Miasto

Kto truje zwierzęta w Myślenicach?

Kto truje zwierzęta w Myślenicach?

Pies i dwa koty najprawdopodobniej zostały otrute w Myślenicach-Tarnówce. Policja szuka sprawców

Policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie uśmiercenia psa i dwóch kotów. Policja bierze pod uwagę podanie trucizny w jedzeniu. Do zdarzeń doszło w okolicy jednego z domów na obrzeżach Myślenic - Tarnówce. 

Policjanci proszą o pomoc wszystkich, którzy mogą wypowiedzieć się co do okoliczności tych zdarzeń i ich sprawcy. Kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie: (12) 372-92-29 lub przez policyjną centralę (12) 372-92-00. 

Co grozi za trucie zwierząt?

Przepisy karne ustawy o ochronie zwierząt stanowią, że ten, ktozabija, uśmierca zwierzę (…), znęca się nad nim, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli sprawca czynu działa ze szczególnym okrucieństwem,podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat.

 

Komentarze (6)

 • OKOKI 26 mar 2015

  Jak go złapią to go powinni otruć tym samym czym on truł te biednie zwierzęta.

  76 12 Odpowiedz
 • 27 mar 2015

  Reportaż w porę... brawo dla redakcji!Lepiej późno niz wcale :)

  30 6 Odpowiedz
 • mateusz nowakowski 28 mar 2015

  Zwierzęta też czują ból i strach!

  16 2 Odpowiedz
 • 29 mar 2015

  Czasem wydaje mi się, że samosądy powinny być dopuszczalne.

  11 2 Odpowiedz
 • 29 mar 2015

  Jakim człowiekiem jest się dla zwierząt takim dla innych ludzi

  11 Odpowiedz
 • 31 mar 2015

  Myślenice: Ubrali psa w sukienkę, skatowali i porzucili

  Policja poszukuje sprawców skatowania psa, do którego doszło 22 czerwca na granicy Myślenic i Osieczan przy ul. Zdrojowej. Sprawcy przebrali zwierzę w sukienkę, bili je i porzucili w rowie

  Do zdarzenia doszło w środę, 22 czerwca około godz. 22 w pobliżu drogi na granicy Myślenic (ul. Zdrojowa) i Osieczan. Mieszkańcy Myślenic znaleźli ciężko ranną sukę - mieszańca owczarka niemieckiego, z obrażeniami głowy mogącymi pochodzić od uderzeń zadanych tępym narzędziem. Zwierzę ubrane było w zakrwawioną niebieską sukienkę. Interweniujący na miejscu policjanci powiadomili lekarza weterynarii, który uśpił psa, stwierdzając, że jest w agonii.

  Akcję poszukiwawczą wraz z policją prowadzi Fundacja Zwierzę Nie Jest Rzeczą. Na jej oficjalnej stronie możemy przeczytać m.in., że z informacji posiadanych przez instytucję wynika, że suka przebrana w błękitną, zakrwawioną sukienkę wyczołgała się z przydrożnego rowu na jezdnię. Pies pełzał po jezdni i krwawił.

  Zdarzenie stare,ale nadal odnosi się do tego jaka panuje ''znieczulica''' [nawet do zwierząt] ?
  -

  3 2 Odpowiedz

Zobacz więcej