Dalin Myślenice-Fablok Chrzanów 4:0

Dalin z łatwością pokonał ostatnią drużynę w tabeli, pokazując jej kto będzie dominował na boisku już w 100 sekundzie

Bramkarz Fabloka cztery razy wyciągał piłkę z siatki fot. Piotr Małysz

Pierwszą bramkę zdobył M. Górecki po wykonaniu rzutu rożnego. Po jego strzale tor lotu piłki starał się jeszcze zmienić jeden z obrońców, ale tak uderzenie było na tyle mocne, że próby zatrzymania piłki musiały zakończyć się niepowodzeniem.

Bramka w pierwszych minutach pozwoliła myśleniczanom na łatwą grę. Stwarzali składne akcje, które w 15 minucie przyniosły drugą bramkę. Rączka i jego strzał po wejściu w pole karne dał Dalinowi drugą bramkę. Po tej akcji piłkarze z Chrzanowa mieli nietęgie miny i sprawiali wrażenie pogodzonych z porażką… tylko, że do końca zostało jeszcze 75 minut.

Wola walki w szeregach chrzanowian gasła z każdą minutą. Kiksy popełniał bramkarz, piłkarze nie dochodzili do podań, gubili piłkę, a przedostanie się na pole karne Dalinu sprawiało im nie lada kłopot. Swoją szansę mieli w 19 minucie, kiedy Sandecki próbował zaskoczyć Szubę strzelając z 20 metra.

Bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem Dalinu był Wojciech Rączka, który nie tylko strzelał, ale znakomicie rozkrywał piłkę. W 39 minucie po raz kolejny udowodnił, komu Dalin zawdzięcza pozycję w tabeli i po minięciu kilku obrońców po raz drugi w tym meczu umieścił piłkę w siatce.

Druga połowa to wyczekiwanie do gwizdka kończącego spotkanie. Fablok nie był w stanie zagrozić bramce Dalinu, natomiast Dalin grał bez trzech podstawowych graczy, którym trener dał odpocząć przed zbliżającym się meczem z Unią Tarnów.

W 60 minucie na 4:0 podwyższył Kęsek i tak do 90 minuty na boisku dominowali biało-zieloni.