która wcale nie jest gwiazdą tylko zwycięzcą głupiego programu. Oni przyjadą zagrają dostaną 10tys a wy zagracie przed nimi na małej drewnianej scenie w parku pewnie za piwo bo podejrzewam ze nikt wam za to nie zapłaci... i to ma być nagroda? promowanie myślenickich zespołów? prosze cie... pomimo tego ze jesteście młodzi chcecie sie promować to szanujcie się choć troche, bo takie "nagrody" są śmiechu warte precież ne gracie od wczoraj (to samo sie tyczy innych myślnickich zespołów zreszta)

  Przyjeżdza gwiazda za chorą kase a lokalni w nagrode mogą zagrać przed nia za darmo śmiech na sali...

  To nie jest promocja zespołu!

  ps. sory za offtop ale nie mogłem sie powstrzymać
  jesli kogos zal to ciebie.. wiesz nie wszyscy graja dla kasy.. ja gram bo kocham muzyke kade pokazanie luziom swojej muzyki sopełnia moje marzenia... czyni ze jestem szczesliwy... pieniadze szczescia nie daja... grasz długo a pamietasz jak to jest wyjsc pierwszy raz na scene ?? pamietasz jakie to szczescie wyjsc z najblizszymi przyjacilki i poczuc ta radosc ten stres ja to czuje zawsze i nie wazne sa dla mnie pieniądze... kocham to uczucie...
  1 3 Cytuj Zgłoś
 • 09.06.2011 - 14:31
  Słuchaj granie przed enejem czy przed dzemem na wiejskim festynie to nie jest nabywanie doświadczenia. Znam waszą działalność i twórczość. Muzyka jest bardzo ambitna i trudna dla pijanych uczestników DM, którzy i tak nie będą wiedzieć co ty do nich grasz. Jakbyście np w nagrode dostali support przed Riverside no to owszem byłoby sie czym podniecać, ale zrozum na tego typu imprezach nie zdobywa się doświadczenia wręcz można zdobyć guza bo ktoś w Ciebie butelką rzuci...I rozumiem że nie ma sie co spodziewać dużych nagród w Mcach ale też nie ma sie co podniecać graniem na DM czy w parku.

  Nie wymagam od Ciebie żebyś liczył tylko kase, ale chciałem Ci tylko powiedzieć żebyś sie cenił bo jesteś dobrym grajkiem i masz w miare równo pod sufitem a to jest rzadkość. I mówie Ci z własnego doświadczenia, że fascynacja pchania sie wszędzie sie skończy prędzej czy później przez Ciebie albo reszte kapeli. Wiec zacznijcie (mówie tu też do innych kapel okolicznych) przyzwyczajać bary, knajpy, kluby, parki i innych organizatorów imprez do tego żeby wasz szanowali i płacili jakiekolwiek profity za granie.
  tyle odemnie. powtarzam nie krytykuje Cię tylko dobrze radze, przemyśl temat a ja tu już nie zaśmiecam tematu

  pozdro
  10 12 Cytuj Zgłoś
 • 09.06.2011 - 15:10
  Na chwilę obecną pozostanę przy swoim, natomiast z należytą uwagą zapoznałem się z Twoimi wypowiedziami co na pewno da mi dużo do myślenia. Dzięki.
  3 3 Cytuj Zgłoś
 • 09.06.2011 - 21:40
  Ryba - Powiedziałem Ci kiedyś - musicie grać dla swojej publiki. Dla ludzi którzy przyjdą was posłuchać i zaczerpnąć emocji i magnetyzmu który dźemie w waszej muzyce.
  Granie przed Enejem dla zgoła innego słuchacza jest z góry skazane na medialne niepowodzenie. A tak na marginesie zacznij doceniać to co tworzycie i szanuj to a ludze "słuchacze" zaczną to także doceniać. Lepiej zagrać dla 10 widzów których uszczęśliwisz niż dla 1000 rozwrzeszczanej hołoty.
  Enej to nie obiekt westchnień dla takiego muzyka za jakiego cię uważam .....
  3 3 Cytuj Zgłoś
 • 09.06.2011 - 22:25
  a niech "se" chłopy grają gdzie im się podoba, co was to tak strasznie obchodzi !?
  8 1 Cytuj Zgłoś
 • Bulage 10.06.2011 - 15:49
  Ehhh... Ja to bym chciał zagrać ale przed TSA .A jakbym sie jeszcze wódki z nimi napił po sztuce to było by piękne ehhh...
  4 Cytuj Zgłoś
 • 10.06.2011 - 16:21
  To są wszystko cenne uwagi, szczególnie z ust "starszych" i bardziej doświadczonych kolegów po fachu, ale takie rozmowy przenieśmy na płaszczyznę spotkania przy piwie, bo robimy tu straszny offtop.

  A tak jeszcze w dwóch słowach - Wy, bardziej doświadczeni, jako starsi muzycy, chcielibyście, bazując o swoje doświadczenie, przestrzec młodych. To bardzo szlachetne. Ale prawda jest taka, że my młodzi czasami musimy poczuć swoje błędy na własnej skórze, aby czegoś się nauczyć i wyciągnąć odpowiednie, najskuteczniejsze wnioski. To tak jak prosić dziecko, aby nie wkładało palca do kontaktu. Jeśli raz włoży, to nie będzie trzeba go przestrzegać kolejny raz.

  Co do szacunku własnej muzyki - Szanuję. Staram się. Ale trudno jest zakochać się we własnej muzyce, jak człowiek zdaje sobie sprawę, że to jeszcze "nie to". Swoją muzykę zacznę szanować w pełni, gdy ona w pełni stanie się tym czym chce. Tym, do czego dąży zespół. Ciężko na to pracujemy, poświęcając prawie każdy nasz wolny czas. Nawet kosztem innych sfer życia.

  Nie przedłużajmy tego tematu, bo kompletnie wywróciliśmy tematykę artykułu. Dzięki raz jeszcze za Wasze wypowiedzi. Dziękuję za miłe słowa skierowane w stronę naszej muzyki.
  1 1 Cytuj Zgłoś
 • Mariusz Drzyzga 10.06.2011 - 21:31
  Widze, że strasznie ktoś nie lubi ENEJa i chyba uważa za obciach granie przed nimi....cóż, kapela nie jest pierwszej młodości a to że zabłysneli w MBTM jest dla mnie zaskoczeniem, dorobek maja spory, no i woodstock za sobą...tak że nie tak słabo wystąpić przed Enejem...
  a co do przeglądu....cóż promocja jak zwykle zaspała..
  2 Cytuj Zgłoś
 • 11.06.2011 - 12:40
  Apropos rybiego porównania...
  ...aby włożyć palec do kontaktu, musi być dość cienki...tak cienkie paluszki mają małe dzieci...a porażenie prądem z gniazdka jest w stanie zabić...ja wiem, po co przestrzegać przed czymkolwiek trupa?
  Tak więc zgadzam się w całej rozciągłości. Też mam ten specyficzny czarny humor i bawi mnie wizja świecącego noworodka.
  1 Cytuj Zgłoś
 • 11.06.2011 - 12:56
  agratol - Wystarczy gwóźdź. Niestety spróbowałem. W 1990.
  2 Cytuj Zgłoś
 • Damian 12.06.2011 - 6:30
  albo kabel :-)
  1 Cytuj Zgłoś
 • 13.06.2011 - 13:04
  osobiście nie rozkminiam waszej logiki: "wsadzić palec" - gwóźdź, kabel.
  Jeśli macie zamiast palców gwoździe i kable, to rozumiem fenomen waszej muzyki...
  2 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach