Biegi

Szymon Wiśniewski wicemistrzem Polski w biegu sztafetowym strażaków

Młodszy aspirant Szymon Wiśniewski z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Myślenicach zdobył srebrny medal w III Mistrzostwach Polski Strażaków w Biegu Sztafetowym

Trzeci bieg sztafetowy strażaków odbył się w Przeźmierowie koło Poznania. Zawody rozegrano na dystansie 30 km w dwóch kategoriach, w których łącznie wystartowało 15 drużyn z komend wojewódzkich PSP oraz Akademia Pożarnicza, Centralna Szkoła PSP w Częstochowie i Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Woj. małopolskie reprezentował m.in. strażak myślenickiej komendy mł. asp. Szymon Wiśniewski , który zajał drugie miejsce.

W kategorii OPEN wystartowało 8 drużyn, a miejsca na podium zajęły reprezentacje:

1. Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu, czas 1:39:04
2. Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie, czas 1:39:57
3. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, czas 1:42:28

W kategorii MIX wystartowało 7 drużyn, a miejsca na podium zajęły reprezentacje: