Dalin Myślenice-Tuchovia Tuchów 1:1 (Galeria)

Przed tym meczem pisaliśmy o tym, jak bardzo drużyny z końca tabeli walczą o to, aby uszczknąć liderowi choć jeden punkt. Udało się to Tuchovi, która zremisowała z Dalinem na jego własnym boisku 1:1

Zastanawialiśmy się także nad tym, czy ktoś inny oprócz Rączki potrafi jeszcze strzeleć bramki w drużynie, która od czterech spotkań nie potrafiła zdobyć więcej niż jednego gola. Wydawało się, że Myśków dobrze wiedział jak zaspokoić naszą ciekawość i już w 13 minucie strzałem z wolnego ( 20 metrów) wyprowadził Dalin na prowadzenie.

Gol Myśkowa zmobilizowała piłkarzy Dalinu i z każdą minutą nasilały się ataki na bramkę Żydowskiego. Tuchovianie w odpowiedzi decydowali się na strzały z dystansu, jednak mijały one bramkę Dalinu. Jeszcze w pierwszej połowie wynik meczu mógł zmienić się dwukrotnie, kiedy to w 40 minucie Hejmo trafił w poprzeczkę, a tuż przed gwizdkiem w odpowiedzi główka Kafla trafiła w poprzeczkę bramki Dalinu.

Druga połowa to niemal kopia pierwszych 45 minut. Dalin wciąż przeważał, jednak piłkarze Tuchovi grali do końca. Kiedy Dalin myślami liczył punkty w tabeli, strzałem z woleja Ropski obudził Szubę, trenera i całą myślenicką drużynę. Szuba skapitulował po 626 minutach z czystym kontem. W drodze do szatni miał wiele do powiedzenia sędziemu, któremu przez większość spotkania ogromne problemy sprawiało odróżnieniem ręki od nogi i spalonego od faulu. Podejmował szereg dyskusyjnych decyzji, jak w 53 minucie, kiedy czerwoną kartkę ujrzał Hejmo.

Kiedy Dalin schodził do szatni z jednym punktem, wicelider tabeli - Unia Tarnów strzelała czwartą bramkę chrzanowskiemu Fablokowi. Dzięki trzem punktom zrównała się w tabeli z Dalinem i następne mecze znowu będą o prymat w IV lidze. Patrząc na kalendarz rozgrywek najbliższe spotkania nie będą łatwe dla myśleniczan. Trzeciego maja przyjdzie im zmierzyć się z Glinikiem (5 miejsce), tydzień później z Garbarnią Kraków (7 miejsce), a następnie z Alwernią (6 miejsce). Walka o mistrzostwo IV ligi zapowiada się do ostatniego spotkania, a przynajmniej do meczu Dalinu z Unią w Tarnowie.