Miasto

Targi Edukacyjne 2009

Targi Edukacyjne 2009
Przez dwa dni w Zespole Szkół Techniczno Ekonomicznych odbywały się VI Targi Edukacyjne Powiatu Myślenickiego. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą wszystkich placówek w jednym miejscu

W pierwszym dniu (12 marca) swoją ofertę prezentowały szkoły średnie z powiatu myślenickiego. Uczniowie odwiedzali salę wystawienniczą po to, aby dokonać wyboru szkoły, zapoznać się z ofertą innych lub żeby zweryfikować swój wybór. Sporo z nich zwracało uwagę na to w jaki sposób „ich” przyszła szkoła prezentuje się na targach.

Uczniowie z ZSO im. Tadeusza Kościuszki przyciągali gimnazjalistów wypuszczając z  tekturowego pudła kółka z dymu, przy stoisku ZSTE uczniowie postawili gokarta, Warsztaty Szkolne w Sułkowicach narzędzia oraz specjalistyczne maszyny, ZSOiZ w Lubniu prezentował powstające w nim obrazy, haftowane serwetki a w dodatku serwował kawę i bigos przejmując rolę bufetu. Przy kolejnym stoisku grał zespół muzyczny, a w przeciwległym rogu sali nad układem włosów gimnazjalistek pracowały przyszłe fryzjerki.

W drugim dniu Targów swoją ofertę i możliwości dalszego kształcenia na poszczególnych kierunkach tegorocznym maturzystom przedstawiały publiczne uczelnie wyższe i szkoły dla dorosłych.

Podczas Targów można było zapoznać się z ofertą Powiatowego Urzędu Pracy w Myślenicach, a także wziąć udział w warsztatach poszukiwania pracy prowadzonych przez doradcę zawodowego w zakresie wyboru odpowiedniego kierunku kształcenia, rozmowy kwalifikacyjnej czy projektowania własnej ścieżki kariery zawodowej.

Organizatorem Targów było Starostwo Powiatowe w Myślenicach we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy.

Powiązane tematy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  14 mar 2009

  Nic nie wybuchło po tych pokazach ludzi z ogólniaka?

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 mar 2009

  A daj Ty człowieku już święty spokój!!

  1 Odpowiedz
 • 15 mar 2009

  pierwsze zdjęcie jest powalające bigos podany w plastikowych miskach z plastikowymi sztućcami na "srebrnej" tacy - ktoś ma wyjątkowe poczucie gustu i smaku... ;)

  1 Odpowiedz
 • 16 mar 2009

  Z tego co mi wiadomo to niestety uczniowie nie mieli możliwości zapoznania się z ofertą "wszystkich placówek oświatowych"... Jedna z prywatnych szkół nie została wpuszczona na targi, w związku z czym nie mogła zaprezentować swojej oferty...

  Odpowiedz
 • 16 mar 2009

  [quote]Azathoth_9 napisał: [br]Z tego co mi wiadomo to niestety uczniowie nie mieli możliwości zapoznania się z ofertą wszystkich placówek oświatowych... Jedna z prywatnych szkół nie została wpuszczona na targi, w związku z czym nie mogła zaprezentować swojej oferty...[/quote]

  Nawet wiem o której szkole mówisz a przynajmniej domyślam się.Nie wiem tylko dlaczego tak się stało? Ale się dowiem.Wtedy Wam napiszę. :)

  Odpowiedz
 • 16 mar 2009

  Ja też nie wiem, ale skoro szkoła ma uprawnienia szkoły publicznej, to według mnie powinna być traktowana na równi z innymi szkołami... Dziwna sytuacja - więc swoją drogą postanowiłem zbadać ten temat - za wszelkie informacje będe wdzieczny .. Tak na marginesie, ciekawi mnie czy tylko ta szkoła została potraktowana w taki a nie inny sposób, czy może dotyczy to większej ilości placówek...

  Odpowiedz
 • 20 mar 2009

  WSTEINS nie została zaproszona na Targi Edukacyjne do ZSTE bo Zste boi się konkurencji. Wielu osobom w tych kręgach nie odpowiada ta Wyższa Szkoła ( stacjonująca w LO).Pan poseł Ł.nie lubi widocznie zdrowej konkurencji i zadziałał w tej sprawie gdzie trzeba. WSTEINS "odebrała" wielu studentów , studiom w ZSTE co przyniosło im wielkie straty finansowe. Niestety układy i układziki działają.

  Odpowiedz
 • 21 mar 2009

  Czyli mamy juz 2 szkoły... WSTEINS i Zespół Szkół Prywatnych Panstwa Osińskich... Co dziwne , do obecnych targów, szkoła ta zawsze brała w nich udział...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 mar 2009

  Nie wiem za bardzo o co chodzi w tych targach, ale łączę się w cierpieniu z kolegą z 16 fotki. Jak chodziłem do szkoły czułem to samo.

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej