Miasto

Na co powiat wyda pieniądze w 2015? Radni uchwalili budżet

fot. myslenicki.pl

Najważniejszym punktem sesji rady powiatu było uchwalenie budżetu na rok 2015. Powiat zainwestuje m.in. w drogi, szkoły i szpital

Dochody budżetu Powiatu ustalono w kwocie ponad 89 mln 761 tys. zł, wydatki ogółem na poziomie ponad 90 mln 662 tys. zł. Deficyt budżetowy wynosi: 901 tys. 318 zł, a przychody powiatu 4 mln 600 tys. zł, natomiast rozchody ponad 3 mln 699 tys. zł.

Wydatki zaplanowano m.in. oświatę i wychowanie w wysokości ponad 34 mln 448 tys.zł., na ochronę zdrowia ponad 4 mln 372 zł, na transport i łączność ( drogi) ponad 10 mln 910 tys.zł, na zadania z zakresu pomocy społecznej ponad 12 mln 187 tys.zł.

- Budżet Powiatu na rok 2015 jest stabilny. Został jednogłośnie przyjęty przez Radę Powiatu. Jednym z ważniejszych zadań, na które zaplanowano w tegorocznym budżecie środki w wysokości ponad 809 tys. zł, jest kolejna znacząca inwestycja w myślenickim szpitalu. Chodzi m.in. o modernizację oddziałów: ginekologiczno - położniczego oraz neonatologicznego – podkreśla starosta Józef Tomal.

Drogi

Wśród inwestycji drogowych zaplanowanych na ten rok znajduje się m.in. poprawa połączeń komunikacyjnych wokół zbiornika dobczyckiego z siecią dróg regionalnych, przebudowa dróg Dobczyce - Kornatka - Zasań i Banowice -Brzezowa - Kornatka oraz przebudowa i budowa nowego mostu na potoku Bysinka w Myślenicach przy ul. Słowackiego. 

Remonty

Zaplanowano również termomodernizację budynków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach, wymianę instalacji elektrycznej oraz wymianę stolarki okiennej w budynkach ZSO w Myślenicach, wykonanie nowego boiska szkolnego przy Zespole Szkół Techniczno- Ekonomicznych w Myślenicach, modernizację stolarki okiennej, drzwi i malowanie elewacji części budynku szkolnego w ZSOiZ w Lubniu.

Szpital

Na dofinansowanie w wysokości 809 tys. zł w formie dotacji celowej może liczyć SP ZOZ w Myślenicach. Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację oddziałów ginekologiczno - położniczego oraz neonatologicznego.

 

Komentarze

 • Samanta Rigerr 1 lut 2015

  Na oświatę przewidziano ponad 34 mln 448 tys.zł., na ochronę zdrowia tylko 4 mln 372 zł. Czyli będziemy oświeceni lecz do lekarza się dalej nie dostaniemy .Ale jak się oświecimy to sobie pójdziemy prywatnie .

  49 19 Odpowiedz
  • 1 lut 2015

   Świetny komentarz:)
   Można by się setnie uśmiać, gdyby nie to, że niektórych nie będzie stać na to prywatne leczenie.

   Obserwując to, co dzieje się od dłuższego czasu z personelem szpitala myślę, że niedługo chyba trzeba będzie przychodzić tam na hospitalizację z prywatną pielęgniarką. Jeśli pieniądze, które idą na szpital z różnych źródeł nie będą w jakiejś części przeznaczone na podniesienie pensji tej jakże marnie opłacanej grupy zawodowej będzie jeszcze gorzej.

   " (...) Jak pisze krakowski "Dziennik Polski", w na tysiąc Małopolan przypada zaledwie 5 pielęgniarek. Podobnie jest w całej Polsce. Tymczasem w Czechach wskaźnik ten wynosi 13, w Anglii - 12. (...)"

   http://fakty.interia.pl/prasa/news-dziennik-polski-w-polsce-zabraknie-pielegniarek,nId,1599932

   12 13 Odpowiedz
  • 2 lut 2015

   Zero pojęcia o czymkolwiek tylko żeby napisać sobie jakiś post niech mnie plusuja bo jestem przeciwny wszystkiemu.. pogratulować wypowiedzi. Szkoły ponadgimnazjalne są finansowane z budżetu powiatu dlatego taką lwią część pieniędzy pochłaniają, głowne wydatki w szpitalu są na badania które finansuje NFZ dlatego powinieneś/aś przyrównawać kwotę 34 mln do kwoty 4 mln + wysokość kontraktu z NFZ dla szpitala.

   krowka123 napisał/a:

   Tytuł powinien brzmieć
   "Na co roztrwonią zrabowane nam w podatkach pieniądze"
   Za co te minusy przy poprzednim wpisie -za to że zapytałam dlaczego Starosta nie oddaje skradzionych pieniędzy(tak uznał Trybunał że te pieniądze zostały pobrane niesłusznie i należy się zwrot a pan Starosta odpisuje że można go pocałować bo jak inaczej można odczytać odpowiedź )

   Moze napiszesz po prostu o co chodzi a nie takie pisanie o zrabowanych pieniądzach. I chciałbym sie też jako mieszkaniec dowiedzieć co w tych pismach było napisane? Czy to tylko kolejne Twoje czcze gadanie i wypisywanie bzdur?

   23 10 Odpowiedz
 • 1 lut 2015

  A czy przewidziano pieniążki na wykonanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego
  http://trybunal.gov.pl/rozprawy/wyroki/art/5178-oplata-za-wydanie-karty-pojazdu/s/u-604/
  i zwrot obywatelom niezależnie pobranych kwot?
  Czy w Myślenicach ten wyrok nie obowiązuje?
  Czy obowiązują jakieś lokalne przepisy?
  Platforma ponoć Obywatelska powinna dbać o dobro obywatela.

  16 22 Odpowiedz
 • 1 lut 2015

  a co z rondem koło 'starej mleczarni'??

  29 15 Odpowiedz
 • adzygmunt 1 lut 2015

  Tam się mleko rozlało i z budowa będzie poślizg!

  15 28 Odpowiedz
 • 1 lut 2015

  Na oświatę przewidziano ponad 34 mln 448 tys.zł., na ochronę zdrowia tylko 4 mln 372 zł. Czyli będziemy oświeceni lecz do lekarza się dalej nie dostaniemy .Ale jak się oświecimy to sobie pójdziemy prywatnie .

  Na oświatę przewidziano ponad 34 mln 448 tys.zł.

  Z taką ''flotą'',to już można powojować po kasynach nawet w Las Vegas;]
  Pozdrawiam '"panią pedagog''z kokiem ;)

  19 14 Odpowiedz
 • mateusz nowakowski 1 lut 2015

  No ok ale po co na oświatę tyle kasy??? Jakieś szczegóły prosimy.

  18 15 Odpowiedz
 • 1 lut 2015

  Brak najważniejszej inwestycji, czyli ronda przy "starej mleczarni", bez tego ronda korki murowane.

  18 16 Odpowiedz
 • Inżynier Monk 1 lut 2015

  Na pomoc społeczną 12 baniek a na ochronę zdrowia 4...
  To teraz już wiem dlaczego żule dostają obiadki za free a ja muszę czekać na wizytę u spec. pół roku

  21 17 Odpowiedz
  • 1 lut 2015

   czytając takie uproszczenia i skróty myślowe to flakami przewraca. Zrób zatem kolego tak jak oni tzn nie chodź do specjalisty tylko nad Sekwanę, nie dość , że przydzielą Ci 12 baniek to zmniejszy się kolejka u specjalisty ;-)))

   15 10 Odpowiedz
   • Inżynier Monk 2 lut 2015

    Przemyślę to, kiedy już zacznę więcej chorować niż cieszyć się zdrowiem i marnym groszem z w miarę uczciwego zarobku;)

    11 14 Odpowiedz
    • 8 lut 2015

     uważasz, że to wymaga przemyślenia lub w ogóle myślenia ? To samojezdna maszynka. Czy ich dług jest ich długiem ? Absolutnie nie to Twój dług, Twoja droga do uzależnienia Ciebie od pieniędzy a zarazem uniezależnienia od jakiegokolwiek wpływu na poczynania. Najbardziej groźnym jest ten który nie ma długu, nie nalezy do żadnej partii a nie daj Boże ma jeszcze czyste sumienie.

     Polecam : https://www.youtube.com/watch?v=G45d9qzRefg

     5 1 Odpowiedz
 • OKOKI 1 lut 2015

  Jak by rozwiązali bezużyteczną straż miejską to akurat budżet by się dopiął.

  40 8 Odpowiedz
  • mirek@ 1 lut 2015

   straz miejska utrzymywana jest z budzetu gminy a nie powiatu...

   24 38 Odpowiedz
 • Mariusz 1 lut 2015

  Przebudowa mostu i budowa nowego to chodzi o ten co ma powstać na skrzyżowaniu ze Słoneczną?

  4 3 Odpowiedz
 • 1 lut 2015

  Tytuł powinien brzmieć
  "Na co roztrwonią zrabowane nam w podatkach pieniądze"
  Za co te minusy przy poprzednim wpisie -za to że zapytałam dlaczego Starosta nie oddaje skradzionych pieniędzy(tak uznał Trybunał że te pieniądze zostały pobrane niesłusznie i należy się zwrot a pan Starosta odpisuje że można go pocałować bo jak inaczej można odczytać odpowiedź )

  38 21 Odpowiedz
 • 1 lut 2015

  "Został jednogłośnie przyjęty przez Radę Powiatu"
  bo jakby nie został nie mieli by ciepłych posadek w przyszłej kadencji , a tak klepią sobie miejsce na lata

  16 16 Odpowiedz
 • 1 lut 2015

  Przebudowy dróg ok.Ale Zarabie niby takie rekreacyjne a droga od nowego jazu do Osieczan fatalna nie mówiąc o tym że nie ma tam wogóle chodnika w żadnym kierunku.Po pobliskich wioskach full wypas!!

  12 15 Odpowiedz
  • 2 lut 2015

   Czego jeszcze potrzebuje Pan Starosta, aby wybudować kawałek chodnika do granicy z Osieczanami????????????? Wg map jest to droga powiatowa bez żadnego ograniczenia tonażowego. Poruszają się po niej TIRY, autokary i inne wielkogabarytowe pojazdy a droga nie ma nawet przyzwoitego pobocza. Jeżeli do końca czerwca nie doczekam się chodnika gwarantuję, że tego tak nie odpuszczę. Od WIELU lat na tej części miasta nic się nie dzieje. Każda mała wieś ma chodnik a tutaj najwidoczniej Pan Starosta nie bywa. Po jaką ... mostek na Bysince? Zadbajmy o najmłodszych mieszkańców, które tą wielce niebezpieczną drogą codziennie do szkoły chodzą (i proszę nie zadawać pytań dorosłym "kiedy ostatni raz szli do miasta?" - bo dorośli pupki autkami wożą - to dzieci proszę pytać). A tak przy okazji to gdzie pieniądze na zagospodarowanie 7 ha działki otrzymanej od Państwa? Rozumiem, że ziemniaczki i kapusta w tym roku bezpiecznie może rosnąć.

   12 17 Odpowiedz
 • 2 lut 2015

  Każdy sprowadzający samochód z zagranicy w latach 2003-2006 płacił za kartę pojazdu 500zł a taka sama karta na pojazd krajowy kosztowała 75 zł.Trybunał uznał że należy się zwrot 425 zł za niesłusznie pobraną opłatę.Są samorządy które wypłacają dobrowolnie,są takie które trzeba postraszyć sądem .Nasz odpisał że nie zwróci bo ma swoje zdanie na ten temat i tyle .Znaczy trzeba iść do sądu a to nie wszystkim odpowiada.
  PS. Tak na marginesie wyrwał ktoś w Myślenicach od nich tą kasę?
  Czy to polubownie czy na drodze sądowej?

  10 23 Odpowiedz
 • 2 lut 2015

  Zapomnieli dodać, że pieniądze przyznają jeszcze na pensję-szczególnie dla starosty...

  17 22 Odpowiedz
 • 2 lut 2015

  Tylko ,że jednego zapomnieli powiedzieć ile? subwencji z ME dostają na edukację. A warto ,by to wiedzieć!

  9 17 Odpowiedz
 • Robert 2 lut 2015

  Ciekawe ile z tych 34 mln idzie na lekcje religii... W skali kraju religia kosztuje nasze podatki 1,300 mln (1 mld 300 mln zł). To jest kwota ROCZNA za lekcje religii w szkołach, gdy powinna odbywać się jak za moich lat dla chętnych bezpłatnie przy kościołach. Ale to wołanie na puszczy... skoro niektórzy zamiast polskiej flagi na święta wystawiają biało-żółte..

  7 15 Odpowiedz
 • 4 lut 2015

  Od 1.09.2015 religa w szkole jest nieobowiązkową zatem nie powinno iść żadne finansowanie.

  4 6 Odpowiedz
 • 5 lut 2015

  A ile przewidziano na ochronę bezpańskich psów???

  2 4 Odpowiedz
 • Moriss Moriss 5 lut 2015

  Ile przewidziano na betonowe mury dla raby ?? :D

  6 3 Odpowiedz
 • 9 lut 2015

  Pytałam 2.02 czy komuś oddano pieniądze za kartę pojazdu,do dziś nikt nie odpowiedział.Bogate miasto,co tam dla obywatela niesłusznie pobrane 425 zł. ważne np . dla nich ile idzie na naukę religii?
  Niech was łupią ile mogą.

  2 4 Odpowiedz
 • 19 lut 2015

  A gdzie dokładna rozpiska?

  3 Odpowiedz
 • Anna 19 lut 2015

  A co z asfaltem zwłaszcza na 3-go Maja i Słonecznej?

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Zmarł sierż. szt. Łukasz Płachta. To dla niego mieszkańcy zbierali krew
Myślenice 4

Zmarł sierż. szt. Łukasz Płachta. To dla niego mieszkańcy zbierali krew

W pomoc choremu na białaczkę policjantowi z Myślenic w ostatnich dniach włączyły się setki mieszkańców, którzy oddawali dla niego krew. Nie udało się go uratować, a walkę z postępującą chorobą sierż. szt. Łukasz Płachta zakończył dzisiaj Jak informują policjanci Łukasz Płachta przegrał walkę z błyskawicznie postępującą chorobą, mimo ofiarnej pomoc...

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie
Myślenice 1

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie

W czasie trwania niedzielnych imprez sportowych na Zarabiu zorganizowana została kolejna zbiórka krwi na rzecz sierż. szt. Łukasza Płachty, policjanta Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, który zmaga się z ostrą białaczką Kilka dni temu pisaliśmy o policjancie z Myślenic, który o chorobie dowiedział się nagle i potrzebuje krwi. Na nasz apel o...

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"
Alarmujecie 5

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"

W weekend otrzymaliśmy od kilku z naszych czytelników zgłoszenia dotyczące uszkodzonej kładki nad Rabą. Dzisiaj ubytki zostały uzupełnione, ale jak sugerujecie "kładka wymaga interwencji" Dla jednych "wiszący most", dla innych "kładka", ale większość wiadomości jakie w ostatnim czasie przesyłacie na redakcja@miasto-info.pl dotyczy jej stanu. W min...

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 
Drogi 0

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 

Przez kilkadziesiąt minut przed godz. 8 zamknięta była Zakopianka po tym jak przed wiaduktem w Myślenicach zderzyły się trzy samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala Do wypadku doszło o godz. 7.55 na drodze krajowej nr 7 przy wiadukcie nad ul. Piłsudskiego. Kiedy strażacy z JRG Myślenice dotarli na miejsce, zastali trzy rozbite samochody i jedną...

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic
Myślenice 28

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic

W pierwszej kolejności drogowcy zajęli się ulicami Gałczyńskiego i Bema, z których zdzierany jest asfalt. Odcinek od skrzyżowania z ul. Jordana i Reja jest wyłączony z ruchu. Piesi mogą przechodzić wzdłuż bloku na ul. Gałczyńskiego oraz budynków przy ul. Bema To na ul. Gałczyńskiego i Bema, które jako pierwsze przechodzą remont, utrudnienia potrwa...