Piłka nożna

Puchar Polski Podokręg: Dalin pokonuje Pcimiankę

Piłkarze Dalinu Myślenice wygrali w finale podokręgu w ramach Pucharu Polski pokonując Pcimiankę Pcim 3:2

Dalin Myślenice – Pcimianka Pcim 3:2 (0:1), 0:1 Piekarczyk (26), 1:1 Rak (60), 2:1 Grzybek (65), 3:1 Rak (70 karny), 3:2 Pandyra (90).

Dalin: Szymala, Tokarz, Stelmach (Rak), Senderski, Rusek, Ostafin, Przetocki, Kawula, Wojtan, Burkat (Grzybek) M.Górecki, (Paryła)
Pcimianka: Jękot, G. Chlebda, K. Pandyra, Morawski, Friday, Luberda (Poniedziałek), Sołtys (Mizera), Oramus, D.Pandyra (Kolbiarz), Piekarczyk (Chibueze 70), Banik (B. Chlebda).

W finale Podokręgu zmierzyły się drużyny Dalinu Myślenice i Pcimianki Pcim. Mecz rozegrano na sztucznej murawie na Zarabiu. Mimo, że po pierwszej połowie prowadzili zawodnicy z Pcimia, to w drugiej połowie bramki strzelali głównie biało-zieloni.

Po golu Raka w 60 minucie, zawodnicy z Myślenic nabrali rozpędu, a kolejne bramki strzelali Grzybek (65 min.) i z karnego ponownie Rak. Ostatnie trafienie dla Pcimianki na 3:2, w 90 minucie odnotował Pandyra.

Po tym zwycięstwie piłkarzy Dalinu Myślenice czeka mecz w 1/8 małopolskiego szczebla Pucharu Polski. Wśród rywali na których może trafić wymienia się m.in. takie kluby jak Bruk Bet Nieciecza, Wieczysta Kraków, Unia Tarnów, czy Limanovia.