Dalin się rozstrzelał

W trudnych warunkach na deszczu i śliskiej murawie Dalin Myślenice pokonał Płomień Jerzmanowice 2:0. Czyżby nadeszło przebudzenie?

Dalin Myślenice - Płomień Jerzmanowice 2:0 (0:0) Kęsek 58 min, Myśków 67 min

Dalin: Szuba - Myśków, Ł.Rapacz, Pilch, S.Cygal - Stelmach (86 J.Górecki), Dyrcz, Muniak (82 Rojek), Rączka - Kęsek (73 Moryc), Hejmo (65 M.Górecki).

Płomień: Talaga - Cieszyński, M.Rapacz, Kołodziejczyk, Niechciał - Pyciak, Gładysz (86 Śladowski), Kosowicz, Krzemiński (65 Suder) - Bieda (53 Sonko), Szczypciak.

Kilka minut przed rozpoczęciem spotkania nad stadionem Dalinu zebrały się czarne chmury. Chwilę później nad boiskiem zapanował półmrok, a zawodnicy wychodzili na murawę podczas deszczu. Pierwsze minuty meczu przyniosły niecelne podania, chaos w grze i szykach obronnych Dalinu. Aż do 16 minuty, kiedy Niechciał z Płomienia umieścił piłkę w siatce...

... I kiedy wydawało się, że Dalin utonie w strugach deszczu sędzia odgwizdał spalonego. Był to ostatni dzwonek, a raczej gwizdek ostrzegawczy dla myśleniczan. Zaraz po nim piłkarze Dalinu wzięli się do gry. Stwarzali okazję, trafiali to w obrońców, to w bramkarza, lub w… powietrze. Przed gwizdkiem zwiastującym koniec pierwszej połowy z przewrotki strzelał Rączka, jednak piłka poleciała wyżej niż dalej i po 45 minutach na tablicy wyników wciąż widniał wynik 0:0.

Druga połowa zaczęła się od ataków Płomienia, jednak to myśleniczanie cieszyli się w 58 min, kiedy po główce Hejmo dobitka Kęska przyniosła pierwszą bramkę. Po tej akcji gra nabrała tempa, a drużyny atakowały na zmianę.

Najciekawszą akcją meczu, był strzał z wolnego, wykonywanego prze Kamila Myśkowa, który z ponad 20 metrów trafił prosto w poprzeczkę, a odbita od niej piłka wpadła za linię bramkową. Po tym strzale, bramkarzowi płomienia zostało już tylko na kolanach wyjąć piłkę z siatki.

Po 21 kolejce Dalin nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli, jednak do dwóch punktów stopniała przewaga Unii Tarnów. Najbliższy mecz Dalin zagra na wyjeździe, 12 kwietnia w Sułkowicach.