Okolice

Poręba: Pożar w Szkole Podstawowej

Poręba: Pożar w Szkole Podstawowej

W wyniku pożaru spaleniu oraz zniszczeniu uległ wyparzacz gastronomiczny do naczyń, instalacja elektryczna, okopcone zostały ściany oraz sufit. Ewakuowano 80 dzieci

Jak informują strażacy, dyżurny PSP otrzymał zgłoszenie o pożarze w Szkole Podstawowej w Porebie o godz. 11:29. - Natychmiast zadysponował zastępy Jednostki Ratowniczo –Gaśniczej Myślenice oraz  miejscową jednostkę OSP - relacjonuje Marian Rokosz z PSP Myślenice. Po kilku minutach strażacy byli na miejscu.

Jak się okazało w ogniu stanął wyparzacz do naczyń, który znajdował się w szkolnej kuchni. Zanim strażacy dotarli na miejsce dyrektor przeprowadził ewakuację 80 dzieci i 12 pracowników personelu, a następnie w szkole wyłączono prąd.

Pożar próbował ugasić jeden z pracowników szkoły, jednak nieskutecznie. - Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru przy użyciu gaśnic proszkowych. W związku z dużym zadymieniem ratownicy musieli pracować w aparatach powietrznych - wyjaśnia Marian Rokosz.

Po sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń, strażacy przewietrzyli szkołę i sprawdzili urządzeniem pomiarowym obecność CO – pomiar był negatywny. W wyniku pożaru spaleniu oraz zniszczeniu uległ wyparzacz gastronomiczny do naczyń, instalacja elektryczna, okopcone zostały ściany oraz sufit.

Zapadła również decyzja o odwołaniu zajęć.

Komentarze (6)

Zobacz więcej