Zawody strzeleckie z okazji 92 rocznicy Niepodległości

W Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach odbyły się V powiatowe zawody strzeleckie z broni pneumatycznej przeprowadzone z okazji 92-rocznicy Odzyskania Niepodległości
W zawodach udział wzięli uczniowie Gimnazjum nr 1, nr 2 oraz nr 3 w Myślenicach, z Gimnazjum z Jawornika, z Sułkowic, Krzyszkowic, Głogoczowa oraz drużyna gimnazjalistów z LOK-u. Łącznie w zawodach wzięło udział 55 zawodników.
W konkurencji strzeleckiej rywalizowano w trzech kategoriach: indywidualnej dziewcząt, indywidualnej chłopców oraz zespołowej, na którą składa się suma punktów uzyskanych przez reprezentację danej szkoły. Zawodniczki i zawodnicy mieli trzy strzały próbne i siedem strzałów ocenianych do tarczy sportowej TS-2, na odległość 10 m z postawy stojącej z podpórką.
- I miejsce w klasyfikacji zespołowej: uzyskało Gimnazjum nr 1 w Myślenicach (I drużyna: Klaudia Szuba-Łata, Natalia Piątkowska, Małgorzata Szklarz, Mateusz Mazur, Tomasz Polański i Cyprian Cichoń – drużyna uzyskała 362 punkty).
- II miejsce w klasyfikacji zespołowej zdobyło Gimnazjum nr 1 w Myślenicach (II drużyna: Kinga Tobała, Karolina Dymek, Iwona Lech, Rafał Kęsek, Jakub Mleczek i Tomasz Dyniec – drużyna uzyskała 357 punktów).
- III miejsce w klasyfikacji zespołowej zdobyło Publiczne Gimnazjum w Jaworniku w składzie: Katarzyna Trybała, Jadwiga Kania, Anita Pomian, Michał Wilk, Jakub Śmiłek i Marcin Pęcak, drużyna uzyskała 321 punktów.
W kategorii indywidualnej dziewcząt I miejsce (odtwarzacz DVD, medal, dyplom pamiątkowy i album książkowy ufundowane przez Zamek Królewski na Wawelu) zdobyła – Klaudia Łata-Szuba z Gimnazjum nr 1 w Myślenicach uzyskując 67 pkt. i wyprzedziła w punktacji: Iwonę Lech (telefon komórkowy, medal, dyplom i album książkowy ufundowane przez Zamek Królewski na Wawelu) z Gimnazjum nr 1 w Myślenicach (66 pkt.), Jadwigę Kania (MP4, medal, dyplom i album książkowy) z Gimnazjum w Jaworniku (63 pkt.), Natalię Piątkowską (materac i album książkowy), Małgorzatę Szklarz z Gimnazjum nr 1 (album książkowy) – 61 pkt. oraz Karolinę Dymek z Gimnazjum nr 1 (album książkowy) – 60 pkt..
W kategorii indywidualnej chłopców, którzy otrzymali takie same nagrody jak dziewczęta został: Jakub Śmiłek uzyskując 64 pkt., II miejsce zajął Tomasz Dyniec, - uzyskując 61 pkt., III miejsce zajął Tomasz Polański - uzyskując 61 pkt.(wszyscy z Gimnazjum nr 1 w Myślenicach). Następnie IV miejsce zajął Bartłomiej Górka z Gimnazjum nr 3 (59 pkt.), V miejsce Jakub Huczek z Gimnazjum nr 1 (58 pkt.) i VI punktowane miejsce zajął Cyprian Cichoń z Gimnazjum nr 1 (58 pkt.).
W skład Komisji sędziowskiej weszli: kierownik strzelania Wojciech Kaźnica, sędzia główny Roman Serwiński, sekretarz Komisji Klaudia Pietrzyk.