Konkurs fotograficzny: Najpiękniejsze miejsca z Myślenic i Sułkowic

Pierwsze miejsce za zdjęcie samotnego dębu na przełęczy Sanguszki zajął Andrzej Kopciuch z Myślenic, drugie przypadło Barbarze Tokarz za „Zimę w Porębie”, natomiast trzecie otrzymała Anna Nowak za zdjęcie Krzywaczki

Spośród 83 fotografii dostarczonych na konkurs LGD „Między Dalinem i Gościbią” komisja konkursowa wybrała te, które najlepiej oddały charakter gmin Myślenice i Sułkowice. Krajobrazy, które udało się uchwycić konkursowiczom, oceniała komisja składająca się z prezesów i członków LGD „Między Dalinem i Gościbią” w składzie Adam Gumularz – przewodniczący, Zofia Brożyna, Kazimierz Dąbrowski, Jan Podmokły, Marcin Trzepla oraz Tomasz Wójtowicz. 
Wernisaż wystawy odbył się w sali lustrzanej Myślenickiego Ośrodka Kultury. Na laureatów czekały cenne nagrody – w tym tablet, profesjonalna lornetka i statyw fotograficzny.

Na zdjęciach ziemię myślenicką reprezentowały głównie krajobrazy widoczne z góry Kamiennik, był też widok na leśne drogi w Łękach i w Jaworniku, zimowy krajobraz Poręby i rzeka Trzemeśnianka. Na ziemi sułkowickiej dostrzeżone przez fotografów zostały widoki z przełęczy Sanguszki, pomnik przyrody Cisy im. M. Raciborskiego w Harbutowicach, groby konfederatów barskich w Lesie Groby, Diabelski Kamień w Rudniku oraz panorama Krzywaczki.

Pierwsze miejsce za zdjęcie samotnego dęby na przełęczy Sanguszki zajął Andrzej Kopciuch z Myślenic, drugie przypadło Barbarze Tokarz za „Zimę w Porębie”, natomiast trzecie otrzymała Anna Nowak za zdjęcie Krzywaczki (od strony cmentarza).

Wśród wyróżnionych prac znalazły się fotografie: Damiana Łuczaka, Łukasza Leśniewskiego, Grzegorza Żmii, Joanny Biel, Piotra Golonki, Małgorzaty Cichosz i Julii Dąbrowskiej. 

Joanna Gatlik

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach