Ranking inwestycji w infrastrukturę: Myślenice na pierwszym miejscu

Myślenice zostały sklasyfikowane na pierwszym miejscu w ogólnopolskim rankingu inwestycji w infrastrukturę techniczną w latach 2011 - 2013

Na pozycję w rankingu zaważył realizowany projekt „Czysta woda dla Krakowa, uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej na terenie Gminy Myślenice”. Obecnie trwają prace związane z rozszerzeniem projektu, na które gmina pozyskała z Unii  Europejskiej dodatkowe 55 milionów zł. (W 2010 roku na budowę sieci wodno-kanalizacyjnej otrzymała ponad 112 mln zł z UE). 

- To już drugie nasze czołowe miejsce w ogólnopolskim rankingu dot. inwestowania w infrastrukturę techniczną. W zeszłym toku również odebraliśmy statuetkę Kazimierza Wielkiego w tej samej kategorii za lata 2010-2012. To dowód na to, że Myślenice cały czas podążają do przodu i robią to najlepiej w całym kraju – komentuje burmistrz Maciej Ostrowski. 

W rankingu wydatków inwestycyjnych (liczonych per capita) pod uwagę brane są wydatki na infrastrukturę techniczną, bowiem mają one nadal kluczowy wpływ na rozwój gospodarczy i jakość życia mieszkańców. Aby uniknąć przypadkowych skoków wyników, corocznie brane są pod uwagę wydatki budżetów z trzech poprzednich lat, dzięki czemu premiowane są samorządy systematycznie pracujące na tym polu. Wyniki obliczane są na podstawie danych ze sprawozdawczości budżetowej oraz danych statystycznych dla każdej gminy oddzielnie na podstawie dosyć prostego algorytmu. Samorządy za wyróżnienia nic nie płacą.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach