Judo

Judocy TG Sokół wracają z Sosnowca z medalami

W hali MOSiR w Sosnowcu odbył się otwarty Międzynarodowy Turniej Judo dla dzieci. Zawody cyklicznie organizowane są przez KS Budowlani Sosnowiec, a w marcowe4j edycji wzięło udział ponad 500 zawodników z Polski i Czech.

W Sosnowcu w kategorii wiekowej dzieci wystartowało 21 reprezentantów T.G. SOKÓŁ Myślenice. Jako pierwsi do walki stanęli młodzi judocy z grupy trenera Piotra Ciępki, którzy zdobyli 7 medali.

Złoty medal zdobyła- Lilianna Szostak, srebrne wywalczyli: Jaś Burda, Krzyś Słonina, Adaś Szostak, Ignacy Mierzejewski, brązowy: Ania Tyrpuła, Edward Szostak.

Następnie do swoich pojedynków stanęli zawodnicy z grupy trenera Mariusza Manieckiego i Piotra Świebockiego, którzy 13 razy stawali na podium. Złoty medal zdobyli: Tymoteusz Szostak, Julia Bogusz, Klara Syrek , Eryk Brzegowy; Srebrny: Tymoteusz Makselon, Antoni Niedźwiedź, Olaf Klimas, Hanna Burda, Vincent Waligórski, Olgierd Kita, Marcel Brzegowy; brązowy: Maksymilian Trytko, Daniel Jasiński.