Dalin Myślenice-Garbarnia Kraków 0:2

Tak w największym skrócie można ocenić grację z jaką w przegranym meczu z Garbarnią Kraków po boisku poruszali się zawodnicy Dalinu Myślenice

Gdyby piłka nożna polegała na staniu w miejscu, to zawodnicy Dalinu wygraliby ten mecz. Gdyby piłka nożna polegała na podpieraniu słupków, to obrońcy Dalinu byliby w tym najlepsi. Gdyby do cyrku przyjmowano piłkarzy, to reprezentanci Dalinu mogliby z powodzeniem odgrywać w nim rolę słonia.

Przykład? Wystarczy przewinąć „taśmę” do 72 minuty, by zobaczyć tempo w jakim obrońcy odklejali się od słupków.  Kiedy po rożnym piłka zahaczając o głowę jednego z zawodników spokojnie zmierzała sobie w stronę linii końcowej boiska, obrońcy Dalinu zdawali się myśleć już tylko o tym, kiedy je opuści… no właśnie myśleli zamiast do niej dobiec. Zrobił to za nich jeden z garbarzy, który wrzucił piłkę ponownie w pole karne, gdzie ustawiony Rożek dobrze wiedział co z nią zrobić. I było 1:0 – pozamiatane jak komentowali kibice.

Pierwsza bramka krakowian tylko zachęciła ich do dalszej gry i już 8 minut później po rzucie wolnym z ostrego kąta wynik na 2:0 podwyższył Szymanowski. - Widziałem dokładnie jak ustawił się w bramce Szuba i starałem się przy uderzeniu tak ustawić stopę, aby piłka wylądowała za „kołnierzem” Marka. Udało się – po meczu strzelec bramki komentował dla rksgarbarnia.pl.

Co ciekawe lider IV ligi oddał zaledwie 1 (słownie: jeden) strzał w światło bramki przyjezdnych, a stało się to w 87 minucie. Strzelał Górecki, jednak niecelnie i był to największy wyczyn zielonych, jakiego udało im się dokonać na połowie przeciwnika. We wszystkich elementach gry ustępowali garbarzom i zostali niemal wdeptani w ziemię.

Pomimo słabego występu drużyna Dalinu nadal utrzymuje pierwszą pozycję w tabeli. W meczu wicelidera z trzecią drużyną w lidze Unia Tarnów uległa na wyjeździe Puszczy Niepołomice 1:2. To pozwoliło myśleniczanom utrzymać się na fotelu lidera, jednak do rozgrywki o mistrzostwo ligi dołączyła drużyna z Niepołomic. Obecnie traci do Dalinu zaledwie jeden punkt.